Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Realme 6i Model Akıllı Cep Telefonlarında Ekran Görüntüsü Alma İşlemi


18.09.2020
389
Realme 6i Model Akıllı Cep Telefonlarında Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Realme 6i Model Akıllı Cep Telefonlarında Ekran Görüntüsü Alma İşlemi, Tüm dünya genelinde en çok satan akıllı cep telefon modellerinde en çok aranan özelliklerden sadece bir tanesi de cihazın ekran görüntüsünü alma işlemi olmaktadır. Bu gün satılan ve satın alına tüm akıllı cihazlarda en çok aranan özellikler arasında yer alan ekran görüntüsü alma işlemi, hiç kuşkusuz tüm cihazlarda mevcut bir özelliktir. Adını çok fazla duymamış olmanıza rağmen yine de oldukça satılan bir marka olmayı başaran Realme 6i model akıllı cep telefonu için bulunduğunuz ekranın görüntüsü nasıl alınır sizler için bu yazımızda derlemiş bulunmaktayız.

Realme 6i Model Akıllı cep telefonunda ekran görüntüsünü alabilmek için cihaza herhangi bir uygulama ya da program yüklemenize ayrıca gerek bulunmamaktadır. Realme 6i model akıllı cihazlarda, Android 10 tabanlı bazı değişiklikler ve görsel revizyonlar ile birlikte kullanıcı ara yüzünü güncel bir şekilde geliştirmeye devam etmektedir. Birçok Realme model cihazlarda olduğu gibi Realme 6i model cihazda da ekran görüntüsü alma işleminin oldukça değişik yöntemleri bulunmaktadır. Realme 6i model akıllı cihazlarda ekran görüntüsü alma işlemi için aşağıdaki yöntemleri takip edebilirsiniz.

Realme 6i Model Cihazda Kısmi Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Realme 6i Model Cihazda Kısmi Ekran Görüntüsü Alma İşlemi, Realme 6i model cep telefonunuzda ekranın tamamını değil de kısmi olarak ekranın görüntüsünü almak isteyenler için belirtilen adımları takip etmesi gerekmektedir. Ekranını almak istediğiniz görüntüyü normal bir şekilde alarak kırpma işlemi ile görüntüyü düzenleyebilirsiniz. Bu işlem için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Görüntüsünü almak istediğiniz ekranı açın,
  • Kısmi olarak ekran görüntüsünü göndermek istediğiniz ekrana üç parmağınız ile dokunun,
  • Karşınıza çıkan seçim kutusundan, üç parmağınızı ekranın hangi kısımlarını çekmek istiyor iseniz, o kısımlara doğru aşağı ve yukarı doğru sürükleyin,
  • Cihazın sağ aşağıdaki kısmında yer alan Kaydet butonuna tıklayınız.
  • Üzerinde işlem yaptığınız ekran görüntüsüne cihazınızın Galeri’sinden ulaşabilirsiniz.

Relame 6i Model Cihazlarda Normal Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Relame 6i Model Cihazlarda Normal Ekran Görüntüsü Alma İşlemi, Her zaman için ekranı tam olarak görüntüsünü almak isteyen herkesin kullandığı bir yöntem olmaktadır. Bu yöntem cihazdan cihaza farklılık göstermekle birlikte birbirine yakın da olabilmektedir. Realme 6i model cihazlarda ekran görüntüsü almak için aşağıda belirtilen adımları takip edebilirsiniz.

  • Görüntüsünü almak istediğiniz ekranı açın,
  • Üç parmak hareketini kullanarak ya da güç düğmesi ve ses kısma düğmesine aynı anda basılı tutarak görüntüsünü almak istediğiniz ekranı başarı ile alabilirsiniz.
  • Görüntüsünü almak istediğiniz ekranı başarılı bir şekilde aldıktan sonra, cihazınızın sol tarafında en son aldığınız ekranın görüntüsünün kayar penceresi yer alacaktır.
  • Kayan ekran görüntüsü penceresine uzun bir şekilde basın, ekran görüntüsü işlemine devam etmek için yukarı doğru sürüklemeniz gerekecektir.
  • Ekranın görüntüsünü başarılı bir şekilde alarak, cihazınızın Galeri bölümünden ulaşabilirsiniz.

Sony Xperia Xa Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Huawei P9 Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Samsung Galaxy Note 10, Note 10+ Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.