Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Samsung Galaxy A8’de Ekran Görüntüsü Alma İşlemi


14.06.2020
798
Samsung Galaxy A8’de Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Samsung Galaxy A8’de Ekran Görüntüsü Alma İşlemi ile akıllı telefon piyasasının dev markalarından Samsung’un Galaxy A8 telefon modelinde ekran görüntüsü alma özelliği diğer tüm akıllı telefon modellerinde olduğu gibi dahili olarak bulunmaktadır. Özellik dahili olarak bulunduğu için hiç bir uygulama indirmenize ve hiç bir ayar yapmanıza gerek yoktur.

Ekran görüntüsü alma özelliği, son zamanların akıllı telefonlarda en çok kullanılan özelliği haline geldi. Bu özellik sayesinde, telefonunuzda veya her hangi bir web sayfasındayken dilediğiniz ekranın görüntüsünü fotoğraf biçiminde kayıt edebilirsiniz.

Samsung Galaxy A8 telefon modelinde ekran görüntüsü alma işlemi diğer Samsung telefon modellerinde olduğu gibi oldukça kolaydır. Aşağıda belirtmiş olduğumuz basit tuşlama işlemini uygulayarak ekran görüntüsü alma özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Samsung Galaxy A8’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung Galaxy A8’de Ekran Görüntüsü Alma İşlemi için, İlk olarak kayıt etmek istediğiniz ekranı açın. Daha sonra kilit tuşu ile birlikte telefonun ön kısmında bulunan home (anasayfa) tuşuna aynı anda basın ve yaklaşık olarak 2 saniye kadar basılı tutun.

Tuşlamayı doğru olarak yaptığınız taktirde ilgili ekranın görüntüsü telefonun galeri bölümüne kayıt edilecektir. Ekran görüntüsü alındığı zaman fotoğraf çekerken çıkan sese benzer bir ses çıkacaktır ve ana ekranın üst kısmındaki
bildirim bölümünde ekran görüntüsünü aldığınızı bildiren bir bildirim belirecektir.

Samsung Galaxy A8’de Ekran Görüntüsü Alma İşlemi için ikinci yöntem ise el hareket yöntemi olmaktadır. Bu yöntemi kullanmak için telefonunuzu bu uygulama için açmanız gereklidir. Telefonunuzu bu uygulama işlemine açmak için Ayarlar, Hareketler ve işaretler, Ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın modunu aktifleştirerek, görüntüsünü almak istediğiniz ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın’a dokunarak etkinleştirin. Bu şekilde ekran görüntüsünü aldığınız takdirde, aldığınız görüntü birinci yöntemle aldığınız galeri bölümüne kaydedilmektedir.

Samsung Galaxy A50 Ekran Görüntüsünü Alama İşlemi

Samsung Galaxy J8 Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Samsung Galaxy C7’de Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Samsung Galaxy C5’te Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.