Cepyo | Tarifeler ve Paketler

2021 Turkcell Tarife Sorgulama Nasıl Yapılır?


18.01.2021
724
2021 Turkcell Tarife Sorgulama Nasıl Yapılır?

2021 Turkcell Tarife Sorgulama Nasıl Yapılır? Turkcell en çok arananlar arasında yer alan konulardan biridir tarife sorgulama işlemleri. Çoğunlukla bulunduğumuz tarifeyi fiyatı uygun geldiği için tercih ederiz. Zaman geçtikçe aklımızda sadece fiyatı kalmaktadır. Daha sonra araştırmaya yöneliriz ben hangi tarifedeydim, seçeneklerim neler, taahhüttüm ne zaman sona eriyor gibi sorular aklımızda peş peşe sıralanır.

Turkcell operatörü kullananlar bu ve bu gibi sorularınıza yazımızda cevap bulmaya çalışmaktayız. Yazımızda tarife bilgilerinizi nasıl sorgulayabilirsiniz, size en uygun tarifeyi nasıl bulabilirsiniz, mevcut tarifenizi nasıl ve ne zaman değiştirebilirsiniz, tarife bittikten sonraki kullanımlarım nasıl ücretlendirilir gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Turkcell Tarife Bittikten Sonraki Kullanımların Ücretlendirilmesi

Bulunduğunuz tarifedeki mevcut kullanımlarınız bittikten sonra herhangi ek paket satın almamış iseniz kullanımlarınızın ne kadar olduğunu, faturanıza nasıl yansıyacağını ve faturanızın ne kadar geleceğini hep merak etmişizdir. Turkcell’e ait tarifenizin bittikten sonraki ücretlendirilme meblağını ve detaylarını sizler için yazımızda yer vermiş bulunmaktayız. 15.12.2020 tarihi itibarıyla İşte Destek Limitinde Durma Servisi, İşte Kontrol ve Mobil İnternet Limitinde Durma Kampanyası 9,9 TL olarak ücretlendirilecektir.

Turkcell olarak bulunduğunuz tarifedeki kullanımlarınızın bitmesinden sonra fiyatlandırma işlemlerini sizler için araştırdık. Aşağıdaki tarifelerin herhangi bir tanesinde bulunuyorsanız ;

İşte Süper 2, İşte Süper 4, İşte Süper 6, İşte Süper Platin 8, İşte Süper Platin 10, İşte Süper Platin 15, İşte Süper Platin 20, İşte Süper Platin Black 30, İşte Avantaj, İşte Avantaj 1, İşte Avantaj 2, İşte Avantaj 4, İşte Avantaj 6, İşte Avantaj 8, İşte Avantaj 10, İşte Avantaj Platin 15, İşte Avantaj Platin 20, İşte Avantaj Platin Black 30, İşte Avantaj Platin Black 50, ​İşt​e Destek, İşte Destek 1, İşte Destek 2, İşte Destek 4, İşte Destek 6, İşte Destek 8, İşte Destek 12, İşte Destek 15, İşte Destek Platin 20, İşte Destek Platin Black 30, İşte Destek Platin Black 50 ,İşte Eko, İşte Avantaj, İşte Plus, İşte Ekstra, İşte Süper, İşte Star, İşte Ultra, İşte Platin Süper, İşte Platin Star, İşte Platin Ultra, İşte Destek Eko, İşte Destek Avantaj, İşte Destek Plus, İşte Destek Ekstra, İşte Destek Süper, İşte Destek Star, İşte Destek Ultra, İşte Destek Platin Süper, İşte Destek Platin Black Star, İşte Destek Platin Black Ultra, İşte Özgür 1000 DK 5 GB, İşte Özgür 1000 DK 10 GB, İşte Özgür Platin 1000 DK 18 GB, İşte Özgür Platin 1000 DK 25 GB, İşte Özgür Black 1000 DK 35 GB, İşte Özgür Black 1000 DK 50 GB, İşte Özgür 5000 DK 5 GB, İşte Özgür 5000 DK 10 GB, İşte Özgür Platin 5000 DK 18 GB, İşte Özgür Platin 5000 DK 25 GB, İşte Özgür Black 5000 DK 35 GB, İşte Özgür Black 5000 DK 50 GB, İşte Özgür 10.000 DK 5 GB, İşte Özgür 10.000 DK 10 GB, İşte Özgür Platin 10.000 DK 18 GB, İşte Özgür Platin 10.000 DK 25 GB, İşte Özgür Black 10.000 DK 35 GB, İşte Özgür Black 10.000 DK 50 GB​ paketlerinin faydaları bittiğinde devam eden kullanımlar için yurtiçi her yöne her 250 dakikaya kadar olan konuşma için 19TL, yurtiçi her yöne her 250 kısa mesaja kadar kullanımlar için 19TL, yurt içi cepten internet kullanımlarında ise her 1GB’a kadar olan kullanımlar için 24TL ödeyeceklerdir. Bu fiyatlara tüm vergiler dahildir. Paket dışı kullanımlar 10 kademe boyunca tekrar edecek olup, sonraki kullanımlar için ses ve sms/mms baz tarife üzerinden ücretlendirilecektir.
İnternet için ise hız 5kbps’e kısıtlanacaktır.
Lifecell Pro, Kurumsal Fırtına 4 GB, Kurumsal Fırtına 8 GB, Kurumsal Fırtına İşte 10, Kurumsal Fırtına İşte 6, Kurumsal Fırtına İşte 8, Kurumsal Yeşil Beyaz 16 GB Platinum, Kurumsal Yeşil Beyaz 2 GB, Kurumsal Yeşil Beyaz 32 GB Platinum, Kurumsal Yeşil Beyaz 4 GB, Kurumsal Yeşil Beyaz 8 GB, lifecell Extra, lifecell Süper, İşte 2, İşte 2 Plus, İşte 4, İşte 4 Plus, İşte 6, İşte 6 Plus, İşte Fırsat, İşte Platin 10, İşte Platin 10 Plus, İşte Platin 8, İşte Platin 8 Plus, İşte Platin Elit, İşte Platin Elit Plus, İşte Platin Mega, İşte Platin Mega Plus, İşte Platin Prestij, İşte Platin Prestij Plus, İşte Platin Ultra, Asansör paketi, Şirketim Aylık 4 GB Hediye Kampanyası paketleri için;

