Cepyo | Tarifeler ve Paketler

WhatsApp’ın İOS Uygulamasına Messenger Rooms Geldi!


12.08.2020
369
WhatsApp’ın İOS Uygulamasına Messenger Rooms Geldi!

WhatsApp’ın İOS Uygulamasına Messenger Rooms Geldi! Teknoloji çalışanları her geçen gün WhatsApp üzerinde çalışarak yeni bir uygulama ya da güncelleme eklemeye devam ediyor. WhatsApp üzerinde eklenen en son özellik uygulaması ise İOS uygulaması üzerine Messenger Rooms özelliğinin eklenmesi olmaktadır. Herhangi bir süre sınırı olmadan 50 kişiye kadar görüntülü olarak görüşme imkanı tanıyan Messenger Rooms özelliği, İOS için WhatsApp uygulamasına entegre edilmiş bulunuyor. Daha önceden Instagram ve WhatsApp Web uygulamalarına eklenen bu özellik, WhatsApp uygulamasının İOS uygulamasına gelen güncelleme ile birlikte bundan sonra İPhone cihazlarda da kullanılabilecek. Gelen bilgilere göre korona virüsü nedeni ile grup görüşmelerine artan talep nedeni ile grup görüşmelerinde 4 kişilik katılımcı sınırını 8’e çıkarmış ve en son WhatsApp entegrasyonu ile birlikte kişi sayısını dolaylı da olsa 50’ye çıkartmış bulunuyor.

WhatsApp Üzerinden Oda Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır?

WhatsApp Üzerinden Oda Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır? Whatsapp üzerinden oda oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Görüşme yapmak istediğiniz kişi ya da grup sohbet sayfasını açın ve mesaj alanının solunda yer alan + simgesine tıklayın. Ardından açılan menünün en üstünde yer alan oda seçeneğine dokunun,
  • Karşınıza çıkan bilgilendirme penceresinden Messenger’a geç seçeneğine tıklayın.
  • Messenger uygulamasına yönlendirildikten sonra karşınıza çıkan ekrandan odanın adını belirleyebileceğiniz oda aktivitesi kısmından kendinize uygun olanı belirleyerek ardından oda oluştur butonuna tıklayınız.
  • Odanız hazır, artık yapmanız gereken, diğer kişilerin odaya katılım yapmasını sağlamak için oda bağlantısını WhatsApp’ta paylaşmanız olacaktır. Bu işlem için sayfanızın alt kısmında bulunan WhatsApp’ta bağlantı gönder butonuna tıklamanız gerekmektedir.

4 aşamadan oluşan kurumun ardından görüşme yapmak istediğiniz kişilere, oda bağlantısı içeren mesaj gönderilmektedir. Diğer kişilerin gönderilen davet mesajını kullanarak odaya katılabilmesi için odayı oluşturan kişinin odanın içerisinde olması gerekmektedir. aksi bir durumunda herhangi birisinin katılım sağlamak istemesi gibi durumlarda, oda sahibine Messenger üzerinden arama gidiyor ve oda sahibi aramayı kabul edene kadar katılımcılar erişim sağlayamamaktadır.

Messenger odası üzerinden görüşme yapabilmek için herhangi bir şekilde Facebook ya da Messenger hesabınızın olmasına gerek bulunmamaktadır. Görüşmeye oda sahibinin paylaşmış olduğu davet linkine tıklayarak herhangi bir tarayıcı üzerinden katılmak mümkün olmaktadır. Aynı süreç odayı oluşturacak kişi için geçerli değildir. Messenger’da oda oluşturmak için oturum sahibinin Facebook hesabının olması gerekmektedir. Oda başlatabilmek için Messenger’a giriş yapılması gereklidir. Bu durum için de ilk olarak odayı oluşturacak kişinin Facebook hesabının olması gereklidir. Yapılan görüşmeleri renklendirmek isteyenler için çeşitli AR efektleri sunulmaktadır. Oda içerisinde 360 derece sanal arka planlar da yer almaktadır. Fakat belirtilen özelliklerden faydalanabilmek için Facebook Messenger uygulamasının yüklenmiş olması gerekmektedir.

 Google Açıkladı, Android Telefonlar Depremi Ölçebilecek!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.