Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Otomobil Sahipleri İçin Önemli Bu İşlemler Artık e-Devlet Sisteminden Yapılacak!


09.06.2020
371
Otomobil Sahipleri İçin Önemli Bu İşlemler Artık e-Devlet Sisteminden Yapılacak!

Otomobil Sahipleri İçin Önemli Bu İşlemler Artık e-Devlet Sisteminden Yapılacak! Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofis Başkanı Ali Taha Koç, araç sahipleri için son derece önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Koç, yaptığı açıklamasıyla ilgili e-Devlet sistemi ile ilgili olarak ulaşım yapabileceği yeni “Araçlarım” hizmeti ile vatandaşların hiçbir yere gitmelerine gerek kalmadan pek çok işlem için birçok bilgiyi tek ekran üzerinden görüntüleyerek ödeme işlemlerini yapabileceklerini belirtti. Başkan Koç, yaptığı açıklamada e-Devlet üzerinden daha önce araçlara ilgili olarak 15 farklı hizmet için ayrı sayfalarda işlem yapıldığını belirtti.

Başkan Koç, yapılan bu çalışma ile oldukça önemli bir kolaylık sağlanacağını belirtirken, bu kapsamda vatandaşların, araçları ile ilgili farklı kurumlarca yürütülmekte olan hizmetler için e-Devlet sistemi üzerinde yer alan “Araçlarım” bölümünden rahatlıkla yapılabileceğini belirtti.

Tüm Ödemeler E-Devlet Sistemi Üzerinden Yapılabilecek!

Tüm Ödemeler E-Devlet Sistemi Üzerinden Yapılabilecek! Daha önceden Gelir İdaresi Başkanlığı altında kimlik doğrulama işlemini ardından ulaşılabilen hizmetlerin artık aynı sayfa üzerinde görüntülenebileceği belirtildi. Başkan Koç, vatandaşlarımızın “Araçlarım” hizmeti ile hiçbir yere gitmelerine gerek kalmadan sigorta, ceza, muayene, otoyol geçişi ve borç durumu gibi birçok bilgiye tek ekran üzerinden ulaşım sağlayabileceklerdir. Tek ekran üzerinden ulaşım sağlayabilecekleri gibi bu ekran üzerinden de ödeme yapabileceklerdir.

Ödeme işlemi için özel bir hizmet sayfası hazırlanmış bulunmakta ve araç muayene, egzoz gazı ve emisyon ölçüm raporları incelenebilecektir. Araçlarım sayfası üzerinde gözüken tüm ceza ödemeleri buradan yapılabilecek. Diğer yandan birbirileri ile ilgili hizmetler için de benzer hizmet sayfalarının geliştirildiğini de belirten Koç, e-Devlet Sistemi kullanıcılarının her geçen gün daha pratik ve etkin olmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini belirtti. Ayrıca e-Devlet Sistemi uygulaması ile ilgili olarak her geçen gün yeni hizmetler etkin hale getirilerek vatandaşların hayatları kolaylaştırılamaya devam edilmektedir.

Evde Boş Vaktinizi Paraya Çevirebilirsiniz!

Oppo Telefonlara ColorOS 7.2 Güncelleme Geliyor!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.