Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Samsung Galaxy E5’te Ekran Görüntüsü Alma İşlemi


17.09.2020
1.227
Samsung Galaxy E5’te Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Samsung Galaxy E5’te Ekran Görüntüsü Alma İşlemi, Samsung Galaxy E5 ile diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi ekran görüntüsü alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca piyasada bulunan akıllı telefonların %90 gibi büyük kısmında olduğu gibi E5’te de ekran görüntüsü alma özelliği dahili olarak bulunmaktadır.

Samsung Galaxy E5 model cihaz ile ekran görüntüsü almak için hiç bir harici uygulama indirmeniz gerek yoktur. Samsung Galaxy E5 model cihaz ile ekren görüntüsü almak için iki yöntem bulunmaktadır. Bu işlemlerden ilki basit bir tuşlama yaparak, ikincisi ise hareket sensörünü kullanarak ekran görüntüsünü alma işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır.

Samsung Galaxy E5 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy E5 Ekran Görüntüsü Alma, Samsung Galaxy E5 model cihazda tuş kombinasyonu ile ekran görüntüsü almak için ilk olarak ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranı açmanız gerekmektedir. daha sonra güç tuşu ve ana ekran tuşuna birkaç saniye basılı tutarak işleminiz gerçekleşmiş olmaktadır.

Samsung Galaxy E5 model cihazın hareket sensörünü kullanarak ekran görüntüsünü almak için yine ilk olarak ekran görüntüsünü almak istediğiniz bölümü açmanız gerekmektedir. Ekran sensörünü kullanmak için cihazınızın ayarlar bölümüne giderek, buradan cihaz bölümüne ve ardından da Hareketler ve İşaretler yazısını tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan ekranın en altında ekranı yakalamak için elinizin kenarı ile ekranı kaydırarak seçeneği aktif hale getirmelisiniz. Daha sonra yine ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranı açarak elinizi telefonunuza dikey olarak parmak uçlarınız telefonun üzerindeki Samsung yazısı üzerinde olacak şekilde sağa sola kaydırarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Çıkan ses ile ekran görüntüsünü aldığınızın sesi olmaktadır.

Ekran görüntüsü alma özelliği sayesinde dilediğiniz görüntüyü fotoğraf olarak kayıt edebilir ve dilediğiniz platformda paylaşabilirsiniz. Sosyal medya platformlarında çok fazla vakit geçiriyor ve paylaşımda bulunmayı seviyorsanız bu özellik oldukça işinize yarayacaktır.

Tuşlamayı yaptığınızda işlem başarılı olduğu taktirde ekranda beyaz bir çerçeve oluşacak ve işlemin başarılı olduğuna dair bir bildirim gelecektir. Bu aşamada ilgili ekranın görüntüsü telefonun galeri bölümüne kayıt edilmiştir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.