Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Numara Taşıma Ücretli Mi?


28.06.2018
1.605
Numara Taşıma Ücretli Mi?

Numara taşıma ücretleri konusu pek çok cep telefonu kullanıcısı tarafından merak edilmektedir. Faturalı ve faturasız hatlara talep edilen numara taşımaları için farklı uygulamalarda bulunan GSM operatörleri, farklı uygulamalarının yanı sıra kampanyalar da düzenlemektedir. Hattını farklı bir operatöre taşımak isteyenler için ücret ve kampanyalar büyük önem taşımakta olup aklında hattını taşıma düşüncesi bulunmayanlar için de cazip fırsatlar bu kampanyalar aracılığı ile öğrenilmektedir. Operatörler tarafından numara taşıma işlemi gerçekleştirmek isteyenlere yönelik uygulanan ücret ve kampanyalar hakkında detaylı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Vodafone Numara Taşıma Ücreti

Mevcut hatlarını Vodafone’a taşımak isteyen diğer operatör kullanıcıları için faturalı ve faturasız tarifeler ile talep ettikleri çözümler sunulmaktadır. Vodafone numara taşıma ücretli mi sorusuna cevap arayan pek çok kişiye Vodafone;

 • Vodafone faturalı hatta numarasını taşıyanlardan ücret talep edilmemektedir.
 • Vodafone faturasız hatlara numarasını taşımak isteyenlerden 18,90 TL numara değişiklik ücreti talep edilmektedir.

Faturasız hat kullanıcıları, mevcut hatlarında bulunan bakiyelerini taşıma işlemi ile birlikte yeni Vodafone faturasız hatlarına taşıyabilirler. Ayrıca numarasını Vodafone faturalı tarifelere taşımak isteyenlerin numara taşıma işlemleri, adreslerine gelen Vodafone yetkilileri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Turkcell Numara Taşıma Ücreti

Turkcell kalitesinden faydalanmak için mevcut hatlarını Turkcell’e taşımak isteyen tüm farklı operatör kullanıcılarına faturalı ve faturasız tarifeleri ile cazip hizmetler Turkcell tarafından sunulmaktadır. Numara taşıma ücreti Turkcell faturalı ve faturasız hatlarda talep edilmemektedir. Turkcell web sitesi üzerinden iletilen numara taşıma talepleri başvuru sahibinin iletişim merkezlerine gelmesine gerek kalmadan ikamet ettiği adreste gerçekleştirilir. Adrese gelen Turkcell yetkilisi, gerekli evrakları ve başvuru formunu başvuru sahibinin adresinden temin ederek işlemleri tamamlamaktadır.

Türk Telekom Numara Taşıma Ücreti

Nüfus cüzdanı ile birlikte Türk Telekom Mobil müşterisi olmak için iletişim merkezlerine başvuruda bulunan farklı operatör kullanıcılarının işlemleri en geç 6 gün içerisinde gerçekleştirilerek mevcut hatları Türk Telekom’a taşınmaktadır. Numara taşıma ücreti Türk Telekom tarafından talep edilmemekte olup faturalı ve faturasız Türk Telekom hatlarından dilenilen tarifelere geçiş yapabilmek mümkündür.

BimCell Numara Taşıma Ücreti

Faturasız hatlar ile kullanıcılarına hizmet veren BimCell’e numarasını taşımak isteyen diğer operatör kullanıcılarından 2018 yılı içerisinde numara taşıma ücreti BimCell tarafından talep edilmemektedir. İşlemler BİM mağazaları aracılığı ile gerçekleştirilecek olup 4 ila 6 gün sürede numara taşıma işlemi gerçekleştirilmektedir.

PTTCell Numara Taşıma Ücreti

Farklı operatörlerden PTTCell’e geçiş yapmak isteyenlerin taleplerini PTT şubelerinden değerlendirmeye alan PTTCell, numara taşıma işlemlerini 4 ila 6 gün içerisinde gerçekleştirmektedir. Hizmet verdiği abone sayısının artırılması amacı ile numara taşıma ücreti PTTCell tarafından talep edilmemektedir.

