Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Samsung Galaxy J8 Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00
blankLoading...

16.07.2020
518
Samsung Galaxy J8 Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Samsung Galaxy J8 Ekran Görüntüsü alma işlemi, telefonun en çok kullanılan ve ihtiyaç duyulan işlemidir. Not alma işleminde kağıt kaleme ihtiyaç duymadan işleminizi kolayca gidermenizi sağlar. Bu işlemi yapmak çok kolaydır. Sadece doğru tuşlara basmanız yeterli olacaktır. Android işletim sistemli akıllı telefonlardaki ekran görüntüsü alma özelliğinin ne kadar faydalı olduğu konusunda herkes aynı fikirde olacaktır.

Samsung Galaxy J8 ekran görüntüsü alma işlemi basit bir işlemdir. Ama bu işlem için Samsung telefonlarda 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisinde tuşlar kullanılırken diğer yöntemde avuç içi yöntem denilen el işareti kullanılmakta.

Samsung Galaxy J8’de Ekran Görüntüsü Almak

Samsung Galaxy J8’de tuşlar yardımı ile ekran görüntüsü alma işlemini aşağıdaki yazımızda adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Görüntüsünü elde etmek istediğiniz ekran / sayfa / içeriği açın.

Akıllı telefonun güç ve ses azaltma butonlarına aynı anda basın ve 1 – 2 saniye kadar basılı tutun. Ekran görüntüsü yakalama efektini görecek ve sesi duyacaksınız. Ekran görüntüsü alınmış oluyor, tuşları bırakabilirsiniz.

Yakaladığınız görüntüye bakmak için bildirim çubuğunu aşağı çekebilir ve ekran görüntüsü alma bildirimine dokunabilirsiniz. Akıllı telefonunuzda bir fotoğraf editörü uygulaması mevcutsa ekran görüntüsünü bu uygulama ile düzenleyebilir ya da düzenlemeden doğrudan arkadaşlarınızla sosyal medya / anlık mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla kolayca paylaşabilirsiniz.

Avuç İçin Kaydırma İle Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy J8’de ekran görüntüsünü avuç içi kaydırma yöntemi ile almak isterseniz aşağıdaki adımları takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

1 – İlk olarak menüden “Ayarlar” bölümüne girin.

2 – Sonrasında “Gelişmiş özellikler seçeneğine dokunun.

3 – Daha sonra “Ekranı yakalamak için elinizin kenarı ile…” kutucuklarını açık yapın.

4 – Artık Samsung Galaxy J8 telefonunuzda ekran görüntüsü alma işlemine geçebilirsiniz.

5 – Şimdi parmak uçlarınız telefonun baş kısmında ve avuç içiniz telefona bakmayacak şekilde olacak, şekilde elinizi Samsung Galaxy J8 telefonunuz üzerinde sağa – sola kaydırın.

6 – Ekran görüntüsünü başarılı bir şekilde aldığınızda Samsung Galaxy J8 telefonunuzun ekranında hareketlilik olacaktır.

NOT: BAZI SAMSUNG MODELLERİNİN KULLANIM KLAVUZLARINDA BU ÖZELLİKTEN BAHSEDİLMESİNE RAĞMEN O MODELİN KENDİSİNDE BU ÖZELLİK OLMAYABİLİYOR.

Samsung Galaxy C7’de Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Samsung Galaxy C5’te Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

LG K4’te Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Samsung Galaxy A50 Ekran Görüntüsünü Alama İşlemi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.