Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?


04.12.2020
288
Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Türk Telekom her zaman indirimli olarak sunulan tarifelerinden taahhüt verilmesini istemektedir. İstenilen bu taahhüt süresi de 12 ya da 24 ay olarak değişebilmektedir. Bu kapsamda taahhütlü Türk Telekom tarifelerinden faydalanmakta olan aboneler, taahhüt sürelerini istedikleri sorgulayabilme hakkına sahip olmaktadır. Türk Telekom tarafından abonelerine yönelik faturalı tarifeleri hem aylık hem de taahhütlü paketler olarak hazırlanmaktadır. Aynı paketler içerisinde geçerli olan bu tarifeleri aboneler istediği gibi kullanma hakkına sahiptir. Tarifeler ve paketler içerisinde her zaman için taahhütlü olarak yapılan seçimler her zaman için daha uygun ücretli olmaktadır.

Türk Telekom normal şartlarda fiyat uygulaması yüksek olan paketler taahhüt süreleri içinde indirimli olarak karşılıklı yapılan anlaşma sonrasında sunulmaktadır. Yapılan taahhüt işleminin aradan geçen belirli bir süre sonrasında bozulmak istenmesinin ardından, Türk Telekom tarafınıza tanınan indirim tutarlarını peşin olarak talep etme hakkına sahip olmaktadır. Cayma bedeli olarak adlandırılan taahhüt bozma işlemi aslında operatörün sizler için sunduğu indirim bedelinin sizden peşin olarak talep edilmesi olmaktadır.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır? Türk Telekom operatörü olarak taahhüt süresini ya da kalan taahhüt sürelerinizi öğrenmenin birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Türk Telekom taahhüt sorgulama yöntemleri ve içerikleri aşağıda tarafınıza belirtilmiş bulunmaktadır.

Türk Telekom Online İşlemler Üzerinden Taahhüt Sorgulama İşlemi

Türk Telekom Online İşlemler Üzerinden Taahhüt Sorgulama İşlemi, Türk Telekom online işlemler üzerinden taahhüt işlemini sorgulayabilmek için abonelerin cep telefonları üzerinden Online İşlemler Uygulamasına giriş yapmaları gerekmektedir. Aboneler uygulama içerisinde yer alan Tarifelerim bölümüne giriş yaparak açılan sayfa üzerinde taahhüt sürelerinin başlama ve bitiş tarihlerini görüntüleyebilmektedirler.

Türk Telekom / Faturalı İçim Rahat Kampanyası – 20TL Hakkında bilgi alabilirsiniz.

Türk Telekom İnternet Sitesi Üzerinden Taahhüt Sorgulama İşlemi

Türk Telekom İnternet Sitesi Üzerinden Taahhüt Sorgulama İşlemi, Aboneler Türk Telekom’un resmi sitesine giriş yapması gerekmektedir. Türk Telekom resmi internet sitesine yapılan giriş işleminin ardından cep telefon numarası ve şifreleri ile birlikte kullanıcı olarak giriş yapılması gerekmektedir. Aboneler tarafından yapılan giriş işleminin ardından, site içerisinde yer alan Tarifelerim bölümünde yer alan taahhüt başlangıç ve bitiş sürelerini görüntüleyebilmektedirler.

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerinden Taahhüt Sorgulama İşlemi

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerinden Taahhüt Sorgulama İşlemi, Türk Telekom taahhüt sorgulama işlemini müşteri hizmetlerinden sorgulama için ilk olarak müşteri hizmetlerinin aranması gerekmektedir. Türk Telekom aboneleri müşteri hizmetlerini arayıp bağlandıkları zaman taahhüt süreleri ve bitiş tarihleri hakkında diledikleri bilgileri sorgulayabilirler. Bu anlamda Türk Telekom müşteri temsilcisi, abonelerin taahhüt süresinin bitmesine kalan sürenin ne kadar olduğunu sistem üzerinden hemen sorgulayarak bilgi aktarabilmektedir.

Türk Telekom Tuş Yöntemi ile Taahhüt Sorgulama İşlemi

Türk Telekom Tuş Yöntemi ile Taahhüt Sorgulama İşlemi, Taahhüt sorgulama yöntemlerinden bir tanesi de Türk Telekom abonelerinin cep telefonları üzerinden arama ekranından tuşlama yönteminin kullanılarak yapılmasıdır. Cep telefonlarının arama ekranına geldikten sonra Türk Telekom aboneleri telefonun ekranına *124# tuşlama yapması gerekmektedir. Ardından ekrana gelecek olan menüden Taahhüt seçeneğine tıklayarak açılan ikinci ekranda da Taahhüt yazan seçeneğin tıklanması gereklidir. Yapılan işlemlerin ardından da abonenin taahhüt için kalan süresini ve bitiş süresini, cayma bedelli ile ilgili detaylar abone için SMS olarak gönderim yapılacaktır.

Türk Telekom Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Türk Telekom Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır? Aboneler için cayma bedeli biraz da olsa karmaşık olabilmektedir. Faturaya yansıtılan bir diğer bedel ise telsiz kullanım bedeli ve kalan cihaz taksitleri son faturanıza işlenerek aboneye iletilir. Kapattırma işlemi ya da taşımak için öncelikle cayma bedelini ayrıntılı olarak sorgulamanızı tavsiye ederiz. Abonelerin bulundukları paket ve tarifeye göre değişiklik gösterebilen cayma bedelleri hesaplamak için aranan nitelikler aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Yapılan indirimler toplam kaç ay yapıldığı
  • Aktivasyon ücreti
  • Başvuru bedeli
  • Devlete ödenen vergiler
  • Bağlantı bedeli

2020 Türk Telekom / Sil Süpür Kampanyası

Türk Telekom / Faturasız Festival 5 GB Paketi – 30TL

Türk Telekom Gel Dene 10 GB İnternet Hediye Kampanyası

Türk Telekom İnternetliye Özel İndirim Kampanyası

2020 Türk Telekom Aralık Ayı Bedava İnternet Kampanyaları

Türk Telekom Faturalı Tarifeye Ek Aylık İnternet Paketleri

Paycell Kart Nedir? Nasıl ve Nerelerde Kullanılır?

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.