Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Zoom Dil Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?


30.01.2021
90
Zoom Dil Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Zoom Dil Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? Dünya çapındaki hastalık olan korona virüsün geçtiğimiz yıl itibari ile patlak vermesinin ardından yaklaşık olarak 1 yılı geride bırakmış bulunuyoruz. Tüm dünya olarak insanları kasıp kavurmuş ve hatta kavurmaya devam korona virüs, beklide pek çok sevdiğimiz ya da yakınımız olan insanın da aramızdan ayrılmasına sebep olmuştur. Bu kapsamda korona virüs hayatımızı oldukça yakından etkileyen faktör olarak pek çok normal olarak gördüğümüz ve hatta hayatımızın bir parçası olan tüm işlem ve hareketlerimiz artık normal değerler altında ilerlemez duruma gelmiş bulunmaktadır. Normal değerlerimiz arasından en çok etkilenen sektörlerden bir tanesi hiç kuşkusuz ki eğitim sektörü olmuş ve çocuklarımız korona virüs nedeni ile eğitimlerine uzaktan eğitim olarak devam etmeye başlamış bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz için uzaktan eğitime geçtiği evde eğitimlerine rahat bir şekilde geçiş sağlandığı ve video konferans yöntemi ile gerçekleştirildiği programlardan bir tanesi ise Zoom Cloud Meeting olmaktadır. Bu kapsamda öğretmen ve öğrenci ilişkisi normal boyutlarından çıkarak Zoom üzerinden devam etmeye başlamıştır. Öğretmenler öğrenciler için ders anlatım işlemini bu yöntemde devam ettirmeye bu şekilde öğrencilere ders anlatarak ulaşmaya başlamış bulunmaktadır. Yani öğretmen ve öğrencilerin video konferans ile online eğitim süreci Zoom üzerinden devam etmektedir.

Zoom Şifresini Unuttum Ne Yapmam Gerekiyor? Hakkında bilgi alabilirsiniz.

Zoom Dil Değiştirme İşlemi

Zoom Dil Değiştirme İşlemi, Kullanıcı kitlesi olarak pek çok insanın aynı anda bağlanarak online olarak iletişim kurmasını sağlayan Zoom için dil seçeneğini nasıl Türkçe dili nasıl ayarlanır herkes tarafından araştırılan bir konu olmaktadır. Zoom kurulum olarak İngilizce olmasına karşın, Türkçe olarak nasıl ayarlanır detaylara yazımızdan ulaşabileceksiniz. Zoom Cloud Meeting hem mobil üzerinden kullanılabilen hem de bilgisayar üzerinde rahatlık kullanabileceğiniz bir program olmaktadır. Zoom kullanıcıları için ilk olarak İngilizce olarak tasarlanmış bulunmaktadır. Zoom Cloud Meeting uygulamasını dil tercihinde bulunma olarak çevirmek ise oldukça basit bir işlem olmaktadır. Zoom Cloud Meeting olarak dil değiştirme asımları aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır.

  • Zoom uygulamasını ilk olarak bilgisayarınıza indirmeniz gereklidir,
  • Ardından kullanıcı bilgilerinizi girmelisiniz,
  • Zoom uygulaması açık iken bilgisayarınızın sağ alt köşesinde bulunan simgeye tıklamalısınız,
  • Sağ köşesinde bulunan simgeye tıkladıktan sonra zoom simgesine sağ tıklayınız,
  • Yanda açılan menünün içerisine Switch Languages seçeneğine tıklayın.
  • Açılan menü üzerinden dil seçimini rahatlıkla buradan yapabilirsiniz.
  • Dil seçim işlemini tamamladıktan sonra seçiğiniz dil otomatik olarak Zoom’a uygulanır.

Zoom Dilini Türkçe Yapmak

Zoom Dilini Türkçe Yapmak, Zoom uygulaması dilini Türkçe yapmak isteyenler için maalesef, Zoom uygulaması Türkçe olarak destek vermemektedir. Zoom dil değiştirme seçenekleri arasında maalesef Türkçe dil seçeneği vermemektedir. Zoom uygulaması İngilizce, Almanca, Portekizce, Japonca, İspanyolca, Çince, Rusça ve Korece olarak dil seçeneği tanımlamış olmaktadır. Tüm dünya genelinde kullanıldığı gibi ülkemiz sınırları içerisinde de oldukça yoğun bir şekilde kullanılan Zoom yakın gelecekte yapacağı güncellemenin ardından dil seçeneğini ayarlayarak kullanmanıza olanak tanıyacaktır. Zoom gelecek yeni güncellemelerin ardından Türkçe olarak kullanılmaya imkan sunacaktır.

Cep Telefonu Açıkken Kapalı Gösterme Nasıl Yapılır?

İnstagram’da Takipçi Hilesi Nasıl Yapılır?

Panik Atak Nedir Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Domain Yaşı Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır?

İnstagram Akış Yenilenemedi Hatası ve Çözüm Yolları!

Cep Telefonundan Virüs Nasıl Temizlenir?

Bilgisayardan İnstagrama Fotoğraf ve Video Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Cep Telefonu Ek Vergi Nasıl Hesaplanır?

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.