Hattını Vodafone’a Taşıyanları Bekleyen Fırsatlar

Vodafone faturalı hatlarına numarasını taşıyan diğer operatör kullanıcıları, Vodafone numara taşıma kampanyaları ile uygun fiyata faturalı Vodafone tarifelerini kullanabilmektedir. Numarasını Vodafone’a taşıyanlar;

 • 12 ay taahhütlü Red 10 GB Özel tarifesine ayda 49 TL’ye,
 • Uyumlu Vodafone 3 GB internetli tarifeye ayda 25 TL’ye,
 • Uyumlu Vodafone 5 GB internetli tarifeye ayda 29 TL’ye,
 • Red Pro 15 GB tarifesine ayda 69 TL’ye,
 • Red Pro 20 GB tarifesine ayda 99 TL’ye,
 • Red Business 15 GB tarifeye ayda 75 TL’ye,
 • Red Business VİP tarifeye ayda 124 TL’ye
[sc name=”konuorta”]

Kullanabileceklerdir.

Hattını Turkcell’e Taşıyanları Bekleyen Fırsatlar

Diğer operatörlerde bulunan mevcut hatlarını Turkcell’e taşımak isteyenleri 2 adet büyük fırsat beklemektedir. Turkcell numara taşıma kampanyaları 2018 yılında;

 • Hattını Turkcell’e taşıyarak faturalı ve faturasız Turkcell tarifelerini seçenlere 2GB internet hediye edilmektedir.
 • Hattını Turkcell’e taşıyarak Lifecell tarifelerini seçenlere 5GB internet ve seçili uygulamalarda kullanılmak üzere tanımlanan 25GB internetin bulunduğu Lifecell aboneliği ayda 34 TL’ye gerçekleştirilmektedir.

Seçili uygulamalar için Turkcell’in belirlediği limitler;

 • 5GB Fizzy,
 • 5GB TV+,
 • 5GB lifebox,
 • 5GB Dergilik,
 • 3GB Keşfet,
 • 2GB Facebook

Olarak belirlenmiştir.

Hattını Türk Telekom’a Taşıyanları Bekleyen Fırsatlar

Diğer operatörlerden Türk Telekom faturalı tarifelere geçiş yapmak isteyenlere Türk Telekom numara taşıma kampanyaları dahilinde 5 TL’ye varan paket indirimleri uygulanmaktadır. Faturalı hatta geçenlere ayrıca 24 ay boyunca hatlarını referans göstermeleri halinde Tivibu kullanımı ayda 1 TL’ye düşürülmektedir. Çifte avantaj sunan Türk Telekom dünyasının bu kampanyası yıl sonuna kadar geçerlidir.

Hattını BimCell’e Taşıyanları Bekleyen Fırsatlar

BimCell faturasız hat avantajlarından faydalanmak isteyen yeni abonelerden, Telsiz Kullanım Ücreti olarak 22,52 TL olarak talep edilmektedir. Her ay taksitli şekilde tahsil edilen bu bedel, BimCell numara taşıma kampanyaları dahilinde 2018 yılı içerisinde hattını BimCell’e taşıyanlardan tahsil edilmemektedir. Mevcut numarasını değiştirmeden ücretsiz olarak BimCell faturasız hat avantajlarından faydalanmak isteyenler BİM mağazaları aracılığı ile numara taşıma taleplerini iletebilirler.

Hattını PTTCell’e Taşıyanları Bekleyen Fırsatlar

Numara taşıma işlemlerini ücretsiz olarak PTT şubelerinden gerçekleştiren PTTCell numara taşıma kampanyaları da yeni abonelere hoş geldin hediyesi olarak sunulmaktadır. 12 ay taahhütlü olarak PTTCell’e taşıyanlara;

 • 500 dakika, 500 SMS ve 2GB internet sunan Akıl Karı Mini tarifesi ayda 18 TL,
 • 750 dakika, 750 SMS ve 4 GB internet sunan Akıl Karı Eko tarifesi ayda 25 TL,
 • 1000 dakika, 1000 SMS ve 7GB internet sunan Akıl Karı Süper tarife ayda 34 TL,
 • 1500 dakika, 1500 SMS ve 12 GB internet sunan Akıl Karı Yıldız tarife ayda 49 TL

Olarak sunulmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.