Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Ramazanda Tüm Kullanıcılara 1 GB Bedava İnternet Kampanyası


16.05.2020
411
Ramazanda Tüm Kullanıcılara 1 GB Bedava İnternet Kampanyası

Ramazanda Tüm Kullanıcılara 1 GB Bedava İnternet Kampanyası, Son dakika haberi olarak gelen bilgi neticesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tüm operatörler için Ramazan ayı içerisinde Bedava 1 GB İnternet dağıtılacağının müjdesini vermiş bulunmaktadır. Bakan Karaismailoğlu yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullanmış bulunmaktadır. Bakanlığımız ve operatörler arasında sağlamış olduğumuz görüşme sonrasında tüm operatörlerimiz, 81 milyon cep telefonu abonesine 2020 Ramazan ayı içerisinde Bedava 1’er GB İnternet gönderimi sağlayacaklarını belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamasında cep telefonu kullanıcılarına müjdeli haber vermiş, gelen haber doğrultusunda da Ramazan Ayı içerisinde tüm kullanıcılara Bedava 1 GB İnternet kullanımı verileceğini belirtmiştir. Karaismailoğlu, korona virüsü kapsamında alınan tedbirler genelinde vatandaşların evlerinde kalmaları dolayısı ile internet kullanımının artığını belirtti. Bakan Karaismailoğlu, bu süreç içerisinde vatandaşlarımızın internet kullanım yükünü hafifletmek adına GSM operatörleri tarafından destek talep ettiklerini belirtmiş bulunmaktadır. Bakan Karaismailoğlu, GSM operatörleri ile yaptığı videokonferans görüşmelerini değerlendirirken şunlara yer vermiş bulunmaktadır.

Vatandaşa Ekstra Destek!

Vatandaşa Ekstra Destek! Bakan Karaismailoğlu, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan okulların öğrencilerine yönelik olarak, Eğitim Bilişim Ağı(EBA) üzerinden sağlanmakta olan ders içerikleri için önemli kampanyalar hazırladıklarını gündeme getirdi. Yapılan bu çalışma ile öğrencisi olan tüm evlere 8 GB’a varan internet hizmeti EBA üzerinden erişim için tanımlanmış bulunmaktadır. Bakan Karaismailoğlu açıklamalarında EBA içerisinden eğitim alacak öğrenciler için hiçbir sınırlandırmada bulunmadıklarını belirtti. Korona virüsle mücadele kapsamı çerçevesinde özel sektöründe yerine getirmesi gereken sorumlulukları mutlaka bulunmaktadır. GSM şirketleri bu zor süreçte elini taşın altına koyarak güzel işler başarmış durumdadırlar. Sağlık çalışanları, öğrencilere ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza operatörlerimiz hiçbir aboneyi ayırmadan destek vermiş bulunmaktadırlar. Konuşma süresi olarak ekstra destekler dahi gündeme gelmiş durumda. Detaylar ile ilgili çalışmaları kendileri aktaracaklardır. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Pandemi sürecinde çalışmalarından dolayı örnek olan operatörlere, Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone’a vatandaşlar ve kullanıcılar adına teşekkür etmiş bulunmaktadır.

Koronavirüsü Kapsamında Sağlık Çalışanlarına 15 GB Destek!

Koronavirüsü Kapsamında Sağlık Çalışanlarına 15 GB Destek! Bakan Karaismailoğlu, korona virüsü ile mücadele kapsamında bakanlık olarak operatörler ile yapılan koordinasyon sonucunda sağlık çalışanlarına yönelik olarak mobil haberleşme kampanyalarının da sağlandığını belirtti. Söz konusu olan kampanyaların önemli derecede arttırıldığını belirten Bakan Karaismailoğlu, 780 bin kişiyi geçmekte olan sağlık personeli için 2 ay süre için, aylık 5 GB ve 500 Dakika sesli görüşme hizmetini ücretsiz olarak verdiklerini belirtti. Bakan Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Merkezi içerisinde yaklaşık 45 bin adet çalışanları için de ek olarak 2 ay zaman zarfı içerisinde 10 bin dakika sesli görüşme hizmetinin de ücretsiz olarak verileceğini belirtmiş bulunmaktadır.

Bakan Karaismailoğlu, hastanelerde görev yapan sağlık çalışanlarının evine gidemediğinden, sevdiklerini görememektedir. Bu kapsamda da yaklaşık 12 bin 864 saha çalışma ekibi için sevdikleri ile rahat rahat görüşebilmeleri ve konuşabilmeleri için 3 ay süre zarfında, 15 GB İnternet ve 15 bin dakika sesli görüşme ek olarak sunulacaktır. Onlar bizler için insanımız için sevdiklerinden ayrı kaldılar, elimizden gelen her şey ile sağlık çalışanları sevdikleri ile kavuşabilsin, dedi.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.