Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Türk Telekom Online Fatura Ödeme


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00
Loading...

22.06.2018
247

Türk Telekom ile Avea’nın işbirliği sayesinde hem müşteri birlikteliği hem de kampanyaların artırılması sağlanmıştır. Türk Telekom online fatura ödeme hizmetlerini internet, telefon ve televizyon olarak kendi şirketine ek olarak kampanyalar eklemiştir.

Avea ile yapılan anlaşma sayesinde artık özel olarak fatura tutarları belirleniyor ve müşterilerin Avea borç ödeme işlemlerini siteden yapması sağlanıyor. Telefon satın alınabileceği gibi, özel olarak internet, SMS ve dakika kampanyaları da sunuluyor. Web site başta olmak üzere, anlaşmalı kurumlar sayesinde ödemelerin hızlıca yapılması mümkün oluyor.

Online Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Online ödeme işlemlerinde belirlenen uygulama sistemi sayesinde faturaların Türk Telekom borç ödeme işlemleri için bireysel sorgulama sistemiyle yapılması sağlanıyor. Online fatura ödeme işlemlerine ek olarak, bayiliklere gidilebilir ve bireysel borç hakkında talep edilen bilgiler sağlanarak ödeme yapılabilir. Türk Telekom bayiliklerinden kredi kartıyla ödeme yapılabileceği gibi, nakit olarak da borçlar ödenebiliyor.

Online fatura ödemesi için özel olarak belirlenen işlemlerin “Bireysel Türk Telekom” adresinde yapılması mümkün oluyor. Ödeme tutarlarının ne kadar olduğu, borcun sorgulaması gibi her türlü faaliyet de sitede beş farklı şekilde gerçekleştirilebiliyor. Hesap numarası, T.C. kimlik numarası, telefon numarası, ADSL numarası, NET mobil numarası sayesinde sitede sorgu yapılabiliyor. Sorgulama işlemleri için hesap numarası ve güvenlik kodu bölümlerinin doldurulması halinde Türk Telekom borç ödeme işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Kredi Kartıyla Fatura Ödemesi

Kredi kartıyla fatura ödenebilmesi için Türk Telekom sitesinde bulunan “Kredi kartıyla ödeme” bölümünün kullanılması mümkündür. Ayrıca otomatik ödeme talimatı verilmeden de Türkiye’de hizmet vermeye devam eden aktif bankalar aracılığıyla faturanın ödenmesi sağlanıyor. TTNET online hizmetlerinden yararlanmak için resmi siteye giriş yapılması gerekir. Eğer kredi kartıyla yapacağınız ödemeler için siteye girmek istemezseniz, bu durumda direkt olarak kredi kartının web sitesine girmeniz şarttır. Böylelikle faturayla ilgili ödeme işlemlerini “Fatura öde” bölümüyle gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom borç sorgulama numarası ile borcunuzu sorgulayabilir, detayları öğrendikten sonra ise ödemeyi tam borç tutarı kadar yapabilirsiniz. Faturanın sadece telefon için değil, internet için de sorgulanması mümkün oluyor. Toplam aylık borç tutarı öğrenildikten sonra ise kredi kartı numarası ve tarihi girilerek borcun ödenmesi sağlanıyor.

Anlaşmalı Bankalar İle Fatura Ödemesi

Bankalar ve Türkiye’de GSM operatörleri tarafından yapılan anlaşmalar sayesinde hem hızlı ödeme imkanları sağlanıyor. Ayrıca herkesin yararlanabileceği, çok farklı yöntemlerle ödemelerin yapılması sağlanıyor. Sadece bayiliklere gidilerek manuel ödeme yapılmasıyla ilgili zorunluluk da ortadan kalkıyor. Otomatik ödeme talimatı verdiğiniz ve kredi kartınıza, maaş kartınıza özel olarak Türk Telekom fatura ödeme işlemi için izin verdiğiniz taktirde işleminiz istediğiniz şekilde sonuçlandırılacaktır.

Anlaşmalı olan bankalarla sadece kredi kartı yoluyla değil, ATM’leri sayesinde kredi kartı olmadan da borcunuzu ödemeniz mümkün oluyor. Bu yöntem hem hızlı bir şekilde yapılacak olan ödemeler için kullanışlı hem de fatura tutarının hızlıca ödenebiliyor olması nedeniyle değerlendirmeye uygundur. Türk Telekom arayarak fatura öğrenme işleminin ardından, borcun ATM üzerinden “Türk Telekom Fatura Borcu Ödeme” bölümünden yapılması mümkün oluyor. T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile ilgili bilgileri vermeniz yeterlidir. Bu sayede sadece birkaç saniye içerisinde kredi kartı ve online işlem gerekmeden borcu ödemeniz sağlanıyor.

Online Self Servis Fatura Ödeme İşlemleri

Türk Telekom, GSM operatörleri içinde hızlı işlemlerin online olarak gerçekleştirilmesi için en kapsamlı olanağı sağlayanlardan bir tanesidir. Sadece fatura sorgulama işlemleri için dahi beş farklı seçenek belirlenmiştir. Bu sayede Türk Telekom internet ve telefon ile ilgili kampanyalardan yararlanan bireylerin faturalarının sorgulanması mümkün oluyor.

