Cepyo | Tarifeler ve Paketler

2021 Turkcell Online Fatura Ödeme


30.01.2021
980
2021 Turkcell Online Fatura Ödeme

2021 Turkcell Online Fatura Ödeme, Turkcell faturalarınızı ödemek için birbirinden farklı ve neredeyse onlarca sayılabilecek şekilde ödeme noktaları ve ödeme kolaylıkları bulunmaktadır. Turkcell faturalarınızı ödemek istediğiniz şekil ve seçeneklerinizi Turkcell olarak değerli müşterilerimiz için yazımızda detaylı olarak bulabileceksiniz. Turkcell olarak Turkcell faturalarını ödeme yapabileceğiniz ödeme kanallarını ve içeriklerini tek tek olarak yazımızın içerisinde bulabilirsiniz.

Turkcell iletişimde kolaylıklar sağladığı gibi diğer tüm kafamıza takılabilecek tüm sorular içinde kolaylıklar sağlamaya devam ederek iletişim konusunda bir numara hizmet vermeye devam etmektedir. Turkcell faturalı hat kullanımı ile ilgili aklınıza takılabilecek her türlü sorunuza cevap bulabilirsiniz. Turkcell fatura tutarınızı birkaç uygulama ile önceden öğrenebilir, güncel bakiyenizi sorgulayabilir ve hatta fatura hesap kesim tarihinizi birkaç adımda kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Turkcell yıllardır iletişim konusunda ki kolaylıkların öncüsü olduğu gibi, verdiği hizmetlerin bedelini tahsil etme konusunda da yaptığı uygulamalı işlemler ile de öncülüğü elinden bırakmamaktadır. Öncelik olarak fatura tutarınızı öğrenerek başlayabileceğiniz işlemleriniz sırası ile aşağıdaki gibidir.

Turkcell Fatura Tutarını Nasıl Öğrenebilirim?

Turkcell fatura tutarınızı tespit ederek ödeme işlemine geçmek için aşağıda belirttiğimiz işlemleri sırası ile uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell resmi web sayfasına girerek işlemleri sırası ile uygulayarak işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell.com.tr ana sayfasından hesabınıza giriş yapın. Ana menüden “Hesabım” seçeneğinin üzerine gelin. Açılan ekranda “Faturalarım” seçeneğine tıklayın. Önünüze gelen sayfada faturanızın özet bilgilerini görebilirsiniz. Kullanım detaylarınızı incelemek için, ilgili fatura satırının sağ tarafında bulunan sarı butona tıklayabilirsiniz.

Turkcell Fatura Tutarını Hangi Ücretlerden Oluştuğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Turkcell fatura meblağını oluşturan etkenler hangileridir. Tek tek hepsini görmek ve inceleme yapmak için birkaç adım işlem uygulayarak dilediğiniz gibi inceleme gerçekleştirmeniz mümkündür. Turkcell fatura meblağını oluşturan etmenleri incelemek için aşağıdaki işlemleri sırası ile uygulayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell.com.tr ana sayfasından hesabınıza giriş yapın. Ana menüden “Hesabım” seçeneğinin üzerine gelin. Açılan ekranda “Faturalarım” altında yer alan “Fatura Analizi” seçeneğine tıklayın. Önünüze gelen sayfada Güncel Fatura Detayı başlığının hemen altında bulunan alandan incelemek istediğiniz fatura dönemini seçebilirsiniz. Seçtiğiniz faturanızın paket ve tarife tutarını, paket dışı kullanım ya da paket aşım tutarını Özet, Analiz ve Detaylarını görüntüleyerek inceleyebilirsiniz.

Turkcell Faturasını Nasıl Ödeyebilirim?

Turkcell aylık fatura tutarınızı öğrenerek, Turkcell faturanızı ödeme yapabileceğiniz ödeme seçenekleri ve ödeme yapabileceğiniz uygulamalı işlemler nelerdir? Yazımızda aradığınızdan da fazlasını bulabilirsiniz.

Turkcell.com.tr ana sayfasından hesabınıza giriş yapın. Ana menüden “Hesabım” seçeneğinin üzerine gelin. Açılan ekranda “Faturalarım” bölümünün altında yer alan “Fatura Ödeme” seçeneğine tıklayın. Önünüze gelen sayfada hat veya hatlarınızı, “Fatura Seçimi” başlığı altında da ödenmemiş fatura veya faturalarınızı görebilirsiniz. Ödemek istediğiniz faturanızın sağ tarafında bulunan kutucuğu işaretleyin. Ardından Ödeme Detayları başlığı altında istenen kredi kartı bilgilerini girerek fatura ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell faturalarınızı ödeme yapabileceğiniz anlaşmalı kurumlar ve bankalar aşağıdaki gibidir. Bankalar ve anlaşmalı kurumlarda ödeme yapabileceğiniz işlem tipi ve seçeneklerine de ulaşabilirsiniz.

