Cepyo | Tarifeler ve Paketler

2021 Türk Telekom Numara Taşıma Kampanyaları


25.04.2021
1.791
2021 Türk Telekom Numara Taşıma Kampanyaları

Türk Telekom Numara Taşıma İşlemleri 2021 nasıl yapılır ile ilgili tüm detayları sizler için yazımızda derledik. Öncelik olarak Numara Taşıma İşlemi Nedir? Sorusu ile başlayalım numara taşıma işlemi kullanmış olduğunuz mobil telefon numarasını değiştirmeden hizmet aldığınız operatörü, diğer bir operatör ile değiştirmektir. Türk Telekom’a numara taşıma talebinizi iletebilmeniz için bulunduğunuz GSM operatöründeki ilk abonelik sözleşmeniz üzerinden en az 3 ay geçmiş olmalıdır. Numara taşıma talebinizi iletebilmeniz için hattın yasal sahibi olmanız gerekmektedir.

Türk Telekom Numara Taşıma İşlemleri 2021 ile Türk Telekom’a numaranızı nasıl taşıyabilirsiniz? Sırası ile sorularınızı cevaplandıracağız. Numaranızı Türk Telekom’a taşımak için sırası ile aşağıdaki basamakları takip ederek işleminizi başlatabilirsiniz.

 • Türk Telekom mobile hattınızı taşımak için nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurmanız ve numara taşıma formunu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.
 • Başvurunuz sonrası ilk 48 saat içinde sistemdeki bilgilerinizin doğruluğuna ve ilettiğiniz belgelerin geçerliliğine bakılır.
 • Mevcut operatörünüzde Türk Telekom mobile numaranızı taşımanıza engel teşkil eden bir durum olup olmadığının kontrolü yapılır.
 • Tüm kontroller sonucu olumluysa Türk Telekom mobil hattınızın açılış işlemleri tamamlanır ve hattınız Türk Telekom’dan sinyal almaya başlar.

Türk Telekom Numara Taşıma İşlemleri 2021, Numara Taşıma ile ilgili daha detaylı bilgi sizler için aşağıdaki yazımızda toparladık. Başvurunuzu yaptıktan sonra genel numara taşıma işlemi maksimum 6 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Türk Telekom Numara Taşıma İşlemleri 2021 birinci adım olarak, Türk Telekom mobile yasal sahibi olduğunuz numaranızı taşıma talebinizi iletmek için size en yakın Türk Telekom mağazalarına gelerek ya da web sitemizdeki online başvuru formundan talep bırakabilirsiniz. Taşıma talebinizi iletebilmeniz için mağazalarımıza nüfus cüzdanınızla beraber gelmeniz ve numara taşıma formunu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. İşlemler sonrasında, size Türk Telekom sim kart verilecektir. Eğer telefonunuz 4,5 G uyumlu ise, daha hızlı internet için 4,5 G destekli sim kart istemeyi unutmayın. Telefonunuzun 4,5 G uyumlu olup olmadığını bilmiyorsanız, işlemler sırasında mağaza yetkilisinden teyit edebilirsiniz.

Türk Telekom Numara Taşıma İşlemleri 2021 ikinci adım, Türk Telekom mobile numara taşıma talebinizi ilettikten sonra ilk 48 saat içinde sistemdeki bilgilerinizin doğruluğuna ve başvuru esnasında ilettiğiniz belgelerin geçerliliğine bakılır. Türk Telekom tarafındaki kontroller olumluysa, mevcut operatörünüze Türk Telekom mobile numara taşıma talebiniz olduğu yönünde bilgi verilir. Kontroller sonucu olumsuzsa, taşıma talebinizin ret edilme sebebiyle ilgili size bilgi SMS’i gönderilir.

Türk Telekom Numara taşıma İşlemleri 2021 daha sonraki adım ise mevcut operatörünüzüde Türk Telekom mobile numaranızı taşımanıza engel teşkil eden bir durum olup olmadığı 48 saat içinde kontrol edilir. Kontroller sonucu olumluysa mevcut operatörünüz hattı kapatacağı tarih ve saat bilgisini Türk Telekom ile paylaşır. Türk Telekom’da mobil hattınızın Türk Telekom’dan sinyal almaya başlayacağı tarih ve saat bilgisini size SMS ile iletir. Kontroller sonucu olumsuzsa, taşıma talebinizin ret edilme sebebiyle ilgili size bilgi SMS’i gönderilir.

Türk Telekom Numara Taşıma İşlemleri 2021 en son adım olarak da Türk Telekom’da hattınızın açılma işlemleri 48 saat içinde tamamlanır. Hattınız Türk Telekom’da açıldıktan sonra; size sırasıyla hattınızın sizin adınıza açıldığına dair bilgi SMS’i ve tarifenizle ilgili bilgi SMS’leri gelir.

