Cepyo | Tarifeler ve Paketler

2020 Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Bağlanma Yöntemleri


11.12.2020
920
2020 Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Bağlanma Yöntemleri

2020 Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Bağlanma Yöntemleri, Türk Telekom müşteri hizmetlerine bağlanmak isteyen kullanıcılar için küçük tüyolar vermekteyiz. Türk Telekom müşterilerine sunmuş olduğu kampanyalar, her zaman müşterilerinin istekleri doğrultusunda ilerlemez. Türk Telekom müşterileri karşılaştıkları sorunlara karşı çözüm arayışına girmektedirler. Bu çözüm arayışının başında da Türk Telekom’un müşterilerinin hizmetine sunduğu Müşteri Hizmetleri departmanı bulunmaktadır. Müşteri Hizmetleri departmanı Türk Telekom yetkili mağazalarına gitmenize gerek kalmadan birçok soruna karşı çözüm üretmektedir.

Türk Telekom müşterilerinin sunduğu hizmetler karşısında, müşteri portföyünün her geçen gün artması nedeni ile Müşteri Hizmetleri departmanını arayarak oluşan sorunlara çözüm arayan müşterilerimiz yoğunluk nedeni ile bazen müşteri yetkilisine ulaşım sağlayamamaktadır. Yazımızda Türk Telekom Müşteri Hizmetleri birimine nasıl ve daha çabuk bağlanabilirsiniz ile ilgili detaylara göz atabilirsiniz. Türk Telekom Müşteri Hizmetleri birimi böylelikle sorunlarınıza daha hızlı çözümler ve müşteriye özel yöntemler oluşturabilmektedir. Türk Telekom olarak Müşteri Memnuniyeti bizim için her zaman ön planda bulunmaktadır.

2020 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Ücretlendirilme

Türk Telekom müşteri hizmetlerinden alacağınız hizmet Türk Telekom hatları dışında belirli ücrete tabidir. Türk Telekom müşteri hizmetleri yeklisinden alacağınız hizmetin ücretlendirme şekilleri ve meblağlar aşağıdaki gibidir.

Yurt içinde Türk Telekom mobil hatlarınızdan yaptığınız 444 ile başlayan aramalar, tarifenizin standart Ev/İş yönü arama fiyatına göre ücretlendirilmektedir.

Yurt içinde Türk Telekom mobil hatlarınızdan yaptığınız 444 1 500 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri aramaları yurt içi ücretlendirmesi eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız yok ise tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir.

Yurtiçinde faturasız Türk Telekom mobil hatları tarafından yapılan 500 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri aramaları ilk 25 saniye ücretsiz, aramanın takip eden ilk dakikada sonlandırılması halinde 60 Kuruş, 1 dakikadan fazla sürmesi halinde ise görüşme başına 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir. Yurtiçinde faturalı Türk Telekom mobil hatları tarafından yapılan 500 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri aramaları ise ilk 30 saniye ücretsiz, sonrasında görüşme başına 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir. ​​

Türk Telekom Müşteri Temsilcisine Bağlanma

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri birimini arayarak Müşteri Temsilcisine bağlanmak her zaman istediğimiz gibi kolaylıkla olmayabiliyor. Müşteri Hizmetleri birimini otomasyona bağlayan şirketlerin çağrı merkezi arandığında önce robotlarla konuşmak zorunda kalıyoruz. Hoşumuza gitmeyebilir ama zamanımızın teknolojisi bu, ve biz bunu kullanmalıyız. Kullanmayı bilmez isek müşteri hizmetlerine ihtiyacımız olduğunda, robotları dinler sıkılır ve bağlanamadan telefonu kapatırız. Karşılaştığımız sorunu gideremeden ve çözüm almadan kalırız.

Türk Telekom Müşteri Temsilcisine bağlanmak için bu konuda bilmemiz gereken yollar var. Müşteri temsilcisine direk bağlanabileceğimiz tuş kombinasyonlarını bilirsek müşteri temsilcisine hemen bağlana biliriz.

