Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Toplu Taşıma Alanlarında Yüz Tanıma Teknolojisi Devreye Alınıyor!


27.10.2020
337
Toplu Taşıma Alanlarında Yüz Tanıma Teknolojisi Devreye Alınıyor!

Toplu Taşıma Alanlarında Yüz Tanıma Teknolojisi Devreye Alınıyor! Birleşik Arap Emirliği’nde Dubai, toplu taşıma alanlarında güvenliği artırmak adına yüz tanıma sistemlerine geçmeden önce metro istasyonunda tatbikat düzenlemiş bulunmaktadır. Birleşik Arap Emirliği Duabi’de toplu taşıma alanlarında güvenliği en üst düzeye çıkartmak adına yüz tanıma sistemini devreye aldıklarını belirtti. Bu kapsamda yüz tanıma sistemine geçiş öncesinde ise bir metro istasyonunda tatbikat çalışması gerçekleştirmiş bulunmaktadırlar. Şehrin güvenliğini sağlamak ve arttırmak için yüz tanıma sistemini şehrin neredeyse tamamına yaymayı hedefleyen Dubai, metro toplu taşımasından başlayarak yüz tanıma sistemini kullanmaya başlayacağını açıklamış bulunuyor.

Instagram’da İçerik Üreticisi Canlı Yayında Para Kazanacak! Hakkında bilgi alabilirsiniz.

Şüpheliler Yüz Tanıma Sistemiyle Tespit Edilecek!

Şüpheliler Yüz Tanıma Sistemiyle Tespit Edilecek! Dubai’de yer alan Dubai Taşımacılık Güvenlik Departmanı Direktörü yaptığı açıklamasında, kurulacak olan bu sistem için şüpheli ve aranan listesinde yer alan insanları tespit etme konusunda da başarısını kanıtlamış bulunuyor. Direktör Hathboor, metro istasyonlarında ve diğer ulaşım sektöründe yüksek düzeyde güvenlik sağlamak adına mevcut tedbirlerimizi geliştirmiş ve performansımızı en üst düzeye çıkarmayı planlıyoruz dedi.

Bu kapsamda gerçekleştirilen tatbikatta yüz tanıma sistemi kullanılmış bulunuyor. Hafta başlarında Dubai Veliaht Prensi Şeyh Hamdan Bin Muhammed’in gözetiminde gerçekleştirilen tatbikatta yüz tanıma sistemi kullanıldı. Şehirde yer alan bir metro istasyonunda gerçekleştirilen tatbikatta, metro istasyonuna saldırı düzenleyen kimseleri belirlemek için yüz tanıma sistemi kullanılmış bulunuyor. Gerçekleştirilen tatbikatta Amerika Birleşik Devletleri tarafından özel eğitilmiş polis birimi, yüz tanıma sistemini kullanarak yolcuların tahliye edilmesini sağlıyor.

İşlerin Diğer Yarısını Artık Makineler Yapacak!

Huawei Tarafından Beklenen Telefon Ortaya Çıktı!

YouTube Yanlış Bilgi Aktaran Videoları Tek Tek Engelleyecek!

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.