Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Sıcak Havalar Koronavirüsüne Engel Olamıyor!


12.05.2020
385
Sıcak Havalar Koronavirüsüne Engel Olamıyor!

Sıcak Havalar Koronavirüsüne Engel Olamıyor! Etkisini tüm dünya genelinde göstermeye devam eden korona virüsü ile herkesin merakla beklediği sıcak havalar virüsü engelleyecek mi sorusuna yanıt gelmiş durumda. Sıcak havalar korona virüsünün yayılmasına maalesef engel değil. Kanada’da yapılan bir çalışma doğrultusunda, havaların ısınması korona virüsüne karşı, virüsün yayılmasına pek de etkili olmadığı gözlemlenmekte. Diğer bir değişle yazın gelmesi ve havaların ısınması korona virüsünü engelleyemiyor.

Kanadalı araştırmacılar, Avustralya’dan Kanada’ya kadar olan, toplam 144 adet jeopolitik bölgeyi ve 376 binden fazla da korona virüsü vakasını incelemiş bulunmaktadırlar. Yapılan çalışmalar sonucunda da korona virüsüne karşı sıcak havanın etkili olmadığı ve hatta yayılma hızında da bir değişikliğe neden olmadığı gözlemlenmiş bulunuyor.

Yazın Gelmesi Koronavirüsüne Engel Olmayacak!

Yazın Gelmesi Koronavirüsüne Engel Olmayacak! Yapılan araştırma da Toronto Üniversitesi bünyesinde bulunan, Dalla Lana Halk Sağlığı Enstitüsü’nden olan Epidemiyolog Prof. Dione Gesink, araştırma hakkında şunlara değinmiş bulunmaktadır. Yazın gelmesi salgının tamamen ortadan kalkmasına yol açmayacağını belirtti. Halk sağlığı müdahalelerinin salgının yavaşlatılmasında çok daha etkili olduğunu söylemiş bulunmaktadır.

Yapılan araştırmanın yazarlarından gelen açıklama da ise “Hem enlem hem de sıcaklığın virüsün yayılmasında rol alabileceğine ilişkin bir ön çalışma yaptıklarını, ancak çalışmayı çok daha zorlu koşullarda tekrarladığımız zaman tam tersi olarak sonuçlar elde ettik” ifadelerini kullanmış bulunmaktadırlar. Çalışma sonuçlarına göre okulların kapatılması, kalabalık toplantıların yasaklanması ve karantina müdahalelerinin korona virüsü salgınını yavaşlatan asıl unsurlar olduğuna dikkat çekilmiş bulunuldu. Yapılan araştırma sonuçları oldukça ünlü bir dergide de yayımlanmış bulunmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.