Türk Telekom Numara Taşıma İşlemleri 2021 Online başvurunuzu yaptıktan sonra sıra ile gerçekleşecek adımları belirtelim. Online işlem nedir diye sorarsanız Yeni bir Türk Telekom mobil hattı almak ya da numarasını Türk Telekom mobile taşımak isteyen müşterilerimize sunduğumuz ayağa gidiş hizmetidir.

 • Başvuru formunu eksiksiz doldurduğunuzda 4,5G uyumlu mobil hat talebiniz alınır.
 • İhtiyacınıza uygun mobil tarife teklifimiz için müşteri hizmetlerimiz sizi arar.
 • Evraklarınızı almak ve SIM kartınızı ulaştırmak için kargomuz ayağınıza gelir.
 • Gerekli evrakların kargoya teslim edilmesinden sonra işlemleriniz başlatılır.

Türk Telekom Numara Taşıma İşlemleri 2021 başvurunuzu yaptıktan sonra evinize gelecek kargo için hazırlamanız gereken evraklar aşağıdadır. Kargo görevlisine ziyareti sırasında teslim etmek için hazır bulundurmanız gereken evraklar aşağıdaki gibidir;

 • Kimliğinizin fotokopisi (Ehliyet ve pasaport da kimlik yerine geçmektedir.)
 • Adınıza kayıtlı bir fatura

Kargo görevlisi size ulaşamadığı takdirde, gelen personel sizi adresinizde bulamadığında not bırakır ve kargonuz şubeye gönderilir. Evinize gelen kargoya evrakların teslim edilmesi sırasında talep sahibinin bulunması gerekmektedir.

Türk Telekom Numara Taşıma İşlemleri 2021, talebinizi ilettiğiniz takdirde bazı durumlar vardır ki, numaranızı bulunduğunuz operatörden diğer operatöre taşımayı engeller. Bu durumlar sırası ile detaylı bir şekilde aşağıda belirtilmiştir.

 • TCKN uyuşmazlığı: Taşıma talebi bulunan numara ile ilgili bilgilerin verici operatörde güncel olmaması kaynaklı ret edilen taleplerdir. Müşterilere talebin ret edildiğine dair SMS ile bilgilendirme yapılır, talebini yeniden iletmek isteyen müşterilerin öncesinde; mevcut operatördeki bilgilerinin doğruluğunu teyit etmeleri, eksik veya yanlış bilgi var ise düzelttirmeleri gerekmektedir.
 • İlk abonelik sözleşmesi üzerinden minimum 90 gün geçmemiş olması: Taşıma talebi bulunan numaraya ait ilk abonelik sözleşmesi üzerinden minimum 90 gün geçmesi gerekmektedir. Müşterilere talebin ret edildiğine dair SMS ile bilgilendirme yapılır, talebini yeniden iletmek isteyen müşteriler, 90. günün sonunda yeniden taşıma işlemleri için başvurabilirler.
 • Numaranın mevcut operatörde bulunmaması: Hat iptal edilmiş veya ödenmemiş fatura borcundan dolayı kapanmış olabilir.
 • Hattın yasal sahibinin taşıma talebinde bulunmaması: Numara taşıma talebinin hattın yasal sahibi tarafından iletilmesi gerekmektedir. Hattın yasal sahibi olmayan kullanıcılar tarafından iletilen taşıma talepleri iptal edilir ve müşteriye talebin ret edildiğine dair SMS ile bilgilendirme yapılır.
 • Taşıma talebinden önce bekleyen numara değişikliği talebinin olması
 • Kurumsal hattan bireysel hatta numara taşıma talebinin olması
 • İsim Soy isim uyuşmazlığı
 • Yazılı hat iptal/hat devir talebi olması

Türk Telekom Numara Taşıma İşlemleri 2021, Türk Telekom mobile numara taşıma talebinizi iletmeden önce “Numara Taşımaya Engel Durumlar”ı kontrol edebilirsiniz. Belirtilen herhangi bir engeliniz bulunmuyorsa, taşıma başvurunuzu iletebilirsiniz. Taşımaya engel teşkil eden durumlarla ilgili detaylı bilgi almak için 444 1 444 ü arayabilirsiniz.

Türk Telekom Hat Taşıma Kampanyaları

Türk Telekom Hat Taşıma Kampanyaları kapsamında numaranızı değiştirmeden başvuruda bulunarak geçiş yapabileceğiniz kampanyalar aşağıdaki gibi olmaktadır.

 • Türk Telekom Cep Dostu 6 Kampanyası
 • Türk Telekom Cep Dostu 10kampanyası
 • Türk Telekom Cep Dostu 15 Kampanyası
 • Türk Telekom Cep Dostu 20 Kampanyası
 • Türk Telekom Cep Dostu 30 Kampanyası
 • Türk Telekom Cep Dostu 40 Kampanyası

Türk Telekom Bedava İnternet Kampanyaları

Türk Telekom’dan Taksitle Cihaz (Telefon) Nasıl Alabilirim?

Türk Telekom Cihaz Değiştirme, Yenileme Kampanyaları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.