Cepyo | Tarifeler ve Paketler

2020 Sabit Telefonu Cep Telefonuna Yönlendirme Nasıl Yapılır?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
5 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00
blankLoading...

11.05.2020
955
2020 Sabit Telefonu Cep Telefonuna Yönlendirme Nasıl Yapılır?

2020 Sabit Telefonu Cep Telefonuna Yönlendirme Nasıl Yapılır? Sabit hatlı mevcut ev telefonunuz ya da iş telefonunuzu dilediğiniz bir cep telefon numarasına yönlendirmesini yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Siz dışarıda ya da komşuda iken ev telefonunuzu, şirket dışında herhangi bir işiniz olduğunda sorun yaşamamak için iş telefonunuzu dilediğiniz cep telefonu numarasına sadece bir adımda yönlendirmesini yapabilirsiniz.

2020 Sabit Telefonu Cep Telefonuna Yönlendirme Nasıl Yapılır? Sırası ile takip sağlayarak gerçekleştirebileceğiniz işlem son derece basit adımlardan gerçekleşmektedir. Yazımızda son derece detaylı olarak bulabileceğiniz işlem yapacağınız uygulamalı adımların ardından hemen gerçekleşmektedir. Sabit numaralı ev ya da iş telefonunuzu dilediğiniz cep telefon numarasına yönlendirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Tüm Aramalar İçin Yönlendirme:

*21*çağrıyı yönlendireceğiniz numara# tuşlayınız

Uygulamanın İptali İçin:

#21# tuşlayınız

Telefonunuzun Meşgul Olduğu Durumlar İçin Yönlendirme:

*60*çağrıyı yönlendireceğiniz numara# tuşlayınız

Uygulamanın İptali İçin:

#60# tuşlayınız

Telefonunuzun Meşgul Olduğu Durumlar İçin Yönlendirme:

*22*çağrıyı yönlendireceğiniz numara# tuşlayınız

Uygulamanın İptali İçin:

#22# tuşlayınız

Sabit Telefonda Rahatsız Edilmeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Sabit Telefonda Rahatsız Edilmeme İşlemi Nasıl Yapılır? Bazı durumlarda ev ya da iş telefonundan rahatsız edilmek istemeyiz (genelde ev telefonundan). Bu tür durumlarda genelde fişi çekmek isteriz. Fakat bu işlem içinde birkaç adım işlem uygulayarak gerçekleştirebileceğiniz yöntem mevcuttur. Aşağıdaki adımları takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Çalışırken ya da Dinlenirken Telefonun Çalmasını İstemeyenlere

*26# tuşlayınız

Telefonunuzu dışarıdan gelecek aramalara kapatabilir, aynı anda siz istedi¤iniz yeri arayabilirsiniz.

Uygulamanın İptali İçin:

#26# tuşlayınız

Meşguldeki Aboneyi Bulma İşlemi Nasıl Yapılır?

Meşguldeki Aboneyi Bulma İşlemi Nasıl Yapılır? Bazı durumlarda aradığınız numara sürekli olarak meşgul sesi ile karşımıza çıkmaktadır. Meşgul iken bekleme yapmamak hemen karşı taraf ile görüşmesi biter bitmez görüşme yapmak için birkaç adım işlem uygulama yaparak arama gerçeklştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Meşguldeki Aboneyi Bulma İşlemi Nasıl Yapılır? Sizin telefonunuzla aynı santrale bağlı bir telefonu aradığınızda sürekli meşgul çalıyorsa, meşgul sesini duyduğunuzda kapama tuşuna basıp özel çevir sesi alın;

*37# tuşlayınız

Onaylama tonunu duyduğunuzda kayıt işlemi tamamlanmıştır. Santral istediğiniz telefonu belirli aralıklarla arayacak, aradığınız kişinin görüşmesi bittiğinde telefonunuz farklı şekilde çalacaktır. Telefonunuzu 30 saniye içinde açarsanız, karşı tarafın telefonu çalmaya başlar.

Uygulamanın İptali İçin:

#37# tuşlayınız

Çağrı Bekletme İşlemi Nasıl yapılır?

Çağrı Bekletme İşlemi Nasıl yapılır? Telefon ile görüşme yaptığınız esnada çok önemli bir yerden telefon beklediğiniz zamanlarda, beklediğiniz çağrının siz başka taraf ile konuşma esnasında geldiğini gördüğünüz zamana telefonunuzu kapatmadan birkaç adım işlem uygulayarak gelen çağrıyada cevap verebilirsiniz. İşlem için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Çağrı Bekletme İşlemi Nasıl yapılır? Görüşme yaparken önemli çağrıları kaçırmayın. Telefonunuzla konuşurken sizi arayan başka birine de cevap vermek istiyorsanız,

*43# tuşlayınız

Tuşlama yaparak telefonunuza bu özelliği kazandırabilirsiniz.

Siz telefonla konuşurken, kısa bir bip sesi duyarsanız başka biri sizi arıyor demektir. 30 saniye içinde konuşma yaptığınız kişiyi bekletip kapama tuşuna basarsanız, özel bir çevir sesi alırsınız. 0’ı tuşlayıp, ikinci kişiyle görüşebilirsiniz. Tekrar ilk görüşmeye dönmek için kapama tuşuna basıp özel çevir sesi aldıktan sonra tekrar 0’ı tuşlayınız.

Tekrar ilk görüşmeye dönmek istemiyorsanız, kapama tuşuna basıp, özel çevir sesi aldıktan sonra ikinci çağrıyı 1 tuşuna basarak alınız.

