Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Paycell Kart Nedir? Nasıl ve Nerelerde Kullanılır?


16.08.2020
1.186
Paycell Kart Nedir? Nasıl ve Nerelerde Kullanılır?

Paycell Kart Nedir? Nasıl ve Nerelerde Kullanılır? Paycell, tüm müşterilerine bir telefon numarası ile anında farklı ödeme yöntemleri sunan Türkiye genelinde en geniş ödeme platformu olmaktadır. Ayrıca Paycell’e dilediğiniz banka kredi kartını tanımlayarak ya da Paycell kart satın alarak anlaşmalı alanlarda kart bilgileriniz ile ilgili hiçbir paylaşım sağlamadan güvenli alışverişin tadını çıkartabilirsiniz. Paycell Kart, Paycell Nakit Çeken Kart, Wolfteam Diriliş Kart ve n11.com Paycell Kart anında kullanıma hazır olarak bulunan ön ödemeli alışveriş kartları olmaktadırlar.

Paycell ön ödemeli kartları satın alabileceğiniz belirli noktalar bulunmaktadır. Paycell ön ödemeli kartlarını satın alabileceğiniz noktalar, Turkcell Mağazaları, turkcell.com.tr, D&R Mağazaları, d&r.com.tr, hepsiburada.com, n11.com ve PTT şubelerinden satın alabilirsiniz. İçerisine para yüklediğiniz takdirde anında kullanmaya başlayabilir, başvuru yapmadan satın alabilirsiniz. Ayrıca Paycell kart satın almak için istenilen bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

Paycell Kartı Nasıl Kullanılır?

Paycell Kartı Nasıl Kullanılır? Paycell Kartı kendinize uygun olan şekilde satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra yapacağınız birkaç adım işlem sonrasında hemen kullanmaya ve Bedava İnternet kazanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Paycell Kart kullanımını tüm operatör sahipleri yapabilir ve kullandıkça Bedava İnternet kazanabilirler.

Paycell Kartı satın alma işleminizi gerçekleştirdikten sonra, akıllı telefonlara indireceğiniz Paycell uygulaması üzerinden kart aktive olmaktadır. Paycell kartınıza TL yüklemesi yapabileceğiniz alanlar Turkcell Mağazaları’ndan farklı olarak banka ATM’leri, PTTmatikler, Paycell uygulaması üzerinden ya da herhangi bir banka hesabından EFT işlemi ile TL yüklemesi gerçekleştirilmektedir.

Paycell Kartınıza TL yükleme işleminiz gerçekleştirildikten sonra VİSA güvencesi ile birlikte dünya çapındaki tüm mağazalarda ve internet üzerinden alışverişlerinizde rahatlıkla kullanım sağlayabilirsiniz. Yaptığınız harcamalar ile kazandığınız Bedava İnternet kullanım hakkı kartınızı aktive işlemi esnasında tanımladığınız telefon numarasına yükleme yapılmaktadır.

Paycell ile Bedava İnternet Nasıl Kazanırım?

Paycell ile Bedava İnternet Nasıl Kazanırım? Paycell Kart ve Sanal Paycell kart aracılığı ile yapılan alışverişlerinizde Paycell Puan kazandırmaktadır. Ayrıca Paycel Puan kazanımına yurt içi ve yurt dışı alışverişleriniz hatta internet üzerinden gerçekleştireceğiniz tüm alışverişleriniz dahil olmaktadır. Paycell Puan kazanım işleminde yaptığınız temassız işlemlerde dahil olmaktadır.

Paycell Kart ile yapacağınız nakit çekim işlemleri, Paycell Puan kazandırma işlemine dahil olmamaktadır. Yaptığınız her 1TL harcama karşılığında 5 MB değerinde Paycell Puan kazanırsınız. Yıl içerisinde kazandığınız Paycell Puanlar bir sonraki yıl 1 Mart tarihine kadar kullanılması gerekmektedir. Kullanılmaması durumunda Paysell Puanlarınız silinecektir. Biriktirdiğiniz Paycell Puanlarınızı kullanmak için Paycell uygulamasına kayıt işlemi yapmanız gerekmektedir.

Kazanımlar Paycell uygulamasında “Paycell Hediye Dünyam” kısmında görüntülenebilir. Her 1TL harcamada 5 MB değerinde Paycell Puan kazanılır. Kazanılan Paycell Puanlar ile Günlük 500 MB ve 1 GB’lık paketler alınabilir. Alınan internet paketleri kartın tanımlı olduğu telefon numarasında kullanılabilecektir. Bir kullanıcı kazandığı Paycell Puanlar ile Günlük 1 GB paketini ayda en fazla 10 kez, Günlük 500 MB paketini ise ayda en fazla 20 kez alabilir. İnternet ve Paycell Puan kazanımı Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hat sahibi tüm bireysel ve kurumsal müşterileri kapsamaktadır. İnternet ve Paycell Puan kazanımı hat bazında gerçekleşmektedir. Kazandığınız puanları, başka bir kullanıcıya transfer edebilirsiniz. Bir ay içerisinde bir kullanıcı en fazla 500 Paycell Puan transfer edebilir. Bir kullanıcı diğer kullanıcılardan bir ayda en fazla 500 Paycell Puan alabilir.

Paycell Kart Detayları

  • Paycell Nakit Çeken Kartlardan, standart Paycell Kartların aksine banka ATM’lerinden ve PTTmatiklerden para çekilebilir. Paycell Nakit Çeken Kartlara Paycell uygulamasından banka kart ile Turkcell Mağazaları’ndan nakit olarak, banka hesaplarından EFT/havale yöntemi ile veya banka ATM’lerinden ve PTTmatiklerden bakiye yükleme işlemi yapılabilir.
  • Kart kayıp/çalıntı, itiraz ve bakiye iade işlemleri için 0850 622 60 60’ı arayabilirsiniz.
  • Kart bakiyenizden yıllık 300TL’ye kadar iade talebinde bulunabilirsiniz. Turkcell Mağazaları’nda KYC (Kimlik Teyidi) yapan müşterilerimiz bu limite takılmaz.
  • Ay içerisinde kartınıza en fazla 750TL yükleyebilir ve harcayabilirsiniz. Kartınızın anlık bakiyesi 750TL’yi geçemez. Turkcell Mağazaları’ndan KYC (Kimlik Teyidi) yapan müşterilerimiz aylık 20.000 TL’ye kadar yükleme ve harcama yapabilir.
  • Paycell Kart bakiyenizi PKART BAKIYE boşluk kartınızın son 4 hanesini Turkcell abonesiyseniz 2255’e, değilseniz 0532 752 2255’e SMS atarak veya Paycell uygulamasından öğrenebilirsiniz.
  • BiP üzerinden yapacağınız para transferleri günlük 10, aylık 50 adet işlemle sınırlıdır. Transfer tutarları toplamda günlük 350TL, aylık 750TL ile sınırlıdır.

Bataryası En Hızlı Dolan Telefonlar Hangilridir?

Google Üzerinde Temizlik Yapabilir miyim?

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.