Cepyo | Tarifeler ve Paketler

TikTok ve Kızılay Koronavirüsüne Karşı El Ele!


11.04.2020
475
TikTok ve Kızılay Koronavirüsüne Karşı El Ele!

TikTok ve Kızılay Koronavirüsüne Karşı El Ele! Her geçen gün korona virüsüne bağlı nedenlerden artmakta olan ölümler nedeni ile vatandaşların uyarılması ve alınan tedbirlere ayak uydurması için her kapsamda çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Yapılan çalışmaların en güzel örneklerinden sadece bir tanesi ise TikTok ve Kızılay’ın birlikte başlattıkları uygulama olmaktadır. Burada amaç yine sadece insanların sağlığı ve yapılması gerekenler olarak ele alınmaktadır. Türk Kızılay’ının “Önlemini Al Sağlıklı Kal olarak başlattığı kampanya doğrultusunda, kendi içeriklerini oluşturan TikTok fenomenleri de korona virüsünden nasıl korunabileceğini belirten ve gerekli tedbirlerin nasıl alınabileceğini gösteren videolar aracılığı ile anlatmaya çalışmaktadırlar. Korona virüsü salgınına karşı toplumsal farkındalık ve toplumun sağlığı için paylaşımlarda bulunmaktadırlar.

Koronavirüsüne Karşı 14 Kuralın Önemi!

Koronavirüsüne Karşı 14 Kuralın Önemi! TükTok fenomenlerinin hazırladığı videolar ile toplumsal sağlığının nasıl korunabileceği ve korona virüsüne karşı nasıl savaş yapılabileceğini belirten videolar gösterime sunulmaktadır. Hastalıktan nasıl korunacağını belirten video içeriklerinin yanı sıra, TikTok kullanıcıları da önlemlerini #önlemalsağlıklıkal” etiketi ile paylaşmaktadır. Korona virüsüne karşı paylaşılan video görüntüleri hem eğlenceli hem de eğitici olmaktadır. Korona virüsüne karşı farkındalık amacı ile videolar paylaşan 14 içerik üreticisi tarafından, 14 önemli kuralı, evlerini nasıl temizlediklerini, hijyen kuralları ve evdeki zamanı nasıl geçirdiklerini belirten eğlenceli olduğu kadar eğitici olan videolar ile paylaşım yapmaktadırlar.

Kızılay’ın başlattığı kampanya doğrultusunda da #önlemalsağlıklıkal” etiketi altında yapılan paylaşımların herkesin anlamasını sağlamak amacı ile de işaret dili ile de anlatımlar ekleyen kullanıcılar dahi bulunmaktadır. Fenomenler burada ellerini nasıl yıkadıklarını, sosyal mesafenin nasıl korunduğunu yaptıkları komik videolar ile kurgulamaktadırlar. Fenomenlerin çekim yaptığı bu videolar oldukça ilgi görmektedir.

Global farkındalık çalışmalarını Dünya Sağlık Örgütü ile yürütmekte olan TikTok, Kızılay tarafından hazırlanmış olan Covid-19 bilgilendirme sayfasının da resmi destekçisi olmuş bulunmaktadır. Ana sayfada herkesin görebildiği Covid-19 butonuna tıklanarak erişime açık bırakılan alandan içerikler paylaşılabilmektedir. Türk Kızılay kendi TikTok hesabından profesyonel kadrosu tarafından hazırlanan psikososyal destek videolarını da buradan yayınlamaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.