Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Sosyal Medya Kullanımı Koronavirüsü Nedeniyle Arttı!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00
blankLoading...

03.05.2020
417
Sosyal Medya Kullanımı Koronavirüsü Nedeniyle Arttı!

Sosyal Medya Kullanımı Koronavirüsü Nedeniyle Arttı! Korona virüsü nedeni ile karantina altında sosyal medya kullanımına rağbeti arttırmış bulunmaktadır. Konu hakkında araştırma yapan profesörler korona virüsü karantina sürecinin artmasından dolayı, iletişim ve sosyal gündemden uzak kalmamak adına sosyal medya kullanımlarında her geçen gün artış yaşandığını belirtmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda pandemi süresince sosyal medya kullanıcılarının hiçbir zaman bu kadar bir araya geldiklerinin görülmediğini belirtmiş bulunmaktadır. Sosyal medya kullanımı ile ilgili olarak pandemi sürecinde arması ile ilgili olarak araştırmacılar şu konulara değinmektedirler.

Sosyal medya kullanıcılarının pandemi sürecinde korona virüsü ile ilgili olarak deneyimlerini paylaşmalarının yanı sıra diğer taraftan toplum olarak yaşadıkları diğer konulara da değinmektedirler. Bu durum sosyal medya kullanımını ve işlevi açısından ilk başvurulacak adres haline getirmiş bulunmaktadır. Sosyal mesafeyi koruma ve korona virüsüne karşı da savaşmak adına belirlenen kurallar çerçevesinde evde kalmaya zorlanan her yaştan bireyler için yine ilk başvurulan yer teknoloji olmaktadır. Teknoloji günümüzde sosyal ihtiyaçların karşılanmasında da başvurulacak ilk adres olarak karşımıza çıkmaktadır. Karantina altında olan bireyler aradıklarını bulmak ve araştırmak adına sosyal medya üzerinden her zamankinden daha fazla vakit geçirmektedirler.

Sosyal Medya Tüm İhtiyaçlara Cevap Vermektedir!

Sosyal Medya Tüm İhtiyaçlara Cevap Vermektedir! Sosyal medya kullanımının pandemi sürecinde artması ve doğru bilgiye ulaşmak her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır. Sosyal medya kullanıcılarının yaptığı araştırmaların başında pandemi sürecinde korona virüsü ve korona virüsünden korunma, tedavi yöntemleri en çok araştırılanlar arasında yer almaya başlamış bulunmaktadır. Sosyal medya üzerinden birçok konu kullanıcılara mesafe korunarak ulaşım sağlamaktadır. Bu durumda sosyal medya kullanıcıları için endişenin en az yaşandığı platform olarak görünmektedir. Ayrıca korona virüsü ile ilgili yapılan her türlü açıklamaya, tedavi süreçlerine ve son güncel bilgilere rahatlıkla ulaşım sağlayabiliyorlar.

Sosyal medya kullanıcılarının bu denli artması ile doğru bilgi sunmak en önemli görev haline gelmiş bulunmaktadır. Doğru bilgi sağlanması ilk olarak devlet tarafından sağlanılması gereken görevlerden bir tanesi olmaktadır. Ayrıca medya, organizasyonlar ve markaların da bu konuya son derece hassa yaklaşması gerekmektedir. Yapılan açıklamalar neticesinde sosyal medyanın bu dönemde tüm ihtiyaçları karşıladığını söyleyebiliriz. Sosyal medya kullanıcıları en çok bu dönem sürecinde korona virüsünden korunma yöntemlerini başta olmak üzere birçok alanda araştırma yapmaya devam etmektedir. Bir diğer konu ise günlük korona virüsü vakası, ölen sayısı ve iyileşen sayısının yanında iletişim, eğitim ve iş süreçlerinin tamamının takibi de sosyal medya üzerinden sağlanabilmektedir. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.