Cepyo | Tarifeler ve Paketler

PlayStation 5 DualSense’nin Oyun Kolu Tanıtıldı!


08.04.2020
452
PlayStation 5 DualSense’nin Oyun Kolu Tanıtıldı!

PlayStation 5 DualSense’nin Oyun Kolu Tanıtıldı! Sony uzun süren sessizliğini yıllardır üzerinde çalıştığı PS5 ile bozmuş bulunmaktadır. Öyle ki dünya çapında yaşanan korona virüsü salgınına karşı bile 2020 yılı içerisinde çıkartmayı planladığı PlayStation 5 öncesinde PS 5’in oyun kolunun tanıtımını yapmış bulunmaktadır. PlayStation 5’in kendisinden önce PS 5 oyun kolu çıkmış bulunmaktadır. PlayStaion ilk olarak PS 5 oyun kolunu çıkarmış ve tanıtımını yapmış bulunmaktadır. Bu kapsamda gelin hep birlikte PS 5’in oyun koluna ve özelliklerine göz atalım.

PlayStation 5 DualSense ve Oyun Kolu Özellikleri Nedir?

PlayStation 5 DualSense ve Oyun Kolu Özellikleri Nedir? Konusunda dünya devi olan Sony PlayStation 5’in çalışmalarını ve son hazırlıklarına süratle devam ediyor. Kesin olarak verilmese de 2020 yılı içerisinde şirket bu oyun konsolunu çıkarmaya kararlı bulunmaktadır. Buna rağmen şirket şimdiden oyun kolunun tanıtımını dahi yapmış bulunmaktadır. DualSense adı verilen oyun konsolunda Sony PS 5’de yeni tasarımlara imza atmışa benziyor. Sony’nin resmi sayfasında yayınlanmış olan görüntüler ve bilgiler doğrultusuna DualSense oyunlara yeni bir boyut kazandıracağa benziyor. Öyle ki gelen bilgiler doğrultusunda DualSense’nin oyunlara yeni his boyutu vereceği ve bu kapsamda da geliştirildiği belirtilmektedir.

DualSense oyun kolunun, Joystick ve mikrofon tuşları siyah renkte tasarlanmış. Diğer taraftan ise DualSense genel olarak beyaz renkleri içermektedir. Bu özelliği ile tüm dikkatleri üzerinde toplamışa benziyor. Ayrıca kolun üzerinde dokunmatik alan yine tasarlanmış olmaktadır. Diğer yandan tetik tuşlarının da siyah olduğu gözlemleniyor. DualSense’nin en yeni özelliklerinden birisi de titreşim seviyesinin daha da etkili hale getirilmesi olmaktadır. DualSense ile oyundaki sahnelere göre titreşim düzeyinin en hassas ve en üst düzeyde yaşanması planlanmaktadır. DualSense tuşlar birbirini tamamlamakta ve birbirinin yerine kullanılabilmektedir. Fakat Share tuşu yerini Create tuşuna bırakmış durumda. Kullanıcıların bu tuşa basmaları ile birlikte oyunun yayınları kaydediliyor ve diğer kullanıcılar ile paylaşılmaktadır. DualSense’de diğer ürünlerde olmayan bir özellik daha eklenmektedir. Diğer ürünlerde olmayan bu özellik ise DualSense’ye dahil edilen hoparlör ve mikrofon sayesinde diğer kullanıcılar ile kulaklığa gerek kalmadan sohbet imkanı tanıyor. Paylaşılan bilgiler tam anlamıyla heyecan uyandırmakla beraber bu kadarla sınırlı olmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.