Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Numara Taşıma Şartları Nelerdir?


28.06.2018
1.683
Numara Taşıma Şartları Nelerdir?

Operatör değiştirme süresi 2017 yılı için numarasını taşıyanlar için herhangi bir ek süre şartı bulunmamaktaydı. Geçtiğimiz sene pek çok abone, sim kartlarının 3 aydan daha eskisi olması şartı ile diledikleri operatörlere geçerek kendilerine sunulan avantajlardan yararlanmaktaydılar. 2018 yılına girilmesi ile birlikte operatör değiştirme şartları ile ilgili son bilgileri merak eden pek çok GSM operatör kullanıcısı, kullandıkları operatörlerden daha avantajlı fırsatlar bulacakları diğer operatörlere geçiş yapma talepleri sonucu karşılaşabilecekleri prosedürleri önceden bilmek istemektedir.

Operatör değiştirme süresi 2018 yılı içerisinde bir değişikliğe uğramamış ve hala herhangi bir sınır bulunmadan dilenilen şekilde numara taşıma işlemi gerçekleştirebilmek mümkündür. Bu yazımızda mevcut tüm operatörler tarafından talep edilen numara taşıma ile ilgili şartların detaylarını ve merak edilen sorulan cevaplarını hep birlikte inceleyeceğiz.

Türk Telekom Tarafından Numara Taşıma İşlemlerinde Talep Edilen Şartlar

Avea ile birleşerek GSM operatörleri arasına hızlı bir giriş gerçekleştiren Türk Telekom, Avea’dan kalma deneyimleri de kullanarak kısa sürede adından sıkça söz ettiren bir GSM operatörü olması ile birlikte abone sayısını fazlasıyla artırmayı başardı. Pek çok sim kart satarak yeni aboneye ulaşmasının yanı sıra ülkemizde hizmet veren diğer GSM operatörlerinde bulunan numaralarını Türk Telekom’a taşımak isteyen kullanıcılara da hizmet veren operatör, faturalı ve faturasız hatlarda bulunan cazip tarifeleri ile cep telefonu kullanıcılarının gözdesi olmaya devam etmektedir. Numara taşıma şartları Avea, numarasını Türk Telekom’a taşımak başvuru sahiplerinin yerine getirmesi gereken şartlar olarak Türk Telekom tarafından talep edilmektedir.

 • Numara taşıma taleplerinin TT Mobil iletişim merkezlerine iletilmesi gerekmektedir.
 • Taşıma talebinde bulunan hattın başvuru sahibinin adına kayıtlı olması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı ve son iki aydan herhangi birisine ait adına kayıtlı fatura ile başvurması gerekmektedir.
 • TT Mobil iletişim merkezi tarafından sağlanan numara başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.
 • Taşınacak numara için faturalı veya faturasız tarifelerden seçim yapılarak tarifenin gerektirdiği şartların sağlanması gerekmektedir.

Turkcell Tarafından Numara Taşıma İşlemlerinde Talep Edilen Şartlar

Yıllardır ülkemizde kaliteli hizmet sunan Turkcell, kalitesi ve tarifeleri ile yıllardır gözde GSM operatörlerinden birisi olarak tercih edilebilirliğini korumaktadır. Faturalı ve faturasız hat çözümleri ile Türkiye’nin en çok müşterisine sahip GSM operatörlerinden olan Turkcell, yeni hat satın almak isteyen başvuru sahiplerine hizmet verdiği gibi kullanmakta olduğu numarayı Turkcell’e taşımak isteyen başvuru sahiplerinin taleplerine 2 farklı şekilde cevap vermektedir. Turkcell numara taşıma işlemleri;

 • Turkcell İletişim Merkezleri aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.
 • 0532 532 00 00 telefon numarasına veya Turkcell internet sitesi üzerinde bulunan başvuru formunu doldurarak talebinizi iletebilir, talebinizin iletilmesi sonrasında adresinize gelen Turkcell yetkilileri tarafından taşıma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
[sc name=”konuorta”]

Turkcell tarafından numara taşıma işlemleri için bazı şartlar belirlenmiştir;

 • Bir TC kimlik numarası ile Turkcell web sitesi üzerinden ayda sadece 2 kez numara taşıma işlemi gerçekleştirilmektedir.
 • Numara taşıma talebinden bulunulan hattın başvuru sahibi üzerine kayıtlı olması gerekmektedir.
 • Aynı ev adresi için en fazla 3 defa numara taşıma talebinde bulunulmaktadır.
 • Seçilen tarifelerin şartlarının yerine getirilmesi gerekmektedir.

