Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Alınır?


10.01.2021
140
Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Alınır?

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Alınır? Nadir durumlarda da olsa gerçekleşen fatura aşım işlemi genellikle araştırmaya gitmemize ve neden aşım yaptığımızla ilgili soruşturma yapmamıza neden olmaktadır. Gerçekleşen fatura aşım bedeli ay sonlarında paket fiyatlarının da üzerinde meblağ ödememize neden olur. Fatura aşım bedeli ile karşılaşmamız durumunda genel olarak il yaptığımız işlem ise operatörün müşteri hizmetlerini aramak ve sorgulama yapmak olmaktadır. Yüksek gelen fatura meblağına istinaden yaptığımız bir diğer sorgulama şekli de en yakın Türk Telekom bayi mağazasına giderek çalışanların yardımı ile sorgulama yapmak olmaktadır. Bir Türk Telekom abonesi olarak kullanmakta olduğunuz paket içeriğinin fazla gelmesi durumunda faturanız ile ilgili her türlü dökümü alabilir ve istediğiniz gibi kontrol sağlayabilirsiniz.

Türk Telekom Hattına Ait Arama Dökümü Nasıl Alınır?

Türk Telekom Hattına Ait Arama Dökümü Nasıl Alınır? Türk Telekom abonelerinin hatlarına ait arama geçmişini sorgulayabilmenin birden fazla seçeneği bulunmaktadır. Var olan seçeneklerden bir tanesi ise Türk Telekom müşteri hizmetleri olmaktadır. Türk Telekom müşteri hizmetlerini 444 1 444 numaralı telefondan arayarak, bağlandığınız müşteri temsilcisine mail yöntemi ile geçmiş aramalarınıza ulaşabilirsiniz. Türk Telekom hattınıza ait bir diğer döküm alma yöntemi ise en yakın Türk Telekom bayisine giderek arama geçmişi dökümü almak olmaktadır. Tarafınıza belirtilen Türk Telekom faturanıza ait olan iki yöntemi de kullanmak istemeyen herkes için, Türk Telekom abonelerine bir alternatif daha hazırlamış bulunuyor. Türk Telekom aboneleri, Türk Telekom’un resmi internet sitesine tıklayabilirler. Türk Telekom sitesinden Online İşlemlere giriş yaparak, geçmiş aramalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Buradan geçmiş aramalarınızın ücretlendirmesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Türk Telekom Online İşlemler menüsüne giriş yaparak, hattınıza ait olan geçmiş aylara ait olan tüm faturalarınızı e-Fatura şeklinde görüntüleyebilirsiniz. Hatta dilerseniz PDF formatında da görüntüleme yapma hakkınız da bulunmaktadır. Geçmiş faturalarınızı yaptığınız görüntüleme işleminin ardından eğer talep ederseniz fatura borcunuzu da ödeme işlemini de yapabilirsiniz.

Türk Telekom Arama Geçmişini Online İşlemlerden Nasıl Görüntüleyebilirim?

Türk Telekom Arama Geçmişini Online İşlemlerden Nasıl Görüntüleyebilirim? Türk Telekom hattınıza ait arama geçmişi ve konuşma geçmişini öğrenebilmek için her ay düzenli olarak fatura detaylarını ek ücret ödemesi yaparak talepte bulunabilirsiniz. Diğer yandan da Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak istediğiniz e-posta adresine konuşma ve mesajlaşma detaylarının gönderimizi sağlayabilirsiniz. Türk Telekom tarafından yasal olarak konuşma detaylarına geriye dönük en fazla 6 ay olarak görüntüleyebilmek mümkündür.

Türk Telekom online İşlemlerden de dilerseniz fatura dökümünüze oldukça basit birkaç adımda görüntüleyebilirsiniz. Türk Telekom mobil müşterilerimiz aşağıda belirtilen adımları uygulayarak oldukça basit bir şekilde görüşme detaylarına ulaşım gerçekleştirebilirler.

  • Türk Telekom Online işlemler menüsüne giriş yapmak için telefon numaranız ve şifrenizi girmeniz gereklidir.
  • Açılan sayfadan Bireysel Müşteri Girişi linkine tıklayarak, telefon numaranızın başında sıfır olmadan giriş yapabilirsiniz. Ardından da şifrenizi girerek oturumu açabilirsiniz. Şifrenizi hatırlamıyor iseniz SİFRE yazarak 9520’ye kısa mesaj ile SMS gönderebilir ve giriş şifrenizi alabilirsiniz.
  • Menüye giriş yaptıktan sonra ekran sol tarafında yer alan menüden faturalarım, fatura detaylarını incele linkine tıklayabilirsiniz.

Türk Telekom Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Türk Telekom Arama Geçmişi Nasıl Silinir? Türk Telekom abonelerinin en çok araştırılan konulardan bir tanesi de arama geçmişinin nasıl silinebileceği olmaktadır. Türk Telekom konuşma detayları sadece hat sahibinin bilgisine sunulmaktadır. Elinde mahkeme kararı olmayan hiç kimse ile de paylaşım yapılmaz. Yapılan yasal düzenleme sonucunda da Türk Telekom hattına ait arama, konuşma ve mesajlaşma verilerinin abonelere geriye dönük olarak son 6 ay olarak sunulması zorunlu olmaktadır. Online işlemler menüsüne giriş yaptığınızda geriye dönük faturalarınız asla silinemez.

Türk Telekom Hat Dökümü Nasıl Silinir?

Türk Telekom Hat Dökümü Nasıl Silinir? Türk Telekom müşterilerinin hat dökümü ve konuşma dökümü asla silinemez. Operatörler tarafından geriye dönük arama, konuşma ve SMS dökümleri bir yasal zorunluluk olarak saklanmaktadır. Fakat bir mahkeme kararı olmadan asla kimse hat dökümüne ulaşım sağlayamaz. Türk Telekom arama dökümü ve hat dökümü hattın yasal sahibi tarafından aşağıda belirtildiği şekilde ulaşılabilir.

  • Türk Telekom bayisine bizzat başvuruda bulunarak,
  • Türk Telekom müşteri hizmetlerini 444 1 444 numarasından arayarak,
  • Türk Telekom internet sitesinde, uygulama üzerinden giriş yaparak, fatura kullanım detayları menüsünden telefon dökümüne ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

blank

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.