Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Türk Telekom Bilinmeyen Numara Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Öğrenilir?


16.06.2020
1.040
Türk Telekom Bilinmeyen Numara Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Öğrenilir?

Türk Telekom bilinmeyen numaraları sorgulama hizmeti özellikle artan kötü niyetli aramalar sebebiyle git gide yaygınlaşmıştır. Telefon numaralarının şirketlere satılması gibi sebepler dolayısıyla artan bilinmeyen numara aramaları sebebiyle arayan numarayı öğrenme hizmetinden yararlanmak için sizi arayan telefon numarasının operatörü hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bilinmeyen telefon numaralarını sorgulamak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında internet üzerinden hizmet verdiği iddia eden web siteleri bulunsa da yalnızca telefon numarası üzerinden bu sorguyu yapmak mümkün değildir. Yalnızca telefon numarası ile sorgulama yapabildiklerini iddia eden servisler genellikle kötü niyetli yazılımlar olarak kabul edilir. Sizi arayan numaraların kim olduğunu bulabilmeniz için sizi arayan numaraların operatörlerini bilmeniz gerekmektedir.

Türk Telekom Bilinmeyen Numara Sorgusu Nasıl Yapılır?

Türk Telekom bilinmeyen no sorgulama hizmetinden direkt olarak Türk Telekom adresi üzerinden faydalanabilirsiniz. Bu noktada sizi arayan telefon numarasının Türk Telekom rehberinde kayıtlı olması ve operatörün de Türk Telekom olması gerekmektedir. Bu sayede Türk Telekom bilinmeyen numaralar servisinden faydalanabilirsiniz. Numaranın kime ait olduğunu bilmek için yalnızca telefon numarası bilgisi yeterli olacaktır.

Türk Telekom Bu Numara Kime Ait?

Türk Telekom telefon numarası sorgulama hizmetlerinden faydalanmak için sizi arayan numaranın Türk Telekom olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Özellikle artan dolandırıcılık vakaları sebebiyle arayan kişinin kim olduğunu bulmak için Türk Telekom’a SMS atabilir ya da 11855 ya da 11811 numaralarını arayarak telefon numarasını verip, kimlik öğrenilebilir. Bu servisler yedi gün, yirmi dört saat hizmet vermektedir. Sorgulamayı yaptığınız telefon numarasının Türk Telekom servisinde kayıtlı olması oldukça önemlidir. Aksi halde telefon numarası sahibinin bilgileri çıkmayacaktır.

Türk Telekom Üzerinden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom üzerinden no sorgulama hizmetinden yararlanmak için *100# menüsü üzerinden ulaşabilir ya da BenimMenüm üzerinden istediğiniz numarayı sorgulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra 11855 numarasını arayarak müşteri temsilcisi aracılığı ile telefon numarasının kime ait olduğunu sorgulayabilirsiniz. Aynı şekilde 118552’e SMS gönderebilirsiniz.  Bu noktada aradığınız isim ve soyadın TT Mobil numara bilgisinden ulaşmanız için bu numaranın Türk Telekom rehberine kayıtlı olması gerekmektedir.

Bilinmeyen Numarayı 11855’i Arayarak Sorgulama

Bilinmeyen numara sorgusu için 11855 numarasını arayabilirsiniz. Bu sayede isme göre arama yapabilir ve kişisel kayıt işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra 11855 numarasına SMS gönderebilirsiniz. İsme göre arama yapmanız bu şekilde mümkün olmaktadır. Numarasını bilmiyor ancak ismini öğrenmek istiyorsanız ISIM SOYADI yazıp 11855’e SMS atabilirsiniz. Eğer siz de Türk Telekom rehber servisine kayıt olmak isterseniz; KAYIT yazarak 11855 numarasına SMS atabilirsiniz. Bu sayede rehbere kayıt olabilir, yakınlarınızın sizi telefon numarası ile bulmasını sağlayabilirsiniz. Eğer kayıt rehberinden çıkmak isterseniz IPTAL yazarak 11855 üzerinden SMS atabilirsiniz. Bunun yanı sıra telefon numarasını sorgulamak için yöntemler ise:

  • *100# tuşları ile menüye giriş yaparak, İşlemler kategorisi içinden Bilinmeyen Numaralar Servisi’ne ulaşabilirsiniz. Bu sayede kayıt ve isme göre numaraları sorgulayabilirsiniz.
  • Benim menüm üzerinden de bilinmeyen numaralar servisine giriş yapabilirsiniz. Kayıt, isim ve numaraya göre sorgulama işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Ücretli mi?

Türk Telekom bilinmeyen numaralar sorgulama hizmetleri ücretlidir. Eğer 11855’i arayarak bilinmeyen numara sorgulayacaksanız, 1,80 TL ile ücretlendirilirsiniz. *100# üzerinden bilinmeyen numara sorgulayacaksanız, 1.80 TL ile ücretlendirilir. Ancak eğer numara kayıtlı değilse herhangi bir işlem ücreti alınmaz. Bu ücretlere KDV ve ÖİV dahil olmaktadır.

Vodafone Bilinmeyen Numara Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Öğrenilir

Arayan Kim Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.