Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Türk Telekom Mobil Ödeme Açma ve Kapama İşlemi Nasıl Yapılır?


28.01.2021
128
Türk Telekom Mobil Ödeme Açma ve Kapama İşlemi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Mobil Ödeme Açma ve Kapama İşlemi Nasıl Yapılır? Türk Telekom tarafından kullanıma açılan Mobil Ödeme işlemi, Faturalı ya da Faturasız hat sahipleri için sunulan ve cep telefon numarası ile ödeme yapabilecekleri bir ödeme yöntemi olmaktadır. Faturalı hat sahipleri kullanıcıları için faturaya yansıtılan, faturasız hat sahiplerinin de TL bakiyesinden düşen mobil ödeme yöntemi, uygulama marketleri, yemek ve alışveriş siteleri ile diğer e-ticaret sitelerinde geçerli olmaktadır.

Türk Telekom Mobil Ödemenin Geçerli Olduğu Alanlar

Türk Telekom Mobil Ödemenin Geçerli Olduğu Alanlar, Türk Telekom hat sahibi olarak Mobil Ödeme seçeneğinin de yer aldığı ve Türk Telekom mobil ödeme logosunun yer aldığı tüm adresler üzerinde oldukça güvenli ve kolay olacak bir şekilde alış veriş yapabilirsiniz. Anlaşmalı üye işyerlerinden kullanım sağlayabileceğiniz Türk Telekom mobil ödeme seçeneği, yüzlerce farklı ve anlaşmalı üye işyerlerinde kullanılabilmektedir. Bu kapsamda ödeme işlemi yapmak için sadece cep telefon numaranızı girmeniz ve cep telefonunuza gelen doğrulama mesajına onay vermeniz yeterli olmaktadır.

Türk Telekom Mobil Ödeme Avantajları Nelerdir?

Türk Telekom Mobil Ödeme Avantajları Nelerdir? Son zamanlarda kredi kartı numarasını paylaşımda bulunmak oldukça risk taşımasından ötürü kredi kartı bilgilerinizi paylaşmak istemediğinizde, hesabınız içerisinde yeterli bakiye olmaması durumunda, ödeme yöntemi seçeneği olarak cep telefonunuzu kullanmak isteyebilirsiniz. Türk Telekom Faturasız Hattınızda yeterli bakiye olması durumunda ya da Faturalı hattınız aktif olduğu zaman, birkaç saniye süren bir ödeme işlem hızı ile birlikte mobil ödeme seçeneğini rahatlıkla işlem yapmak için kullanabilirsiniz. Türk Telekom Mobil Ödeme Avantajları Nelerdir? Sorusuna cevap olarak aşağıda belirtilen açıklamalara göz gezdirebilirsiniz.

Türk Telekom Paketmatik Kampanyası Hakkında bilgi alabilirsiniz.

  • Mobil ödeme basit ve oldukça hızlı ödeme seçeneği avantaj sağlar,
  • Mobil ödeme seçeneğinde kişisel bilgiler paylaşımı yapılmadığı için son derece güvenilir bir yöntem olmaktadır.
  • Mobil ödeme ile hesabınızda yeterli bakiyeniz olmasa bile, banka kullanmayan kullanıcılar için de alternatif bir ödeme seçeneği olarak kolaylık sağlamaktadır.
  • Mobil ödeme seçeneği Faturasız hat sahipleri için bahis ödeme seçeneği de sunmaktadır.
  • Her mesaj servis bedeli için 0,50TL olmaktadır.
  • Türk Telekom mobil ödeme ile aylık maksimum olarak yapılacak olan alış veriş limiti 500TL olmaktadır.

 Türk Telekom Mobil Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Mobil Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır? Yaptığınız alış veriş işleminin ardından, ödeme sayfasına gelerek mobil ödeme seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bu kısımdan cep telefon bilgilerinizi girdikten sonra cep telefonunuza bir adet onay mesajı gönderilecektir. Cep telefonu hattınıza gelen bu onay mesajını ONAY ya da EVET yazıp cevaplama işlemini yaparak ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme İşlemi Nasıl Açılır?

Türk Telekom Mobil Ödeme İşlemi Nasıl Açılır? Türk Telekom’a kayıtlı hattınız ile birlikte mobil ödeme işlemini gerçekleştirmeye çalışırken, hattınızın mobil ödeme kapalı olduğu uyarısını alıyor iseniz, cep telefonunuzun mesaj bölümüne gelerek MOBILODEME KAYIT yazarak 5555’e SMS göndererek açabilirsiniz. Hattınıza gelecek olan onay mesajının ardından da hattınızı mobil ödeme işlemlerinde kullanabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme İşlemi Nasıl Kapatılır?

Türk Telekom Mobil Ödeme İşlemi Nasıl Kapatılır? Türk Telekom hattınızı mobil ödeme işlemine kapatabilmek için yine cep telefonun mesaj bölümünden MOBILODEME IPTAL yazarak kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Mobil ödeme uygulaması üzerinden eğer talep ederseniz aylık mobil ödeme işlem limitinizi de düşebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Kullanılmıyor Hatası

Türk Telekom Mobil Ödeme Kullanılmıyor Hatası, Türk Telekom mobil ödeme kullanılmıyor hatası almanızın birden fazla seçeneği bulunmaktadır. Günlük ve aylık işlem limitinin birden fazla olması ya da tarafınıza tanımlanan aylık ödeme tutarını geçmeniz durumunda da belirtilen hatayı almanız olasıdır. Diğer yandan mobil ödeme işlemi yaparken günlük belirtilen limiti aşmanız durumunda da belirtilen hatayı alabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Limiti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Mobil Ödeme Limiti Sorgulama Nasıl Yapılır? Türk Telekom tarafından sunulan mobil ödeme limiti Faturalı aboneler için 500TL olurken, Faturasız hatlar için 400TL olmaktadır. Fakat belirtilen limit ilk 4 ay tüm aboneler için 40TL olarak belirlenmiş bulunmaktadır. Mobil ödeme limitinizi öğrenmek için de Türk Telekom Online İşlemler menüsü üzerinden mobil ödeme limitinizi öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Limiti Nasıl Nakde Çevrilir?

Türk Telekom Mobil Ödeme Limiti Nasıl Nakde Çevrilir? Türk Telekom Mobil ödeme kullanan abonelerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi olmaktadır. Türk Telekom mobil ödeme limitini nakde çevirme işlemini yapan pek çok kurum bulunmasına rağmen, mobil ödeme limitini nakde çevirmek mantıklı olmamaktadır. Bu kapsamda 100TL için tarafınıza ödenecek tutar en fazla 50TL’yi geçmemektedir.

2021 En Avantajlı Türk Telekom Tarifeleri Nelerdir?

Türk Telekom İlk Ay Bizden 24 Mbps Limitsiz Fiber İnternet Kampanyası – 99,90TL

Cep Telefonu Açıkken Kapalı Gösterme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Alınır?

Türk Telekom Yaay ve BİP’te Ücretsiz İnternet Kampanyası

2021 Türk Telekom Online Fatura Ödeme İşlemleri

2021 Türk Telekom’dan Taksitle Cihaz (Telefon) Nasıl Alabilirim?

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.