Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Turkcell Online Fatura Ödeme


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00
Loading...

21.06.2018
297

Turkcell tarafından belirlenen kampanyalara faturalı hat sahibi olarak katıldığınızda, her ay düzenli olarak fatura tutarını ödemeniz gerekecektir. Sözleşmeyi ne kadar süreyle yaptığınıza bağlı olarak ödeyeceğiniz tutar değişir ve isterseniz Turkcell online fatura ödeme yöntemini de kullanabilirsiniz. Belirlenen tutarın artmaması ve sadece direkt olarak kampanyanın aylık ücretlerine uygun şekilde otomatik veya manuel olarak ödenmesi için girişimde bulunabilirsiniz.

Online olarak kredi kartından, maaş kartlarından, ön ödemeli kartlardan karşılanması yerine, manuel olarak Turkcell bayiliklerine gidip ödemeniz de mümkün oluyor. Turkcell online ödeme işlemleri için bayiliklerden veya resmi internet sitesinden yardım alabilirsiniz.

Online Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Turkcell resmi sitesinde borcun ödenmek istenmesi halinde üç farklı yöntemin kullanılmasına imkan tanınıyor. Müşteriler tarafından faturalı hatlarında borun ne kadar olduğu ve ödemelerin ne zaman yapılacağı her zaman öğrenilebiliyor. Turkcell fatura sorgulama öğrenme sistemine ev sahipliği yapılan resmi sitede özellikle üç yöntem arasında “T.C. kimlik numarasıyla sorgulama” seçeneği, en çok tercih edilendir. Turkcell için fatura ödeme işlemlerinin ATM’ler aracılığıyla, bankaların sitesinden veya Turkcell bayilerinden yapılması da mümkün oluyor.

Borcunuzun ne kadar olduğunu öğrenmek, telefon hattınızla ilgili bilgilere ulaşmak ve işlemleri gerçekleştirmek için ayrıca “İsim – Soy isim” ile sorgulama seçeneğini veya “GSM Numarası ile” sorgulama seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası, isim ve soy isim veya GSM numarası sorgulama yöntemlerinin her biri kullanıma uygundur. Site bünyesinde sadece bilgisayardan değil, telefondan girildiğinde de Turkcell fatura sorgulama doküman hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. PDF olarak ulaşabileceğiniz detaylara ek olarak, geçmişteki borç ödeme detaylarını da net olarak elde edebilirsiniz.

Kredi Kartıyla Fatura Ödemesi

Kredi kartı yönteminin fatura ödeme işlemleri için Turkcell ile hem bayilikler aracılığıyla hem de Turkcell sitesinde kullanılması mümkün oluyor. Ayrıca anlaşmalı herhangi bir bankanın mobil uygulamasına veya Web sitesine giriş yapabilir, “Cep telefonu fatura ödeme” işlemlerini kayıtlara uygun bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartıyla fatura ödemesi mobil cihazlardan veya bilgisayardan Turkcell online fatura ödeme işlemlerinde olduğu gibi sorunsuz bir şekilde yapılabiliyor. Aktif durumdaki banka sitelerinde profilinize bilgilerinizle ulaşmanız, bakiye tutarına uygun olan borcu ödemeniz sağlanıyor.

Anlaşmalı Bankalar İle Fatura Ödemesi

Anlaşmalı bankalar tarafından belirlenen miktarın karşılanması ve herhangi bir ekstra ücret ödenmesi gerekmeden tüm borcun silinmesi için ATM, online adresler veya banka şubelerinden yararlanılabilir. Şubelerle yapılan görüşmede, aylık olarak kartınıza tanımlanacak olan kredi kartı fatura tutarının otomatik olarak ödenmesini talep edebilirsiniz. Bunun yanı sıra manuel işlemlerde ise QNB Finansbank, Akbank, Denizbank, İş Bankası, Halk Bankası gibi pek çok kurum aracılığıyla kartlı ve kartsız işlem yapabilirsiniz.

Cep telefonu fatura ödeme butonuna tıkladıktan sonra telefon numaranızı ve T.C. kimlik numaranızı girmeniz gerekir. Ardından, adınıza tanımlı olan telefon için faturalı hattın borç değerinin ne kadar olduğuna bağlı olarak ödemeyi ATM’den de yapabilirsiniz. Eğer banka kartınızda aktif bakiye bulunuyorsa, mobil cihazlardan uygulamalar aracılığıyla veya tarayıcıdan bankanın sitesine girerek Turkcell online fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Online Self Servis Fatura Ödeme İşlemleri

Online self servis uygulamasının değerlendirilmesi için Turkcell web sitesinin bünyesinde T.C. Kimlik Numarası, adınız ve soyadınız, GSM numarası ile sorgulama bölümleri bulunuyor. Bu üç seçenek sayesinde şirketin web sitesinde hem borcunuzu sorgulayabilir hem de Turkcell fatura ödeme işlemlerini adınıza tanımlanmış kredi kartlarının bilgilerini girerek yapabilirsiniz.

Aynı Kredi Kartıyla Kaç Fatura Ödemesi Yapılır?

