Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Udumbara Çiçeği Efsanesi Nedir?


22.06.2020
321
Udumbara Çiçeği Efsanesi Nedir?

Udumbara Çiçeği Efsanesi Nedir? Udumbara çiçeği efsanesi milyonlarca yıl öncesine dayanmaktadır. Varlığı milyonlarca yıl öncesinden olduğu düşünülen ve oldukça önemli bir inanca hizmet eden bir çiçek olarak bilindiği belirtilmektedir. 3 bin yılda bir kez açtığı düşünülen çiçeğin, herhangi bir aksilik ve sorun olmaması halinde de aylarca yaşayabildiği belirtilmektedir. Udumbara çiçeğinin 7 milimetrelik çapı ve 1 milimetrelik gövdesi bulunuyor. Çiçeklerin ve meyvelerin üzerinde çıkabildiği bilinmektedir. Merak edilen konu ise Udumbara çiçeğinin efsanesinin tam olarak neyi yansıttığıdır. Budist inancına göre Udumbara çiçeğinin binlerce yılda bir görüldüğü rivayeti nedeni ile botanik bilimi ile uğraşmakta olan pek çok insanın yakından takip ettiği türler arasında yer aldığı belirtilmektedir.

Udumbara Çiçeği Efsanesi!

Udumbara Çiçeği Efsanesi! Udumbara çiçeği ağaçların dallarında parazit olarak yetişen bir çiçek türü olmaktadır. Youlan Paulo adı ile bilinmektedir. Udumbara çiçeğinin 7 milimetrelik çapı ve 1 milimetre olan gövdesinin oldukça ufak bir çiçek türü olmaktadır. Üzerinde yaşadığı ağacın meyvesi içinde yetiştiği için göz ile görülmesi neredeyse mümkün olmamaktadır. Udumbara çiçeğinin üç bin yılda bir açtığı ve çok nadir görüldüğü inancı üzerine bu çiçek ile ilgili bir inanç doğmuştur. Budistlerin inanışına göre mucizevi bir çiçek olmaktadır.

Diğer yandan Udumbara Hint dilinin en eski hali olarak bilinen, Sanskritçede cennetten gelen hayır çiçeği anlamına gelmektedir. İnsanlar tarafından cennetten geldiğine inanılan bu çiçeğin, nadir olarak görülen çiçeği görenlerin cennette gibi yaşayacakları Budist inancı içerisinde bulunmaktadır. Avatar çiçeği olarak da bilinen çiçeğin, Udumbara’nın mucizeleri getireceği inancı Budistler için vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Ayrıca Udumbara çiçeği genellikle de Chrysoperla carnea adı verilen kanatlı bir böcek türü çiçeği ile de karıştırıldığı belirtilenler arasındadır.

 Zoom Uygulaması İçin Uçtan Uca Şifreleme Geliyor!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.