Bankalar ve Anlaşmalı Kurumlar

Bankalar ve Anlaşmalı Kurumlar Tüm Şube

Gişeleri

Otomatik

Ödeme

ATM WAP Telefon İnternet Kredi Kartı ile

Otomatik Ödeme

Turkcell 532 ya da 0532 532 0000​ turkcell.com.tr var
Akbank var var 444 25 25 akbank.com.tr var
Aktifbank var var 444 30 50 aktifbank.com.tr
Albaraka Türk var var 444 5 666 albaraturk.com.tr
Abank(Alternatif Bank)A.Ş. var var abank.com.tr
Anadolu Bank var var anadolubank.com.tr
Burgan Bank var var 0850 222 8 222 burgan.com.tr
Citibank var var 444 0 500 var
Deniz Bank var var var 444 0 800 denizbank.com
Fibabanka var var 444 88 88 fibabanka.com.tr
Finansbank var var var var 444 0 900 finasnbank.con.tr var
Garanti Bankası var var var var 444 0 333 garanti.com.tr var
Halkbank var var var var 444 0 400 haklbank.com.tr
HSBC Bank var var var 444 0 111 hsbc.com.tr var
ICBC  Bank var var İcbc.com.tr var
ING Bank var var 444 0 600 İngbank.com.tr var
Kuveyt Türk Katılım Bankası var var var 444 0 123 kuveytturk.com.tr
PTT var var
Şekerbank var var 444 78 78 sekerbank.com.tr var
T.C Ziraat Bankası var var var ziraar.com.tr var
TEB var var var var 444 0 666 teb.com.tr
Turkishbank var var turkishbank.com.tr
Türkiye Finans Katılım Bankası var var var var 444 2 444 turkiyefinans.com.tr
Türkiye İş Bankası var var var var 444 0 202 İsbank.com.tr var
Türkiye Vakıflar Bankası var var var 444 0 724 vakifbank.com.tr var
Vakıf Katılım Bankası var var var 0850 202 1 202 vakifkatilim.com.tr yok
Yapı ve Kredi Bankası var var var 444 0 444 yapikredi.com.tr var
Ziraat Katılım Bankası var var var 0850 220 50 00 ziraatkatilim.com.tr yok

Turkcell Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verebilirim?

Turkcell faturalarınızı şubelere gitmeye gerek kalmadan, çalıştığınız banka mevcut ise otomatik ödeme talimatı vererek her ay düzenli olarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çalıştığınız banka mevcut değil ise de otomatik ödeme talimatı verme ile dilediğiniz bir banka şubesine giderek birlikte çalışma başlatabilirsiniz. Dilerseniz de Aşağıdaki adımları takip ederek Turkcell sayfasından otomatik ödeme verme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

​​Turkcell.com.tr ana sayfasından hesabınıza giriş yapın. Ana menüden “Hesabım” kategorisinin üzerine gelin. Açılan ekranda “Faturalarım” seçeneğine tıklayın. Önünüze gelen ekranda, sol menüden “Otomatik Ödeme Talimatı” seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada hat veya hatlarınızı, alt bölümde de kredi kartı veya **debit kart bilgilerinizi girerek “Otomatik Ödeme Talimatı” verebileceğiniz alanları görebilirsiniz. Diğer Hatlar seçeneği ile başkasının adına kayıtlı hatlar için de otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Turkcell Otomatik Ödeme Talimatımı Nasıl İptal Ederim?

Turkcell faturaları için verilen otomatik ödeme talimatlarını dilediğiniz zaman iptal talebinde bulunabilirsiniz. Bankalar üzerinden verdiğiniz otomatik ödeme talimatını çalışmakta olduğunuz bankanın iletişim numarası üzerinden bağlantı kurarak gerçekleştirebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatını Turkcell resmi web sayfası üzerinden vermiş iseniz, işlemleri sırası ile uygulayarak, otomatik ödeme talimatını iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell.com.tr ana sayfasından hesabınıza giriş yapın. Ana menüden “Hesabım” kategorisinin üzerine gelin. Açılan ekranda “Faturalarım” seçeneğine tıklayın. Önünüze gelen ekranda, sol menüden “Otomatik Ödeme Talimatı” seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada ödeme talimatlarınızı görebilirsiniz. Eğer otomatik ödeme talimatınızı turkcell.com.tr üzerinden vermişseniz, talimatı Turkcell üzerinden iptal edebilirsiniz. Bankalar üzerinden verdiğiniz otomatik ödeme talimatlarını, ait olduğu banka ile iletişime geçerek iptal edebilirsiniz.

