Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Whatsapp İle Para Transferi Artık Mümkün!


16.06.2020
344
Whatsapp İle Para Transferi Artık Mümkün!

Whatsapp İle Para Transferi Artık Mümkün! Oldukça popüler olan mesajlaşma uygulaması Whatsapp ile artık para transferi de mümkün hale gelmiş bulunuyor. Whatsapp kullanıcıları tarafından birbirilerine para transferi sağlayan özelliğini uygulamaya sunmuş bulunuyor.

Sosyal medya devi olan Facebook bünyesinde bulunan son derece popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp uzun zamandır üzerinde çalışmakta olduğu para transfer uygulamasını kullanıcılarına sunmuş bulunuyor. Facebook kurucusu olan Marc Zuckerberg, Facebook hesabı üzerinden Brezilya genelinde yaşayan kişiler için Whatsapp uygulaması üzerinden birbirlerine para alıp gönderebildiğini duyurmuş bulunuyor. İlk denenme işlemine 2018 yılından başlanan para transfer olayı, Facebook üzerinden kullanılmaktadır. Yapılan açıklama neticesinde bireysel kullanıcılar için ücretsiz olarak sunulacak olan para transfer uygulaması, şirketler için bir ücret talebi bulunacaktır.

WhatsApp’a Gelecek Yeni Özellikler Nelerdir?

WhatsApp’a Gelecek Yeni Özellikler Nelerdir? Korona virüsü salgınının ardından diğer iletişim için kullanılan uygulamalar gibi oldukça talep gören Whatsapp, platformuna yeni özellikler ekleme çalışmaları yapmaktadır. Whatsapp platformuna ekleyecek özellikleri için entegre çalışmaları yaptığı uygulamalar için önümüzdeki dönemde ekleme yapmayı planlamaktadır. WhatsApp!ın entegre çalışması yaparak uygulama üzerinde eklenecek olan özellikleri aşağıda belirtilmiştir.

Çoklu Cihaz Dönemi Uygulaması!

Çoklu Cihaz Dönemi Uygulaması! Whatsapp denemelerine devam ettiği uygulamasını, çoklu cihazlar üzerinde testlerini uygulamaktadır. Belirtilen özelliğin aktif edilmesi halinde adından da anlaşıldığı gibi Whatsapp iki farklı cihaz üzerinden aynı anda kullanılabilecektir. Oldukça uzun zamandır test edilen uygulamanın ne zaman entegre edileceği ise henüz bir açıklama getirilmemiştir. Beta sürümünde yer alan bilgilerine bakıldığında Whatsapp aynı Snapchat’te olduğu gibi yok olan mesajlar özelliğini de kullanıcılarına sunmaya hazırlanmaktadır.

Süresi Dolan Mesajlar  

Süresi Dolan Mesajlar, Expiring Messeges olarak adlandırılan özellik kapsamında kullanıcılar gönderdikleri mesajların otomatik olarak silinmesi komutunu verebilecek. Beta sürümünde yer alan bilgiye göre kullanıcılar 1 gün, 1 hafta, 1 ay gibi opsiyonlar arasında seçim yapma imkanına sahip olacak.

Mesaj Arama Özelliği

Mesaj Arama Özelliği, Hem İOS hem de Android için geliştirilen yeni Whatsapp sürümünde ortaya çıkan bir başka özellik ise mesaj arama özelliği olmaktadır. Yeni Whatsapp özelliği ile birlikte kullanıcılar, zaman aralığına göre mesaj arama işlemi yapılabilecek.

Depolama Özelliği

Depolama Özelliği, Yeni depolama özelliği ile birlikte kaydedilmiş medya dosyalarının telefonda toplam ne kadar yer kapladığı kontrol edilebilecek.

Mesaj Silme Özelliği

Mesaj Silme Özelliği, Whatsapp’ın depolanan mesajları silme konusunda da bir geliştirme üzerinde çalıştığı biliniyor. Henüz test geliştirme aşamasında olan bu özelliği detaylarının önümüzdeki zamanlarda netleşmesi beklenmektedir.

Arayan Kim Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.