Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Snapchat 1 Milyon Dolar Dağıtacak!


13.12.2020
288
Snapchat 1 Milyon Dolar Dağıtacak!

Snapchat 1 Milyon Dolar Dağıtacak! Snapchat en çok izlenen içerikleri üreten kullanıcılara 1 Milyon dolar dağıtacağını açıklamış bulunuyor. Snapchat, platform üzerinde viral olan içerikleri üretecek olan kullanıcılar için günlük olarak toplam olarak 1 milyon dolarlık ödülden pay vermeyi vaat etti. Snapchat TikTok ile rekabetin kıyasıya devam ettiği Spanchat, Spotlight adını verdiği yeni bir uygulama devreye sokmuş bulunuyor. Snapchat böylece, Spotlight sayesinde platform üzerinde en çok beğenilen ve paylaşılan videoları bir ayara getirmeyi hedefliyor.

Snapchat’ın sahibi olan Snap tarafınca yapılan açıklama doğrultusunda, bu yılın sonuna kadar her gün en çok izlenen Snap’leri üretecek kullanıcılar için 1 Milyon Dolar dağıtılacağını açıklamıştır. Tarihinde ilk defa gerçekleşecek olan bu durum için bir sosyal medya şirketi gelirini kullanıcıları ile direkt olarak paylaşmış olacaktır. Spotlight aynı zamanda kullanıcılar tarafından platform üzerinde paylaşılan içerikleri bulmak açısından da yeni bir deneyim kazanma şansı yakalayacaktır. Şirket tarafından gerçekleştirilen bu çalışmanın en büyük nedeni ise Snapchat üzerinde üretilen videoların daha çoğunlukla TikTok ya da YouTube gibi platformlar üzerinde viral olmalarıdır. Bunun en büyük nedeni ise Snapchat üzerinde kullanıcıların takipçi tabanını geliştirmesi daha kısıtlı olmasıdır.

Zayıflamak İçin Okunacak Dualar Hangileridir? Hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tüm Kullanıcılara Aynı Oranda Şans Verilecek

Tüm Kullanıcılara Aynı Oranda Şans Verilecek, Yapılan açıklama doğrultusunda Spotlight platformunun diğer platformlardan farkı ise kullanıcı içeriklerinin Spotlight’ta yayımlanmasını ilk olarak seçmeleri gerekecektir. Ayrıca Spotlight üzerinde içeriğini paylaşan kullanıcıların kimlikleri son derece sıkı bir şekilde korunacak. Şirketin bu amacı ise takipçi sayısı daha yüksek olan kullanıcıların avantajlı duruma geçmesini engellemek olmaktadır. Bu şekilde her kullanıcı viral olmak için aynı derecede şansa sahip olacaktır. Spotlight üzerinde yer alacak olan videolar moderatörler tarafından bazı kurallar çerçevesinde elemeden geçtikten sonra yayımlanacaktır.

Kullanıcıların yüklemiş oldukları siyasi içeriklerin yayımlanmasına izin verilmeyecektir. Twich ve YouTube gibi platformlarda içerik üreticiler gelir paylaşan programlara sahiptirler. Fakat buralarda para kazanmak adına çeşitli kuralları yerine getirmek gerekmektedir. Bu kuralları yerine getirseniz dahi belli oranda da popülaritelik de gerekli olmaktadır. Snapchat ise günlük olarak 100 bin izlenmeyi geçen videolar için de sunulacak ödülden de pay alacağını aktardı. Şirket tarafından üçüncü çeyrek bilançosu açıklanırken günlük olarak 249 milyon kullanıcı olduğunu bildirdi.

Türk Telekom e – dergi Aboneliği

Kadınlarda Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Paycell Kart Nedir? Nasıl ve Nerelerde Kullanılır?

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.