Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Zayıflamak İçin Okunacak Dualar Hangileridir?


22.09.2020
412
Zayıflamak İçin Okunacak Dualar Hangileridir?

Zayıflamak İçin Okunacak Dualar Hangileridir? Zayıflayarak sağlıklı ve fit bir hayat sürmek isteyenlere ilk olarak doktora gitmek koşulu ile manevi açıdan da destek sağlanabilmektedir. Önceleri oldukça az ihtiyaç duyulan ve sadece sınırlı olarak okunan ve şifa bulunan zayıflama duası, günümüz koşullarında oldukça pek çok insan tarafından araştırılan ve bilinmesi gereken dualar arasında bulunmaktadır. Fazla kilolar çağımızın bir hastalığı haline gelmiş bulunuyor. Zayıflamak isteyenler için okunması ve bilinmesi gereken dualar arasında yer alan dualardan bir tanesi İnşirah Suresi olmaktadır. Genelde Müslüman olan herkese sabır ve direnç veren bu dua ile kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Kilo verme süreci verilmesi gereken kiloların fazla olması ile daha da zor olabilmektedir. İnancı sağlam olan kişiler bu süreci daha rahat ve hafif bir şekilde geçirmek için bu duayı okuyabilirler. Sadece zayıflama duası okuyarak fazla kilolardan kurtulmak mümkün olmamaktadır. Önce doktora daha sonra da beslenme düzeni ve sporun ardından da İnşirah Suresi’ni okuyabilirsiniz.

İnşirah Suresi’nin Okunuşu

Bismillahirrahmânirrahîm.

1- Elem neşrah leke sadrek, 2- Ve vada’na ‘anke vizreke, 3- Elleziy enkada zahreke, 4- Ve refa’na leke zikreke, 5- Feinne me’al’usri yüsren, 6- İnne me’al’usri yüsren, 7- Feiza ferağte fensab, 8- Ve ila rabbike ferğab.

Hz. Muhammed Tarafından Zayıflama ve Yemek Adabı ile İlgili Hadisleri

Hz. Muhammed Tarafından Zayıflama ve Yemek Adabı ile İlgili Hadisleri, Her zaman her konuda olduğu gibi yemek yeme ve sağlık konusunda da İslam Dininin Peygamberleri oldukça büyük birer örnek teşkil etmektedir. Peygamberlerin her konuda olduğu gibi yemek konusunda da olan edep ve adapları yüzyıllar boyunca müminlere örnek teşkil etmektedir. İslam Peygamberi müminin yiyeceğini azaltması ile ilgili şu tavsiyelerde bulunmaktadır.

 • Bir kişinin yiyeceği iki kişiye, iki kişinin yiyeceği dört kişiye, dört kişinin yiyeceği de sekiz kişiye yeter.
 • Kafir yedi bağırsak dolduracak kadar yer, mümin ise tek bağırsak dolduracak kadar yer.
 • Yemeğin bereketi hem yemekten önce, hem de yemekten sonra elleri yıkamaktadır.

Zayıflamak İsteyen Müminlere İslam Alimlerinden Tavsiyeler

Zayıflamak İsteyen Müminlere İslam Alimlerinden Tavsiyeler, Fazla kilolarından kurtulmak isteyen kimselerin kolayca kilo vermelerine yardımcı olacak tavsiyeleri, İslam alimleri aşağıdaki gibi belirtmiş bulunmaktadır. Aşağıda belirtilen tavsiyelere uyulması zayıflamak için okunacak dua ile daha başarılı olacaktır.

 • Hazır ve paketlenmiş ürünlerden mümkün olduğu kadar uzak durulması tavsiye edilmiştir. Ev yemekleri ile beslenmeyi alışkanlık haline getirin.
 • Yatmadan en az 1,5 saat önce hiçbir şey yememeye özen göstermelisiniz. Dolu mide ile yatağa girmemeye özen gösterin.
 • Lokmalarınızı küçük küçük alın ve iyice çiğnedikten sonra yutunuz.
 • Mümkün olduğu kadar çok yoğurt tüketin. Sebze ağırlıklı beslenmeye özen gösterin.
 • Sofranızda muhakkak su olmalı, yemeklerden önce ve yemeklerden sonra su içmek kilo vermenize yardımcı olacaktır.
 • Durgun bir yaşam tarzı yerine hareketli bir yaşam tarzı seçebilirsiniz.
 • Kafeinli içeceklerden uzak durmalısınız.
 • TV izlerken, kitap okurken ve internete girerken bir şeyler atıştırmayın, bu tarz etkinliklerde ne kadar yediğinize dikkat edemezsiniz ve gereğinden fazla yersiniz.

Açlık Hissini Gidermek için Okunacak Dua

Açlık Hissini Gidermek için Okunacak Dua, yapılan diyet programına yardımcı olması için edilecek olan dualar ve sayısı aşağıda belirtildiği gibidir.

 1. “Ya Kâbid” esmasını bir dilim ekmeğe 40 gün 903 defa ara vermeden okuyup her sabah aç karnına bu ekmek parçasını yerse açlık hissi duymaz ve zayıflamasına da vesile olur.
 2. “Yâ Mukît” ismi şerifini 550 defa zikretmeye devam eden kimse, sürekli bir şeyler atıştırmaktan, abur cubur yeme alışkanlığından ve acıkmadan sürekli atıştırma alışkanlığından kurtulur.
 3. “Yâ Samed” İsmi şerifini 134 defa okumaya devam eden açlık hissi duymaz. Dolayısıyla bu esmalarla da bir nevi diyet yapmak ve zayıflamak mümkündür.”

Zayıflamak İçin Yatarken Okunacak Dua Hangisidir?

Zayıflamak İçin Yatarken Okunacak Dua Hangisidir? Kişinin yatmadan önce zayıflamak için okuyacağı dua aşağıdaki gibi olmaktadır. Burada amaç yine Allah’ın yüce olduğunu hatırlatmak ve müminlerin dua ile Allah’a yalvarması olmaktadır.

Bismillahirrahmânirrahîm.

Elem neşrah leke sadrek. Ve vada’a anke vizreke. Elleziy enkada zahreke. Ve refa’na leke zikreke. Feinne me’al’usri yüsren. İnne me’al’usri yüsren. Feiza ferağte fensab. Ve ila rabbike ferğab.

Güzel Rüyalar Görebilmek İçin Okunacak Dua Hangisidir?

Erkeği Kendine Bağlamak için Hangi Aşk Duaları Okunmalı?

İntihar Etmenin İslam Dininde Yeri Nedir?

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.