Self servis olarak tanımlanan, bireyin istediği bilgiye kendi istediği şekilde ulaşabileceği alan da özel olarak oluşturulmuştur. Öğrenmek istediğiniz borç tutarını öğrenebilir, Türk Telekom’un sitesinde borcunuzu da birkaç saniye içerisinde ödeyebilirsiniz.

Aynı Kredi Kartıyla Kaç Fatura Ödemesi Yapılır?

Bankamatikten kredi kartı olmadan faturalar ödenebileceği gibi, direkt olarak kartla ödeme yapılması da mümkün oluyor. Kredi kartlarıyla aynı gün içerisinde ödeme yapılabileceği gibi, tüm fatura borçlarının farklı kartlarla karşılanması sağlanabiliyor. Aynı kartla sınırlama getirilebildiği gibi, acil ödeme yapılması için Türk Telekom’u belirlediğinizde, faturanız geldiği anda ödemesi yapılacaktır.

Türk Telekom online fatura ödeme yöntemiyle hangi banka olduğu fark etmeksizin işlemleriniz mesai saatleri içerisindeyse, aynı günde sonuçlandırılır. 17:30 sonrasında yapılacak ödeme talepleri ise bir sonraki gün içerisinde gerçekleştirilmiş olacaktır.

ATM’den Telefon Faturası Ödemesi Yapılır Mı?

ATM üzerinden telefon faturası için belirlenmiş olan ödeme işlemlerinin sadece kartta bulunan bakiyeye göre değil, kartsız işlemle doğrudan borç tutarına göre karşılanması sağlanıyor. ATM’den telefon faturası için yapılacak ödemeler için telefondan veya bilgisayardan online işlemlerde yapacağınız gibi, tam olarak borcun tutarı kadar ücret tahsil edilecektir.

49 TL olan borç için 50 TL’nin bankamatiğe yerleştirilmesi halinde borç tahsil edilecek ve 1 TL bozuk para üstü dönülecektir. İşlemlerinizin sonrasında Türk Telekom müşteri hizmetleri ile görüşerek bilgi alabilir veya direkt olarak bankamatikten makbuz alabilir ve işlemin yapıldığını herhangi bir durumda kanıtlayabilirsiniz.

Fatura Sorgulama Servisi

Faturanın sorgulanması, borcun ne kadar olduğunun öğrenilmesi ve ödemelerin yapılması için Türk Telekom, bireysel işlemler için özel bir bölüm oluşturmuştur. Türk Telekom fatura görüntüleme hizmetinden yararlanmak isteyen bireylerin faydalanabileceği şekilde özel olarak “Bireysel Türk Telekom” bölümü oluşturulmuştur. Bu kısımda yer alan online işlemlerin tamamı güvenlik kriterlerine ve gizlilik şartlarına uygun olarak gerçekleştiriliyor.

Sizden Türk Telekom’a vermediğiniz herhangi bir bilgi talep edilmeden, hattın sahibinin siz olduğunuzun doğrulanması için T.C. kimlik numarası, cep telefonu numarası gibi bilgiler istenir. Hattınıza tanımlanmış kaç adet kampanya bulunduğu, ücretlerinin ne kadar olduğu hakkında bilgi almanız sağlanıyor. Türk Telekom borç sorgulama ekranı bünyesinde hem borcunuzu hem de ödeme işlemleriyle ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Banka Sitelerinden Online Fatura Ödemesi

Banka sitelerinden yapılacak olan ödemeler sadece kira benzeri işlemler için değil, direkt olarak “Cep telefonu faturası ödeme” bölümünden de gerçekleştirilebiliyor. Türk Telekom online fatura ödeme işlemlerinde bankaların web sitelerinden veya ATM’lerinden ne kadar borcunuz olduğuna bağlı olarak toplam tutarı karşılamanız mümkün oluyor. Faturanız sadece internet, SMS ve dakika paketi olacak şekilde belirlenmek zorunda değildir. Eğer hattınıza tanımlanmış bir telefonu Türk Telekom bayilerinden aldıysanız, bu durumda online faturaların ödemesinin de şartlara uygun şekilde yapılması mümkün oluyor.

Telefondan Fatura Ödeme İşlemleri

Telefondan yapılacak olan fatura ödeme işlemlerinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için bankaların uygulamaları kullanılabilir. Ayrıca Türk Telekom mobil ödeme yöntemiyle de kendi uygulamasını borç ödemek için değerlendirmeniz mümkün oluyor. Telefondan ve tabletten yapılacak olan mobil ödemeler sayesinde herhangi bir işlem hızı ve komisyon ücretiyle ilgili problem yaşamaksızın borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Fatura ödeme işlemlerinde mobil cihazlardan Türk Telekom’un web sitesine girilmesi ve kişisel bilgilerin girilmesiyle birlikte borcun ne kadar olduğu öğrenilebilir. Daha sonra ise sistem bünyesinde borcunuza uygun şekilde kredi kartı bilgilerinizi de girerek ödeme yapmanız mümkün oluyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.