Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Samsung Galaxy A50 Ekran Görüntüsünü Alma İşlemi


22.08.2020
1.568
Samsung Galaxy A50 Ekran Görüntüsünü Alma İşlemi

Samsung Galaxy A50 2019 yılında piyasada kendine yer edinmiş en yeni model Samsung telefondur. Samasung Galaxy A50 modeli gelişmiş özellikleri ve donanımı sayesinde kendinden sık sık söz ettiren modeller arasında yerini çoktan almış durumdadır. Samsung her daim kendini geliştiren marka olarak adından çok uzun süre söz ettireceği bir gerçektir.

Samsung Galaxy A50 model cihaz Android 9.0 Pie işletim sistemiyle çalışıyor ve tüm ayarları mevcut sistem üzerinden gerçekleştiriyor. Aslında Galaxy A50 ayarı yapmak için Android Pie’ın özelliklerini kullanmayı öğrenmek gereklidir. Samsung genel olarak cihazlarında kullanımını en basite indirgemiş durumdadır. Bu açıdan kullanımı son derece kolay ve anlaşılır bir cihazdır. Yapacağınız birkaç uygulama ile de Samsung Galaxy A50 model cihazınızın da çok basit bir şekilde ekran görüntüsü alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung Galaxy A50 Ekran Görüntüsünü almak, herhangi bir program ve uygulama işlemi yüklemeden gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızda Samsung Galaxy A50 model telefonunun ekran görüntüsünü alabileceğiniz yöntemleri anlatacağız.

Samsung Galaxy A50 Avuç İçi İle Ekran Görüntüsü Alma

Ekran görüntüsünü bu şekilde alma yöntemi ilk olarak Galaxy S5 modelinde piyasaya çıktı ve sonrasındaki tüm modellerde de en çok kullanılan özellikler arasında yerini aldı. Kaydırma ile görüntü yakalamak için yapmanız gereken işlem çok basit. Sadece avuç içini kullanmanız gerekiyor. Telefon üzerinde, görüntü almak istediğiniz kısım açıkken avuç içi ekrana bakacak şekilde bir kenardan diğer kenara yatay biçimde hareket ettirmelisiniz.

Bu özelliğin aktifleştirilmiş biçimde telefonunuzda mevcut olduğundan ve bunu şu anda yapabileceğinizden söz etmiştik. Ancak yine de Galaxy A50 ekran görüntüsü alma sorunu yaşıyorsanız özelliği yanlışlıkla devre dışı bırakmış olabilirsiniz. Ayarı tekrar aktifleştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 • Ayarlar / Gelişmiş özellikler’e gidin.
 • Hareket ve jest girişi’ne basın.
 • Görüntü yakalamak için avcu kaydır üzerine gelin.
 • Etkin hale getirin.

Ekran görüntüsü aldığınızda resmin alındığına dair ses duyacaksınız ve ekranda kısa süreli animasyon belirecektir.

Samsung Galaxy A50 Ekran Görüntüsü Tuşlar Yardımı İle Alma

Samsung Galaxy A50 cihazınızın bir diğer ekran görüntüsü alma biçimi de tuşlar ile alma yöntemidir. Bu yöntem de diğer yöntemler gibi çok basit bir yöntemdir. Görüntüsünü almak istediğiniz ekranı açtıktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

 • Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekrana gidiniz.
 • Ses kısma(-) ve telefon güç(power) tuşlarına aynı anda basınız, iki saniye kadar basılı tutmanız gereklidir.
 • Ekran görüntüsü alma sesini duyduğunuzda işleminiz gerçekleşmiştir.
 • Cihazınız ekranı resim olarak başarı ile kaydetmiştir.

Samsun Galaxy A50 Google Asistanı ile Ekran Görüntüsünü Alma

Google Asistan artık çoğu Android telefon ve tabletlerde karşımıza çıkmaya başlayan yardımcı uygulama olarak bilinmektedir. Samsung Galaxy A50 model cihazınızda da Google Asistan kurulumu ile gelmektedir. Kullanıcılara internette arama yapma, bilgi alma hizmeti vermektedir. Google Asistan söylediklerinizi ve yazdıklarınızı komut olarak algılamakta ve bu işlemi yerine getirmektedir. Google Asistan ile ekran görüntüsü almak için oldukça basit olan aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Ekran görüntüsü yakalamak istediğiniz sayfayı açın.
 • Ana ekran düğmesine basılı tutun.
 • Google Asistan uygulamasını görününceye dek bu işlemi uygulayın.
 • Asistan çıktığında “Ekran görüntüsü al” deyin.

  Samsung Galaxy A30 Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Samsung Galaxy J8 Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Samsung Galaxy C7’de Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Samsung Galaxy C5’te Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.