Cepyo | Tarifeler ve Paketler

PlayStation 5, 11 Haziran 2020 Perşembe Günü Tanıtılacak!


09.06.2020
408
PlayStation 5, 11 Haziran 2020 Perşembe Günü Tanıtılacak!

PlayStation 5, 11 Haziran 2020 Perşembe Günü Tanıtılacak! Oldukça uzun zamandan beri beklenen Sony’nin oyun konsolu olan PlayStation 5 için nihayet beklenen gün gelmişe benziyor. Korona virüsü ve daha birçok nedenden dolayı belirlenen ilk tanıtımı gününde gerçekleştirilememiş ve ertelemeye gidilmişti. Son olarak Sony tarafından yapılan açıklama doğrultusunda 11 Haziran 2020 Perşembe günü Türkiye yerel saati ile 23.00’da yani oyun konsolunun tüm hatları ile tanıtımı gerçekleştirilecektir.

PlayStation 4 Pro ürününün ardından oldukça uzun süredir sessizliğe bürünmüş olan Sony, 2020 yılı için beklendiği gibi geçirmedi ve PlayStation 5 oyun konsolunu tanıtarak piyasaya sürmeye hazırlanmaktadır. Buna istinaden 11 Haziran 2020 Perşembe günü gerçekleştirilecek olan tanıtımda, ürünün tüm detaylarının paylaşılması beklenmektedir. Tanıtımı gerçekleştirilecek olan PlayStaion 5 oyun konsolunun oyun sektörünü oldukça hareketlendireceği beklenmektedir. 11 Haziran 2020 Perşembe günü gerçekleştirilecek olan tanıtımda PlayStation 5’in oyunlarının da paylaşmayı planladığı gelen bilgiler arasında yer almaktadır.

PlayStation 5, DualSense

PlayStation 5, DualSense, Sony geçtiğimiz haftalarda cihazı tanıtmadan önce ilk olarak PlayStation 5’in oyun kolu olacak olan Dualsense’yi tanıtmış bulunmaktadır. Sony tanıtımını gerçekleştirdiği resmi blog sayfasında yayınladığı DualSense’nin görüntü ve bilgileri doğrultusunda oyunlara yeni his ve boyut kazandırmak için geliştirmiş bulunmaktadır. Joystick ve mikrofon tuşları siyah renkte bırakılmış ve DualSense’nin ağırlıklı rengi beyaz olarak bırakıldığı görülmektedir. Dokunmatik yüzey mevcut ve tetik tuşlarının da siyah detaylara sahip olduğu gözlemlenmektedir.

DualSense’nin bir diğer yeni özelliği ise titreşim seviyesinin diğer cihazlara oranla daha fazla olmasıdır. Oyundaki sahneye göre titreşim hissinin DualSense tarafından en hassas şekilde verilemsi planlanmaktadır. DualSense üzerinde bulunan tuşların bir kısmı aynı işlemi görmektedir. DualSense üzerinde bulunan Share tuşu, yerini Create tuşuna bırakmış bulunuyor. Ürün kullanıcıları bu tuşa bastıkları zaman oyun yayınlarını kaydedebiliyor ve istedikleri kişiler ile paylaşabilmektedirler. DualSense’e dahil edilen hoparlör ve mikrofon da kulaklığa gereksinim olmadan kullanıcılar ile sohbet edilmesine imkan vermektedir.

Oppo Telefonlara ColorOS 7.2 Güncelleme Geliyor!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.