Cepyo | Tarifeler ve Paketler

TikTok Koronavirüsüne Karşı Destek Videoları!


24.03.2020
491
TikTok Koronavirüsüne Karşı Destek Videoları!

TikTok Koronavirüsüne Karşı Destek Videoları! Korona virüsüne karşı tüm dünya mücadeleyi sürdürmeye devam ediyor. Korona virüsü tüm dünyada küresel endişelere neden vermektedir. Bu kapsamda kısa video platformu olan TikTok toplum sağlığı için sağlık kuruluşları ile birlikte olmak üzere ortak bilinçlendirme çalışmaları içerisinde yer almaktadır. TikTok başlattığı bu girişimleri ile birlikte insanların korona virüsü kapsamında yanlış bilgilerin elenerek doğru bilgilere karşı yönlendirmede bulunmaktadır.

TikTok bu çalışması ile önemli bir adım atarak uygulama içerisinde Dünya Sağlık Örgütü aracılı ile birlikte korona virüsü hakkında genel soruların cevaplanmasını içeren bilgi sayfası oluşturmuş bulunmaktadır. Oluşturulan sayfa içerisinde korona virüsüne karşı güvende kalma ipuçları içeren ve virüs salgınına karşı güvenilir bilgiler bulunmaktadır. TikTok kullanıcıları bu bilgi sayfasına Keşif sekmesi üzerinden ve doğrulanmış hesaplar tarafından paylaşılan videolardan erişim sağlayabilmektedirler.

Ellerini Yıka Etiketi ile Hayati Bilgiler İçeren Video Paylaşımları!

Ellerini Yıka Etiketi ile Hayati Bilgiler İçeren Video Paylaşımları! TikTok konu ile alakalı olarak farkındalığı arttırmak adına ve insanların doğru bilgiye ulaşmaları için Türkiye’de #elleriniyıka etiketi ile bir kampanya başlatmış bulunmaktadır. Başlatılan kampanyaya Türk Kızılay’da destek vermektedir. Korona virüsünden korunmak için öncelik olarak hijyene dikkat çeken kampanyanın içerisinde çok faydalı bilgiler bulunmaktadır. Bu kapsamda Türk Kızılay’ında desteklediği ve yayınladığı videoda sosyal mesafe, hayvanlar ile temas ve dezenfeksiyonun önemine dikkat çekilmektedir. Diğer taraftan video içeriğinde doktorlar da halkı bilinçlendirmek adına salgına karşı alınabilecek tüm önlemleri video efektleri aracılığı ile insanlara aktarım sağlamaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.