Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Türk Telekom Mobil Numara Değişikliği


15.11.2019
1.956
Türk Telekom Mobil Numara Değişikliği

Türk Telekom Mobil Numara Değişikliği, Ülkemizin en eski kuruluşlarından biri olan Türk Telekom, mobil hat kullanıcı sayısı bakımından da oldukça büyük bir operatördür. Mobil hat kullanan bireylerin, operatörlerden talep ettikleri hizmetlerin başında sahip oldukları hattın mobil numara değişikliği husus gelmektedir. Bu makalemizde, Türk Telekom mobil hat sahibi bireylerin nasıl numara değiştirebileceğini, mobil numara değiştirmeye ne kadar ücret ödeyeceklerini ve gsm numaralarında hangi yollarla değişikliği yapabileceklerini anlatacağız.

Türk Telekom Mobil Numara Değişikliği

Türk Telekom mobil hat kullanıcıları, aşağıdaki adımları izleyerek kolaylıkla mobil gsm numaralarını değiştirebilirler. Mobil numara değişikliği işlemlerini Online İşlemler sayfasından yapabiliriz. Android ve iOS uygulamalar üzerinde bu işlemi bulamadık; olsa bile mutlaka internet tarayıcısından yapmanızı tavsiye ederiz. Online işlemlerde çalışma yapabilmek için öncelikle şifremizi oluşturmamız gerekmektedir:

Türk Telekom Online İşlemler Şifresi Oluşturma:

*9520# yazıp arama tuşuna basarak ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz

Online işlemler şifresini oluşturduktan sonra telefonumuza 9520 numarasından ve komut bilgisinden aşağıdaki gibi bir mesajlar gelecektir:

Bu şifre ile online işlemler sayfasına giriş yapabiliriz. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları sırayla takip ediyoruz:

  • Abonelik ve Hat İşlemlerim
  • Numara değişikliği

Numara değişikliği bölümüne girdiğimizde, Türk Telekom firmasının bizden istediği şartlar, fiyat ve diğer detayları aşağıdaki gibi görebiliriz:

Buradan Türk Telekom mobil hattınızın numara değişikliği işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Numara değişikliği talebiniz doğrultusunda yeni bir sim kart almaya gerek kalmadan numara havuzumuzdan seçeceğiniz yeni bir numaranın mevcut sim kartınıza tanımlanması ile gerçekleştirilmektedir. Numara değişikliği işlemi için faturanıza 24,50TL yansıtılacaktır. Eski numaranıza ait bir otomatik ödeme talimatınız bulunuyor ise yeni numaranız için talimat bilgilerinizin güncellenmesi gereklidir. Abonesi bulunduğunuz katma değerli servisler varsa numara değişikliği işleminden 1 gün sonra faydalanmaya devam edeceksiniz.

Bu şartları kabul ettiğimizde, Türk Telekom sistemden otomatik numaralar oluşturacak ve bize tercih etme hakkı verecektir. Eğer gördüğümüz numaralardan birini seçmez ve değiştir dersek rastgele bir numara artık yeni mobil numaranız olarak tanımlanır.

Soru: Türk Telekom mobil numara değişikliği ücreti ne kadardır?

Faturalı Hatlardan numara değiştirme ücreti 24,50TL olmaktadır.

Faturasız Hatlardan Numara değiştirme ücreti 20TL olmaktadır. Ayrıca numara değiştirme işleminizin onaylanması için hattınızda önceden yüklenmiş 20TL olması gerekmektedir.

Soru: Numara değiştirirken istediğim bir numarayı yazabilir miyim?

Hayır, sistemin size tanımladığı ya da seçmeniz için sunulan numaralardan birini kullanabilirsiniz.

Soru: Online işlemlerden yaptığım numara değişikliğinde sim kartı değiştirmem gerekiyor mu?

Hayır sim kartınızı aynen kullanabilirsiniz.

Soru: Numara değişikliği ne zaman devreye giriyor?

İşlem sonrası hemen devreye girmektedir.

Soru: Numara değişikliğini nasıl iptal ederim? Senede kaç defa değiştirebilirim?

Teknik konular için türk telekom müşteri hizmetlerini aramalısınız.

blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.