Turkcell Fatura Kesim Tarihini Nasıl Değiştirebilirim?

Turkcell olarak fatura kesim tarihinizi siz değerli müşterilerimiz kendine uygun olan zamana değiştirebilirsiniz. Ay içerisinde kendiniz için en uygun olan zamana değiştirebilmek için aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell resmi web sayfasına giriş yapın, turkcell.com.tr ana sayfasından hesabınıza giriş yapın. Ana menüden “Hesabım” seçeneğinin üzerine gelin. “Faturalarım” altında yer alan “Fatura Ayarlarım” bölümüne tıklayın. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırdığınızda “Fatura Kesim Tarihi” başlığı altında faturalarınızın kesilmesini istediğiniz tarih aralığını seçebilirsiniz. Faturanız sizin talebinize göre her ayın 10’unda, 20’sinde veya 25’inde kesilme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Turkcell Güncell Fatura Tutarını Nasıl Öğrenebilirim?

Turkcell operatör kullanıcı müşterileri nadiren de olsa güncel fatura meblağını sorgulamaya gitmektedir. Genel olarak müşteri hizmetlerini arayarak öğrenmeye gitse de güncel dönem tutarlarını görebileceği daha kolay yöntemler mevcuttur. Uygulamaları kolaylıkla yapabileceğiniz işlemi aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell.com.tr ana sayfasından hesabınıza giriş yapın. Ana menüden “Hesabım” seçeneğinin üzerine gelin. Açılan ekranda “Faturalarım” altında yer alan “Güncel Fatura” seçeneğine tıklayın. Önünüze gelen sayfada güncel fatura tutarınızı görebilirsiniz. Kullanım detaylarınızı görebilmek için, güncel fatura tutarınızın bulunduğu satırın sağ tarafında yer alan sarı butona tıklayabilirsiniz.

Turkcell Fatura Açma / Kapama Bedeli Ne Kadar?

Turkcell faturalı hattınız ödenmemiş borcunuz nedeni ile kapatılırsa, faturanıza yeniden açtırmak için açma – kapama bedeli yansıtılmaktadır. Yansıtılacak olan açma – kapama tutarı faturanızın üzerine ilave olarak eklenmektedir.

Turkcell hat kapama-açma işlemi ücreti, hattın borç sebebiyle kapanması ve devamındaki süreçlerde oluşan maliyetler sebebiyle doğup, açma anından sonraki ilk faturaya vergiler dahil 31,90TL yansıtılır.​ Bir takvim yılı içindeki ilk kapama işlemi ve devamındaki maliyetler sebebiyle doğan ücret faturaya yansıtılmaz.​

Turkcell E – Fatura ve SMS Fatura Nedir?

Değerli Turkcell müşterilerimiz dilerseniz doğamızın korumak ve daha yeşil bir doğa için kağıt tasarrufu yaparak E – Fatura ya da SMS Fatura sistemine geçiş sağlayabilirsiniz. Yapacağınız birkaç işlem sonrasında E – Fatura ya da SMS Fatura sistemine geçiş yaparak doğamızın korunmasına sizde destek olabilirsiniz.

Turkcell resmi web sayfası üzerinden birkaç işlem ile işleminizi gerçekleştirerek kağıt tasarrufuna sizde katkıda bulunabilirsiniz. Uygulamaları sırası ile takip ederek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell.com.tr ana sayfasından hesabınıza giriş yapın. Ana menüden “Hesabım” bölümünün üzerine gelin. Açılan ekranda “Faturalarım” altında yer alan “Fatura Ayarları”na tıklayın. Önünüze gelen sayfada “Fatura Gönderim Yöntemi” başlığı altında E-fatura ve SMS Fatura seçeneklerini görebilirsiniz.

Faturalarınızı e-posta yoluyla almak istiyorsanız, E-fatura seçeneğini işaretleyerek hemen altında bulunan alana e-posta adresinizi yazmanız ve “E – fatura’ya Geç” butonuna tıklamanız yeterlidir. Faturalarınızı SMS ile almak istiyorsanız SMS Fatura seçeneğini işaretleyerek ​”SMS Fatura’ya Geç” butonuna tıklamanız yeterlidir.

En Avantajlı Turkcell Tarifeleri Nelerdir?

Turkcell GNÇ Bedava 3 GB Sosyal İnternet Kampanyası

Turkcell Tarife Sorgulama Nasıl Yapılır ?

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.