Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Samsung Galaxy M40 Model Telefon Nasıl Sıfırlanır?


07.11.2020
311
Samsung Galaxy M40 Model Telefon Nasıl Sıfırlanır?

Samsung Galaxy M40 Model Telefon Nasıl Sıfırlanır? Samsung Galaxy M40 Model telefonunuzu kullanmaya başladıktan sonra zaman ilerledikçe istemsizde olsa cihazda yavaşlamaya başlayacaktır. Geçen zamanın ardından cihazda gerçekleşen yavaşlama işlemi için çözüm olarak ise en kolay ve kısa yöntem ise sıfırlama işlemi olmaktadır. Bazı durumlarda cihaz için yeniden başlamak işe yarasada bazen bu işlem başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Çünkü cihazı yeniden başlatma işlemi geçici bir çözüm olmaktadır. Cihaz sıfırlama işlemi için aşağıda belirtilen işlemleri sırası ile takip ederek sizde başarılı bir şekilde cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Samsung Galaxy M40 Model Cihaz Ayarlar Menüsünden Nasıl Sıfırlanır?

Samsung Galaxy M40 Model Cihaz Ayarlar Menüsünden Nasıl Sıfırlanır? Samsung Galaxy M40 model cihazın sıfırlanması işlemi için, cihaz üzerinde yapılması gereken adımları sırası ile aşağıdaki gibi takip ederek uygulamanız gerekmektedir.

 • Samsung Galaxy M40 model cihazınızın sıfırlanması işlemine başlamadan önce, telefonunuzun en az % 50 şarjının olduğundan emin olun. Ve eğer mümkün ise cihazınızı şarja takınız.
 • Samsung Galaxy M40 model cihazınızın sıfırlanma işleminin öncesinde, cihazınızda yer alan bilgileri yedeklemeyi unutmayınız. Samsung Galaxy M40 model cihazınızın sıfırlanması işlemini ardından cihazın içerisinde herhangi bir bilgi kalmayacaktır.
 • Samsung Galaxy M40 model cihazınızın Ayarlar Menüsünü açınız,
 • Genel Yönetim seçeneğine tıklayın, Sıfırla bölümünü açınız,
 • Samsung Galaxy M40 cihazda tüm verileri sil yani Fabrika Ayarlarını sıfırla seçeneğine tıklayınız.
 • Samsung Galaxy M40 model cihazın ekranında beliren yazıları okuduktan sonra sıfırlama işleminize defam ediniz.
 • Samsung Galaxy M40 model cihazınızın sıfırlanması işlemini ardından, telefon yeniden başlayacak ve fabrika ayarlarına dönecektir. Fabrika ayarlarına dönen Samsung Galaxy M40 telefonunuzun kurulumunu yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 7 Model Telefon Nasıl Sıfırlanır? Hakkında bilgi alabilirsiniz.

Samsung Galaxy M40 Model Cihaz Kurtarma Modundan Nasıl Sıfırlanır?

Samsung Galaxy M40 Model Cihaz Kurtarma Modundan Nasıl Sıfırlanır? Samsung Galaxy M40 model cihazın sıfırlama işlemi için, Kurtarma Modu üzerinden sırası ile yapılması gerekli olan işlemleri aşağıdaki yazımızın detaylarından bulabilirsiniz.

 • Samsung Galaxy M40 model cihazınızın sıfırlanması işleminden önce cihazınızı en az % 50 şarjı olduğundan emin olun.
 • Telefonunuz açık ise kapatın ve cihazınızın kapalı olduğundan emin olun.
 • Samsung Galaxy M40 model cihazınızın kapalı iken Ses Açma ve Güç tuşlarında titreşim gelene kadar basılı tutun
 • Samsung Galaxy M40 model cihazınız üzerinden yukarıda belirtilen işlemlerin ardından Recovery bölümünde yer alan Ses Kısma tuşu ile birlikte Wipe data / factory reset menüsüne gelerek, bir defa Güç tuşuna basınız.
 • Cihazınızda Yes seçeneğine gelin ve bir kere Güç tuşuna basınız.
 • Samsung Galaxy M40 model cihazınız üzerinde en son olarak da Reboot System Now seçeneğine gelerek bir kere Güç tuşuna basın,
 • Samsung Galaxy M40 model cihazınızda yukarıda belirtilen işlemlerin ardından cihaz Fabrika Ayarlarına geri dönecektir. Samsung Galaxy M40 model cihazınızda gerekli yüklemeleri yaparak, cihazı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Oppo Realme C2 Model Telefon Nasıl Sıfırlanır?

Casper Via A3 Model Telefon Nasıl Sıfırlanır?

Samsung Marka Telefonlarda Uygulama Durduruldu Hatası Gelince Yapılması Gerekenler!

Samsung Galaxy M31 Model Telefon Nasıl Sıfırlanır?

Cep Telefonlarında Fastboot Modu Nedir? Hangi Telefonla Nasıl Girilir?

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.