Kredi kartlarının anlaşmalı olması ve fatura ödemelerinin yapılmasına izin vermesi halinde, günlük limite uygun şekilde farklı faturaların ödenmesi mümkün oluyor. Genellikle bankalar tarafından aynı kartla dört farklı faturanın ödenmesine izin veriliyor. Farklı kartlarla, adınıza tanımlanmış olan kampanyalar veya faturalı hat türleri bulunuyorsa borçlarını toplam ücretlerine uygun şekilde ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ile fatura ödeme işlemlerine ek olarak, faturanızı sorgulayabilir ve Turkcell bayilikleriyle nakit / kart yöntemini kullanarak borcunuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

ATM’den Telefon Faturası Ödemesi Yapılır Mı?

ATM’de yapılacak olan telefon faturası ödeme işlemleri için özel kampanyalar belirlenmiştir. Şartlar gereği kendinize ait bilgileri doğru vermeniz, borç tutarı kadar ödeme için başvuruda bulunmanız gerekiyor. Kartlı veya kartsız işlemlere izin veriliyor olması, hesap sahiplerinin bilgilerinin de kayıtlara geçirilmesine imkan tanıyor. Turkcell fatura ödeme telefon numarası için borçlar, kampanyanın cezai yaptırımı bulunup bulunmadığı Turkcell’in sitesinden öğrenilmelidir.

Sadece borç değil, herhangi bir ceza olduğu taktirde ekstra tutarın da ödenmesi gerekir. ATM’de de, geciktirme dahil pek çok durum için ceza bulunduğu taktirde “Toplam Tutar” bölümünde ne kadar ödeme yapılması gerektiği yazılı olacaktır. Bankamatiğe borç tutarının üzerinde bir miktar verdiğiniz taktirde, borcun miktarına bağlı olarak kağıt ve bozuk para geri dönüşü yapılıyor. ATM’den de fatura ödemesi yapabilirsiniz fakat herhangi bir problem yaşamamak için müşterilerin bu işlem sonrasında özellikle makbuz talep etmesi gerekiyor.

Fatura Sorgulama Servisi

Fatura sorgulama faaliyetlerinde servis özelliklerine uygun olarak mobil cihazlarda olduğu gibi, siteye bilgisayardan girişle de detaylar öğrenilebiliyor. Özel olarak Turkcell online fatura ödeme seçenekleriyle sorgulama işlemlerinde geçmişte ödenmiş olan borçlar hakkında da bilgi alınması mümkün oluyor. Ayrıca aktif bir borcun bulunup bulunmadığı, sözleşme süresinin ne kadar kaldığı, aylık ödeme tutarı, fatura ve kampanya hakkında bilgilere de ulaşılabiliyor.

Turkcell, bu hizmetleri farklı kurumlara bırakmadan kendi adresinde her birine ulaşılmasına imkan tanıyor. Bir sorunuz veya şikayetiniz olduğunda ise canlı desteğe veya operatörlere bağlanarak bilgi edinmenizi talep ediyor. Turkcell Superonline fatura ödeme işlemleri de, telefon kampanyalarının ödenmesinde olduğu gibi online yöntemlerle gerçekleştirilebiliyor. Ön ödemeli kartlar, kredi kartları, banka ve maaş kartları da faturanın tutarının borç ve ceza bulunuyorsa bu tutarına uygun olarak karşılanmasını sağlıyor.

Banka Sitelerinden Online Fatura Ödemesi

Fatura ödeme işlemlerinin banka sitelerinde değerlendirilmesi için kredi kartı ile fatura ödeme seçeneğiyle tutarı fark etmeksizin borç karşılanabilir. Banka sitelerinden kendi hesabınızın bulunduğu sisteme giriş yaptığınız taktirde “Cep telefonu borç ödeme” bölümünden ödemelerinizi hızlıca yapmanız sağlanıyor. Hangi GSM operatörüyle anlaşma yapıldığına bağlı olarak ATM’ler aracılığıyla da aynı şekilde borçların toplam tutarına bağlı olarak her biri karşılanabiliyor.

Telefondan Fatura Ödeme İşlemleri

Telefondan fatura ödemelerinin yapılması için özellikle Turkcell’in mobil uygulamasının kullanılması mümkündür. Turkcell fatura sorgulama SMS yoluyla bilgilendirilmenizi sağlayacağı gibi, direkt olarak internetten mobil cihazla tarayıcı adresine girildiğinde de detaylara ulaşılabiliyor. Mobil cihazlardan SMS yoluyla bilgilendirme her ay yapılabileceği gibi, E- Mail yoluyla da bilgi edinmeniz sağlanabiliyor.

Mobil cihazlardan Turkcell’in sitesine girilmesi ve online işlemler bölümünde talep edilen bilgilerin kaydedilmesi halinde, sitede faturalar da ödenebiliyor. Ayrıca yeni kampanyalar hakkında bilgi sahibi olabilir, kampanya tutarlarını tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz. Sadece aylık internet, SMS ve dakika kullanımıyla ilgili kampanyanın ücretinin ödenmesi talep edilmiyor. Telefon aldığınızda ve ekstra tutara dahil edildiğinde de ödemesini Turkcell hesabımdan fatura ödeme bölümüyle yapmanız mümkün oluyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.