Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Samsung Galaxy Grand 2’de Ekran Görüntüsü Alma İşlemi


22.07.2020
1.047
Samsung Galaxy Grand 2’de Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Samsung Galaxy Grand 2’de Ekran Görüntüsü Alma İşlemi, Akıllı telefonlarda dahili olarak bulunan ekran görüntüsü alma özelliği sayesinde, telefonun ekranında bulunan görüntüyü fotoğraf olarak galeri bölümüne kayıt edebilirsiniz.  Sonrasında görüntüyü dilediğiniz platform üzerinde paylaşıma sunabilirsiniz. Ekran görüntüsü alma işlemi akıllı cihazlar üzerinden oldukça basit bir işlem olmaktadır.

Ekran görüntüsü alma işlemi, önceden çeşitli uygulamalar aracılığı ile yapılıyordu. Ancak Galaxy Grand 2 dahil olmak üzere günümüzde tüm akıllı telefon modellerinde ekran görüntüsü alma özelliği dahili olarak bulunmaktadır.

Samsung Galaxy Grand 2‘de ekran görüntüsü alma işlemi diğer akıllı telefon modellerinde olduğu gibi oldukça kolaydır, basit bir tuşlama ile işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung Galaxy Grand 2’de Ekran Görüntüsü Almak

Samsung Galaxy Grand 2’de Ekran Görüntüsü Almak için İlk olarak görüntüsünü kayıt etmek istediğiniz, ilgili ekranı açın. Sonrasında cihazın yan yüzeyinde yer alan kilit tuşu ile birlikte ön yüzeyinde yer alan home (anasayfa) tuşuna aynı anda basın. Tuşlara yaklaşık olarak 2-3 saniye kadar basılı tutun. Tuşlamayı doğru yaptığınız taktirde görüntü telefonun galeri bölümüne kayıt olarak ve kayıt olduğunu dair bir bildirim gelecektir.

Samsung Galaxy Grand 2’de Ekran Görüntüsü Almak için uygulayacağınız diğer bir yöntem ise hareket sensörünü kullanarak yapmak olacaktır. Bu işlem de oldukça basit olmakla birlikte uygulaması da basit olmaktadır. Cihazınızın ayarlar bölümüne girerek buradan kontroller bölümünden Avuç İçi Seçeneğini aktif hale getirerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ekran görüntüsünü almak istediğiniz sayfaya gelerek cihazı dikey bir şekilde tutarak avuç içinizi ya da elinizin sırtı ekrana bakmayacak şekilde sağa, sola hareket ettirin. Bu şekilde ekran görüntüsünü almış olacaksınız. Aldığınız ekran görüntüsünü cihazınızın galerisinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.