Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Türk Telekom Ödemeli Arama İşlemi


04.01.2021
1.320
Türk Telekom Ödemeli Arama İşlemi

Türk Telekom Ödemeli Arama İşlemi, Hattınıza tanımlı dakikalarınız bittiyse veya bakiyeniz yetersiz ise, acil numaralar haricinde arama yapamazsınız. Ancak bu gibi durumlarda önemli bir arama yapmanız gerekebilir, bunun için ödemeli arama imkanı sunulmaktadır. Ödemeli arama ile aramak istediğiniz kişiye bir bildirim gönderirsiniz, eğer aramak istediğiniz kişi ödemeli görüşmeyi kabul ederse görüşme sağlanır ve görüşmenin ücreti o kişiden tahsis edilir.

Türk Telekom Ödemeli Arama İşlemi ile Faturalı ya da faturasız bir Türk Telekom mobil hattınız varsa, Ödemeli Arama servisi sayesinde, diğer bir Türk Telekom mobil hat kullanıcısını ödemeli olarak arayabilirsiniz. Konuşma ücretini siz (arayan) değil, çağrıyı kabul ettiği takdirde karşı taraf (aranan) öder. Ödemeli aranan kişi, ücretsiz dakikaların haricinde, bulunduğu tarifenin şebeke içi görüşme fiyatı ile ücretlendirilir. Ödemeli aranan kişinin konuşma paketinden dakika düşmez.

Türk Telekom ile yanlızca diğer Türk Telekom’luları ödemeli olarak arayabilirsiniz. Aradığınız kişi herhangi bir kampanyadan faydalanıyorsa yani hattına tanımlı bedava dakikaları bulunuyorsa, bu tür ödemeli görüşmelerde bedava dakikalar sayılmamaktadır, kişinin dahil olduğu tarife üzerinden ücretlendirilmektedir.

Türk Telekom‘da SMS ve çağrı şeklinde 2, toplamda 3 çeşit ödemeli arama yöntemi bulunmaktadır.

SMS ile Ödemeli Arama

Ödemeli aramak istediğiniz telefon numarasını 9696’ya SMS ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Göndereceğiniz SMS ile birlikte aramak istediğiniz kişiye sizin arama talebiniz SMS olarak iletilmektedir.

Sesli Olarak Ödemeli Arama

*135*  tuşlayıp, ödemeli aramak istediğiniz telefon numarasını başına sıfır koymadan tuşlayıp, sonuna # ekleyerek arama tuşuna basabilirsiniz.

Örnek: *135*5551234567#

Sesli Olarak Ödemeli Arama Diğer Yöntem

Aramak istediğiniz numaranın başına 9696 ekleyerek arama yaparak da ödemeli arama servisinden yararlanabilirsiniz.

Örnek: 969605551234567

blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. blank Nihal uzuntur dedi ki:

  Avea dan turkcell e ödemeli nasıl atılıyor

  1. blank Nsn dedi ki:

   *125*numara # ama ücretli

  2. blank Nsn dedi ki:

   *125*numara # ama ücretli