Cepyo | Tarifeler ve Paketler

YouTube Yanlış Bilgi Aktaran Videoları Tek Tek Engelleyecek!


16.10.2020
355
YouTube Yanlış Bilgi Aktaran Videoları Tek Tek Engelleyecek!

YouTube Yanlış Bilgi Aktaran Videoları Tek Tek Engelleyecek! YouTube tarafından alınan karar doğrultusunda korona virüsüne karşı yanlış ya da eksik bilgileri aktarımı yapan videoların engelleneceği ya da kaldırılacağı bilgisi belirtilmiş bulunmaktadır. Video paylaşım sitesi olan YouTube, korona virüsüne karşı geliştirilen aşılar hakkında yanıltıcı video içeriklerini engelleyeceğini açıklamış bulunuyor.

BBC’den gelen bilgiler doğrultusunda, siteden gelen açıklamaya göre aşılar konusunda yerel sağlık otoritelerini ve Dünya Sağlık Örgütü (DSO) tarafından kabul gören uzman görüşleri dışında bilgilere yer verilmeyecektir. Gelen bilgi doğrultusunda yerel sağlık örgütleri ve Dünya Sağlık Örgütü dışında bilgiler paylaşan videolara platform üzerinde yer verilmeyeceği açıklanmış bulunmaktadır.

Facebook İçin Yeni Mesaj Şifreleme Sistemine Büyük Tepki Geldi! Hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yanlış Bilgi Aktaran Videolar Engellenecek!

Yanlış Bilgi Aktaran Videolar Engellenecek! YouTube sitesi tarafından gelen açıklamaya göre Korona virüs aşı çalışmalarının acil ve hayati hale geldiği günümüz koşullarında, site içersinde yer alan yanıltıcı bilgileri kaldırmak için doğru kurallara sahip olmamız gerektiğini düşünmekteyiz, ifadelerine yer verilmiş bulunuyor. Google ait bir şirket olan Alphabet bünyesinde yer alan YouTube şirketi, daha önce de korona virüsü ile ilgili tıbbi temeli olmayan bilgiler içeren paylaşımlar konusunda bazı benzer tedbirler alacağını açıklamış bulunmaktaydı.

YouTube tarafından alınan bu karar ise bir sosyal paylaşım sitesi olan Facebook tarafından insanlara aşı yaptırmaktan caydıracak, reklam türü paylaşımlara yer vermeyeceğinin açıklamasının ardından gelmiş bulunuyor. Facebook tarafından alınan bu karar doğrultusunda, reklam türü içermeyen paylaşımları içermezken, YouTube kazanç amaçlı ya da öyle olmayan tüm içerikleri kapsamına almaktadır.

Zoom Uzaktan Eğitim İnternet Paketi Kampanyası

Morpa Kampüs Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Sınav Stresini Azaltan Yazılım Biyosınav Üretildi!

Zoom’a Microsoft’tan Rakip Olarak Meet Now Geldi!

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.