Vodafone Tarafından Numara Taşıma İşlemlerinde Talep Edilen Şartlar

Telsim’i satın alarak Türkiye pazarına giren Vodafone, mevcut Telsim abonelerine yenilerini eklemeyi başararak abone sayısı olarak Türkiye’nin en tercih edilen operatörlerinin arasına girmeyi başardı. Yeni satın alınacak Sim Kart ile Vodafone abonesi olunabildiği gibi Vodafone numara taşıma talepleri ile kolay bir şekilde Vodafone dünyasının kapısını ardına kadar açmak mümkündür. Vodafone faturalı hatlara geçiş yapmak isteyen diğer aboneler için gerekli evraklar ve doldurulması gereken başvuru formu işlemlerinin yapılabilmesi için başvuru sahibinin adresine gelen Vodafone yetkilileri aracılığı ile işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Adresten numara taşıma işlemleri için;

 • Vodafone web sitesi
 • 0850 480 9 542 numarası

Üzerinden başvuru talepleri iletilmelidir. Hattını Vodafone taşıma isteyen cep telefonu kullanıcıları;

 • Kendi üzerlerine olan hatlar için başvuru gerçekleştirebilirler.
 • Talep edilen tarifenin istediği şartların sağlanarak taahhüt süresi boyunca yerine getirilmelidir.

BimCell Tarafından Numara Taşıma İşlemlerinde Talep Edilen Şartlar

Sadece faturasız hatlar ile hizmet veren BimCell dünyasına giriş yapmak isteyen diğer operatör kullanıcıları için BimCell numara taşıma işlemi oldukça kolaydır. BİM mağazaları aracılığıyla iletilen telefon numarası taşıma işlemleri için;

 • Başvuru sahibinin Nüfus cüzdanı ile birlikta başvurması gerekmektedir.
 • Başvurulan hattın başvuru sahibinin üzerine kayıtlı olması gerekmektedir.

Faturasız hatlar ile hizmet vermesi nedeniyle numara taşıma şartları BimCell’de basit bir şekilde belirlenmiş olup her geçen gün artan talebe hızlı bir şekilde karşılık verilmektedir.

PTTCell Tarafından Numara Taşıma İşlemlerinde Talep Edilen Şartlar

PTTCell numara taşıma işlemi gerçekleştirmek isteyen diğer operatör aboneleri;

 • Numara taleplerini PTT şubelerine ileteceklerdir.
 • Kendi üzerlerine kayıtlı hatlar için numara taşıma iletebilirler.
 • Başvuru sırasında nüfus cüzdanları yanlarında bulunmalıdır.

Yeniden Aynı Operatöre Numara Taşınması

Numaramı başka operatöre taşıdıktan sonra tekrar kendi operatörüne dönebilir miyim sorusuna cevap arayan pek çok cep telefonu kullanıcısı bulunmaktadır. Sorularına taşıma işlemi gerçekleşmeden cevap alarak sonradan pişman olmak istemeyen kullanıcılar için tekrardan eski hatlarına numaralarını taşımak için şu anda herhangi bir engel bulunmamaktadır. Bilgi Teknoloji Kurumu tarafından gerekli görülmesi durumunda sınırlama getirilmesinin önü açık olup numara taşıma işlemi öncesinde iyi bir araştırma yapılması büyük önem taşımaktadır.

Turkcell Bedava İnternet Paketi Kampanyaları

Numara Taşıma Ücretli Mi?

PTTCell Bedava İnternet Paketi Kampanyaları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.