Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Önümüzdeki 10 Yıl İçinde Gerçekleşmesi Muhtemel Teknolojiler Nelerdir?


31.05.2020
382
Önümüzdeki 10 Yıl İçinde Gerçekleşmesi Muhtemel Teknolojiler Nelerdir?

Önümüzdeki 10 Yıl İçinde Gerçekleşmesi Muhtemel Teknolojiler Nelerdir? Dünya genelinde hızla gelişmeye ve değişmeye devam eden teknoloji insanoğlu için inanılmaz işlemler yapmaya önümüzdeki yıllarda da devam edecek. Oldukça hızlı gelişen teknoloji önümüzdeki yıllarda fantastik bir hal alacak. Teknolojinin değişim hızına baktığımız zaman önümüzdeki yıllar içerisinde karşılaşmamız olası olan teknolojik değişiklikler neler olabilir bir gözlemleyelim istedik.

Laboratuarda Organ Yetiştirilecek

Laboratuarda Organ Yetiştirilecek, genetik anayasa işleyişine göre insanlar artık doktorlara gereksinim duymayacaklar. İnsanların kök hücrelerinden farklılaştırılmış dokular üretilebilecek. Bu üretim işlemini bizzat kendimiz, kendimiz için organ yetiştirebileceğiz, öyle ki kalbimizi bile yetiştirebileceğiz.

Yapay Zeka’ya Sahip Kişisel Asistanlar

Yapay Zeka’ya Sahip Kişisel Asistanlar, Microsoft’un en bilindik asistanları arasında yer alan Clippy ve İPhone’nun sahip olduğu Siri, geleceğe yönelik olan asistanlardan sadece bir tanesidir diyebiliriz. Yapay zekaya sahip olan bu asistanlar sizin kendi sesinizi tanımlayarak, size daha gelişmiş hizmet sunacaklardır. Kişisel asistanlar zihnimizin sanal klonları olarak işlem göreceklerdir. Davranışlarımızdan başlayarak tercihlerimize kadar hakkımızdaki tüm bilgilere sahip olacaklardır. Onlar bizden zaman çalan tüm ihtiyaçlarımızı karşılayarak bizim hayatımıza büyük kolaylıklar sunacaklardır.

Yaşlanma Karşıtı Müdahale

Yaşlanma Karşıtı Müdahale, yaşlanma karşıtı olduğunu belirten tüm kozmetik ürünlerini aklınızdan çıkartın. Yaklaşık olarak 2030 yıllarda oldukça büyük bir müdahalenin dünya çapında yankı yaratması oldukça mümkün duruyor. Öyle ki yaşınızın ilerlemesine karşın görünümde herhangi bir değişiklik olmadan yaşlanmaya meydan okumak tedaviyle mümkün oluyor.

Görünmeyen Bilgisayarlar

Görünmeyen Bilgisayarlar, telefonlarımızda, araçlarımızda ve oyuncaklarda görünen bilgisayarlar minyatürleşmeye yani küçülmeye hızla devam etmektedir. Önümüzdeki yıllar içerisinde bu tarz cihazlara her yerden erişim sağlanacak fakat görünmeyeceklerdir. Giysilerimizden başlayarak kontak lenslerimize kadar pek çok alanda yer alabilecekler. Bu cihazları kullanabilmek için doğal dil ve dokunsal geri bildirim işlemlerini kullanacağız. Ayrıca bizden bağımsız çalışabilecek ortam zekasına da sahip olacaklardır.

Onaya Sahip Mega Ölçekli Jeomühendislik Proje

Onaya Sahip Mega Ölçekli Jeomühendislik Proje, önümüzdeki yıllarda dünyanın iklimini önemli ölçüde değiştiren jeomühendislik projeler görmemiz mümkündür. Yapay ağaçlardan, okyanus gübreleme araçları, okyanusun kalitesini arttıran cihazlar ve hava durumu kontrolleri gibi olayları çok yakında görmemiz mümkün olmaktadır.

Gezegenler Arası İnternet

Gezegenler Arası İnternet, Dünyanın marsa ulaşması ve iki gezegen arasında internet bağlantısı kurulması beklenmektedir. Bu işlem astronotların dünya ile bilgi paylaşımı için oldukça öneme sahip olmaktadır.

Endüstriyel Su Arıtma Ürünleri

Endüstriyel Su Arıtma Ürünleri, Her geçen gün artmakta olan tatlı su ihtiyacı önümüzdeki yıllarda daha da hat safhada olacaktır. Bu kapsamda okyanuslar dünyanın susuzluğunu gidermekte kullanılacaklardır. Büyük Konsantre Güneş Enerji Santralleri, kalıntı suyu kullanabileceklerdir. Bu şekilde okyanusların suyu arındırılacak ve kullanılabilir doğal su haline getirileceklerdir. Bu şekilde oldukça Büyük ölçüde ihtiyaç duyulan su temin işlemi büyük ölçüde azaltılacaktır.

3D Yazıcılar

3D Yazıcılar, Gelecek yıllar içerisinde evimizde 3D yazıcılar kullanarak kendiniz için ürünler üretebileceksiniz. Tabi ki bu işlem için 3D yazıcı satın almada bir meblağ ödemek zorundasınız. Bu şekilde ihtiyaçlarınızı kendiniz üretebileceksiniz.

Dijital Zihin İçeren Sanal Hayvanlar

Dijital Zihin İçeren Sanal Hayvanlar, Nematod solucanının beynini dijitalleştirmeyi başaran, OpenWorm projesi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Gelecek yıllar içerisinde karınca, fare ve arı gibi hayvanlar bu teknolojisi ile taklit edileceklerdir.

Öldürme Lisanslı Ölüm Robotları

Öldürme Lisanslı Ölüm Robotları, Bağımsız ölüm robotları askerlerin hayatlarını kurtararak, düşmanlardan kurtulmamızı sağlayacaklardır. Bu şekilde oldukça müthiş bir teknoloji hayatımızın içerisinde yer alacaktır. Önümüzdeki yıllar içerisinde üretilmesi mümkün görünen bu robotlar, insanların sahip olduklarından oldukça fazla fiziksel ve bilişsel yeteneklere sahip olacaklardır. 

AirPods Yeni Modellerinde Hangi Özellikler Bulunuyor?

Koronavirüsü Aşısında Avustralya’da Önemli Gelişme Yaşandı!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.