Paket içeriğindeki dakikalarınız bittikten sonra kullanıma devam ederseniz, her 30 dakikası 9 TL olarak ücretlendirilirsiniz. Bu aşım kurgusu 40 defa tekrarlandıktan sonra dakikası 72,34 kr/dk’dan ücretlendirileceksiniz. Paket içeriğindeki SMS faydanız bittikten sonra kullanıma devam ederseniz; her 30 SMS’i 9 TL olarak ücretlendirilirsiniz, bu aşım kurgusu 40 defa tekrarlandıktan sonra SMS başına 52 KR/SMS olarak ücretlendirileceksiniz. Paket içeriğindeki internet faydanız bittikten sonra kullanıma devam ederseniz; her 200 MB’ı 11 TL olarak ücretlendirilirsiniz, 40 kez aşım gerçekleşmesi durumunda adil kullanım politikası gereği internet hızınız 5 kbps’a düşer ve ekstra bir ücretlendirme yapılmaz.

​Şirket içi, Ofis, Star, Eko, Avantaj, Hesap, Eko Plus, Avantaj Plus, Hesap Plus paketleri için; 500 MB kotasının aşılması durumunda 100 MB’ı 5 TL’den ücretlendirilirsiniz. Paket içeriğindeki dakikalarınız bittikten sonra kullanıma devam ederseniz dakikası 72,34 kr/dk’dan ücretlendirileceksiniz​.

Diğer tarife paketleri için (paketsiz kullanımlarda veya aşım durumlarında yansıyacak baz tarife ücretleri);
Konuşma için; 72,34 KR/DK olarak ücretlendirileceksiniz.
SMS başına 52 KR/SMS olarak ücretlendirileceksiniz.
İnternet için 6 KR/MB olarak ücretlendirileceksiniz.

Turkcell Tarife Bilgilerimi Nasıl Sorgulayabilirim?

Telefonunuzun kısa mesaj bölümünden sadece tek bir mesaj ile tarifenizi sorgulayabilirsiniz. TARIFE yazıp 2222‘ye gönderebilirsiniz. Kullandığınız tarife ve diğer tüm paketler cep telefonunuza SMS yoluyla iletilecektir.

Turkcell Kalan Dakikalarımı Nasıl Öğrenirim?

Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden tek bir mesaj ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.​Kalan dakikalarınızı KALAN yazıp 2222‘ye ücretsiz kısa mesaj göndererek öğrenebilirsiniz. Ayrıca ​cep telefonunuzdan *159# tuşlayarak “ara” tuşuna basabilir ya da Kurumsal Online İşlemler üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Turkcell Tarifemi Nasıl Değiştirebilirim?

Turkcell.com.tr anasayfası sağ tarafta bulunan “Giriş” bölümünden giriş yapın. Üst menüde “Hesabım” seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada sol taraftaki menüde “Paket ve Tarifelerim” bölümünden mevcut paket ve tarifelerini görüntüleyebilir ve değişiklik yapabilirsiniz. Paket, tarife ve kampanyaları “Ürün ve Hizmetler” başlığı altından​ inceleyip, abone olabilirsiniz.

Turkcell Mevcut Tüm Aboneliklerimi Nasıl Örenirim?

Turkcell.com.tr anasayfası sağ tarafta bulunan “Giriş” bölümünden giriş yapın. Üst menüden “Hesabım” seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta bulunan menüden “Hat Özetim”e tıklayarak​​ aboneliklerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Dilerseniz DURUMUM yazarak 2222‘ye ücretsiz SMS​ göndererek de öğrenebilirsiniz.​

Turkcell Yıllık Aboneliğimi Nasıl Yenileyebilirim?

Sabit fiyat garantisi, paket indirimi, hediye internet ve dakika avantajlarından faydalanmaya devam etmek için yıllık aboneliğinizi Dijital Operatör Uygulaması altında yer alan Kampanyalarım sekmesinden sadece bir tıkla yenileyebilirsiniz.​

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.