 • Bildiğiniz üzere Türk Telekom Müşteri Hizmetleri numarası 444 1 444’tür.
 • Bu numarayı aradığınızda bant kaydı çıkar. Burada 1 tuşuna basınız,
 • Ardından sinyal sesi gelecek hemen akabinde tanıtım başlayınca 0 tuşuna basınız. Bundan sonra yoğunluğa göre gerçek müşteri temsilcisine bağlanabileceksiniz.

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Türk Telekom müşteri hizmetlerine kolayca bağlanmak ve sorunlarımın hemen çözüme kavuşmasını istiyorum diyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Türk Telekom’un 500, 444 1 500 ve 444 1 444 olmak üzere üç hizmet numarası bulunmaktadır.

Türk Telekom müşteri hizmetleri birimine bağlanmak ve karşılaştığınız sorunlara çözüm üretmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • 500 veya 444 1 500 numarayı tuşlayın. 2’ye basın. 1’e basın ve 0’a basın. (Basarken 1-2 saniye bekleyin. Art arda basmak sizi farklı veya yanlış alana yönlendirebilir. Arama sonlandırılabilir).
 • 500 veya 444 1 500 numarayı tuşlayın.2’ye basın ve sonra 0’a ba
 • 500 veya 444 1 500 numarayı tuşlayın.6’ye basın ve sonra 0’a basın.
 • 444 1 444’ü tuşlayın. 1 rakamına, ardından 1 rakamına, sonrasında 3 rakamına, ardından 1 rakamına ve son olarak 4 rakamına basın.
 • 444 1 444 ‘ü arayın. önce 1, sonrasında 3 ve son olarak 0 rakamını tuşlayın.
 • Müşteri hizmetlerine acil bağlanmak ve direkt temsilciyle irtibata geçmek için mevcut olan yollar yukarıdaki gibidir.
 • Türk Telekom Müşteri Hizmetleri sayfasından da ayrıca Müşteri Temsilcisiile iletişime geçebilirsiniz.

Türk Telekom Prime Özel Müşteri Hizmetleri

Türk Telekom Prime Özel Müşteri Hizmetleri 7 gün 24 saat tüm mobil ve evde internet ihtiyaçlarınız için yanınızda. Türk Telekom Prime Özel Müşteri Hizmetleri’ni dilediğiniz zaman arayabilir, sesli yanıt sistemi olmadan müşteri hizmetlerine ulaşarak, size özel hizmet veren Türk Telekom Prime müşteri temsilcilerinden tüm mobil ve evde internet ihtiyaçlarınız için destek alabilirsiniz.

 • Türk Telekom Prime müşterileri, Türk Telekom Prime müşteri hizmetlerine 444 4 375 numarasından ulaşabilirler.
 • Türk Telekom Prime Müşteri Hizmetleri’nden tüm Türk Telekom Prime müşterileri faydalanabilir.
 • Türk Telekom Prime Özel Müşteri Hizmetleri’ne yurtdışından +90312 444 4 375 numarasından ulaşılabilir.
 • Türk Telekom Prime Müşteri Hizmetleri’nde değişiklik yapma veya bitirme/dondurma hakkı Türk Telekom İletişim Hizmetleri A.Ş.’de saklıdır.

Türk Telekom İnternet Müşteri Hizmetleri

Türk Telekom internet ile ilgili sorunlarınıza da çözüm için rahatlıkla ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri birimi bulunmaktadır. Mobil veya sabit hatlar üzerinden Türk Telekom internet ile ilgili çözümler aramak için müşteri hizmetleri yetkilisine ulaşabilirsiniz.

 • Sabit hatlardan Türk Telekom Müşteri Hizmetleri yetkilisine ulaşmak için 444 1 444
 • Mobil hatlardan Türk Telekom Müşteri Hizmetleri yetkilisine ulaşmak için 444 1 444

Türk Telekom Mobil Müşteri Hizmetleri

Türk Telekom Mobil müşteri hizmetlerini, Türk Telekom hattınız üzerinden aradığınız takdirde ilk 25 dakikanız ücretsizdir. Sonraki her bir dakikanız için 60 KR ödeme hesabınıza yansıtılmaktadır.

Direkt olarak 500 üzerinden yapacağınız görüşmeleriniz ise ilk 30 saniyeni ücretsizdir. Görüşmeleriniz devam ettiği her dakika başına 60 Kuruş ücretlendirilirsiniz.