Uygulamanın İptali İçin:

#43# tuşlayınız

Telefon Kilitleme Nasıl Yapılır?

Telefon Kilitleme Nasıl Yapılır? Eğer isterseniz telefonunuzu dilediğiniz arama tipine göre kapatabilirsiniz. Bu işleme telefon kilitleme denmektedir. Birkaç işlem uygulayarak dilediğiniz arama tipine telefonunuzu kapatma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Dilerseniz, isteğinize göre, telefonunuzu belirli arama tiplerine kapatarak kilitleyebilirsiniz. Telefonu arama tiplerine kapatma için:

*33*şifreniz*kapatma tipi# tuşlayınız

Uygulamanın İptali İçin:

#33*şifreniz# tuşlayınız

Telefon kilitleme servisinde varsayılan şifre 0000’dır. Şifreyi değiştirmek için:

*10*eski şifreniz*yeni şifreniz*yeniz şifreniz# tuşlayınız

Sabit Telefonda Uyandırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Sabit Telefonda Uyandırma İşlemi Nasıl Yapılır? Bir çoğumuzun özellikle yalnız yaşayanların en çok kullandığı uyandırma yöntemleri arasında bulunmaktadır. Uyandırma servis işlemini aktif hale getirmek için birkaç adım uygulama işlemi yapmanız gerekmektedir. Sırası ile aşağıda belirttiğimiz işlemleri uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Güvenle uyuyun, çünkü telefonunuz uyanık. Telefonunuzun herhangi bir saatte sizi otomatik olarak uyandırması için:

*55*saat ve dakika giriniz# tuşlayınız

  • Uyanmak istenen saat ve dakika 5 dakika ve katları şeklinde olmalıdır.
  • İki uyandırma arası minimum 15 dakika olabilir.
  • Günde maksimum 5 kayıt girilebilir.

#55*saat ve dakika giriniz# tuşlayınız

Birden fazla uyandırma kaydı yapılmışsa, tümünü iptal etmek için:

İptal Etmek İçin

#55# tuşlayınız

Sabit Telefondan Kısaltılmış Arama Nasıl Yapılır?

Sabit Telefondan Kısaltılmış Arama Nasıl Yapılır? En çok aradığınız numaraları belirleyerek sabit telefonunuza kayıt işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için de birkaç adım uygulama yapmanız gerekmektedir. Aşağıda belirttiğimiz adımları takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dilerseniz sık aradığınız numaraları hafızaya alarak, kendi telefon defterinizi oluşturabilirsiniz. En fazla 10 telefon numarasını hafızaya alabilirsiniz.

*51*hafıza numarası*kayıt etmek istediğiniz telefon numarası# tuşlayınız

Hafızaya aldığınız numaraları

**hafıza numarasını tuşlayarak arama yapınız

Uygulamanın İptali İçin

#51*hafıza numarası# tuşlayınız

Şehirlerarası bir telefona ya da cep telefonuna kısaltılmış arama yapacağınız zaman 0 ve alan kodunu da girmeniz gerekmektedir.

Bilgi Alma Ve Çağrı Aktarma İşlemi

Bilgi Alma Ve Çağrı Aktarma İşlemi, telefon ile görüşme esnasında yapabileceğiniz işlemler aşağıda sıra ile belirtilmiş durumdadır. Görüşme esnasında yapmak istediğiniz işlemi seçip uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Görüşme yaparken bir başka kişiden bilgi almak istiyorsanız;

  • Konuşma yapmakta olduğunuz kişiyi beklemeye almak için kapama tuşuna basıp bırakın ve özel çevir sesi alın.
  • Diğer numarayı tuşlayıp, görüşmenizi yapın.
  • Aradığınız ikinci kişiyi beklemeye alıp, tekrar ilk konuştuğunuz kişiye dönmek isterseniz, kapama tuşuna basıp bırakın ve özel çevir sesi alıp 0’ı tuşlayın.
  • Kapama tuşuna basıp bıraktıktan sonra 1’i tuşlarsanız, o anda görüşmekte olduğunuz kişiyle bağlantınız iptal edilir ve tekrar beklemekte olan kişiyle görüşebilirsiniz.

Görüşme yaptığınız kişiyi başkasına aktarmak isterseniz;

  • Konuşma yapmakta olduğunuz kişiyi beklemeye almak için kapama tuşuna basıp bırakın ve özel çevir sesi alın.
  • Diğer numarayı tuşlayıp, karşı taraf cevap verdiğinde kapama tuşuna basıp bırakın, özel çevir sesi aldıktan sonra 2’yi tuşlayın.
  • Konuşma otomatik olarak ikinci numaraya aktarılacaktır.

Cep Telefonunu Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Cep Telefonunu Yönlendirme Nasıl Yapılır? Sabit telefonlarda olduğu gibi cep telefonlarında da artık yönlendirme yapmak mümkün olmaktadır.

**61*cep numarası# yaptığınız zaman telefonunuza cevap veremediğiniz zaman girdiğiniz numaraya yönlendirme yapılmış olur.

**62*cep numarası# yaptığınız zaman ise telefonunuz kapalı ya da çekmediği durumlarda girdiğiniz numaraya yönlendirme yapabilirsiniz.

**67*cep numarası# yaptığınıza da telefonunuz meşgul iken belirttiğiniz numaraya yönlendirme olur.

##61# yazıp arama tuşuna basarak yaptığınız yönlendirmeyi iptal edebilirsiniz.

Türk Telekom Ödemeli Arama İşlemi

Modem Işığı Neden Yanmıyor?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.