Türk Telekom Müşteri Şikayetlerinin Çözüm Süreci

Öneri ve şikayetleriniz bizim için çok değerli, Türk Telekom şikayet yönetim sürecinin amacı tüm etkileşim kanallarımızdan bize iletilen şikayetleri kanun, yönetmelik ve şirket kurallarına göre adil, tarafsız, standart bir yaklaşım ve gizlilik içerisinde, ürün ve hizmet kalitemiz doğrultusunda yönetmektir.

Şikayetlerin İletilmesi, Şikayetler farklı iletişim kanallarından bize ulaşsa bile tek bir havuzda toplanır ve tek merkez tarafından sonuçlandırılır. Türk Telekom’a iletilen şikayetler şu aşamalardan geçerek değerlendirilir:

Kayıt Altına Alma, Tüm müşteri şikayetleri Türk Telekom kanun ve yönetmelikleri gereğince kayıt altına alınmakta ve değerlendirilmektedir. Şikayetlerin kayıt altına alındığına dair müşterilerimize sözlü,e-posta veya SMS ile bilgi verilir ve şikayet takip numarası gönderilir. Bu numara ile müşterilerimiz isterlerse şikayetlerinin statülerini takip edebilirler.

Detaylı Araştırma ve Bilgilendirme, Şikayetler, Müşteri İletişim Merkezi’mizde konusunda uzman müşteri temsilcilerimiz tarafından çözülür. Amacımız şikayetlerin ilk kontakta çözümlenmesidir. İlk kontakta çözümlenemeyen, detaylı araştırma gerektiren şikayetler yetki sınırları çerçevesinde ve eskalasyonlarla konusuna göre konuyla ilgili uzman çalışanlardan oluşan ilgili gruplara yönlendirilir ve konusunda uzman ekipler tarafından sonuçlandırılır. Bu tip durumlarda müşterilere öngörülen çözüm süresi ve bu süre içinde başvuruların nasıl takip edilebileceği ile ilgili bilgi verilir.

Sonuçlandırma ve Yanıtlama, Müşteri şikayetlerinin mümkün olan en hızlı şekilde sonuçlandırılması şirketimizin ilk önceliğidir. Her müşteri şikayeti maksimum dikkat ve özenle, şikayet yönetimi süreçlerimize göre adil, tarafsız ve standart bir şekilde değerlendirilerek sonuçlandırılır. Müşteri iletişim bilgilerinin mevcut olması halinde, şikayetin bize ulaşması itibariyle 24 saat içinde müşterilerimizi şikayetlerinin değerlendirmeye alındığı veya sonuçlandığı konusunda bilgilendiririz. İlk aşamada çözümlenemeyen şikayetler için, öngörülen geri dönüş tarihini bildirir ve konuyu araştırarak belirtilen süre içerisinde müşterilerimizi bilgilendiririz.

Sürekli İyileştirme, Türk Telekom şikayet yönetim sürecimiz, kullandığımız sistemler ve hizmet kalitemiz, temel performans göstergeleri doğrultusunda sürekli gözden geçirilerek, iyileştirilir. Şikayetlerin tekrar etmesini önlemek amacıyla düzeltici ve önleyici faaliyetler belirlenerek süreçlerimiz sürekli revize edilir. En sık gelen şikayet konuları düzenli olarak takip edilerek, yapılan iyileştirmelerin ardından artış ve düşüş oranları takip edilir. Bir müşterinin bizi kısa süre içerisinde aynı şikayetle tekrar aramış olması da bir takip kriteri olarak gözlemlenir ve ilgili aksiyon alınır. Tekrarlanan problemler tespit edildiğinde kök neden analizi yapılarak asıl neden tespit edilir ve gerekli düzenlemeler yapılarak tekrar etmemesi sağlanır. Bu sayfada yer alan bilgiler nedeniyle yasal yollardan hak talep edilemez.

Türk Telekom Cihaz Değiştirme, Yenileme Kampanyaları

En Avantajlı Türk Telekom Tarifeleri Nelerdir?

Türk Telekom / Faturasız Bedava 10 GB İnternet Kampanyası

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.