Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Numara Taşıma Kaç Gün Sürer?


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00
Loading...

28.06.2018
448

Numara taşıma kaç gün sürer 2017 yılından beridir cevabı değişmeyen sorulardandır. 9 Kasım 2008 yılında tanıştığımız numara taşıma işlemi rekabetin artırılarak cep telefonu kullanıcılarının maliyetlerini düşürmesinin yanı sıra kullanıcıları numaralarının değişmeden diledikleri operatörü tercih edebilme fırsatı tanıyarak sim kart satın alma maliyetlerini de ortadan kaldırarak tüketicileri koruyan bir yenilik olarak uygulanmaya devam edilmektedir. Her yıl milyonlarca abone, diledikleri operatörler arasında hat değişimi işlemi gerçekleştirmeye devam etmektedir. Hat taşıma süresi kaç gün sorusuna genel bir cevap verilmesi yerine operatörler için bu sürelerin ne kadar sürdüğünün ayrı ayrı ele alınması daha açıklayıcı olacaktır.

Turkcell’e Taşınan Numaraların İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Faturalı ve faturasız hatlarını Turkcell’e taşımak isteyen diğer operatör kullanıcıları, talep ettikleri taşıma işleminden sonra Turkcell kalitesini kullanabilecekleri zamanı öğrenmek için numara taşıma kaç gün sürer Turkcell sorusuna cevap ararlar. Herhangi bir GSM operatöründen numarasını Turkcell’e taşımak isteyen kullanıcılar, faturalı veya faturasız hatlar için en fazla 4 gün beklemektedir. 4 günün sonunda Turkcell hattı aktif olarak kullanıma devam edilebileceği gibi geçen bu zaman diliminde eski hatlarını kullanmaya devam edebilirler. Farklı GSM operatöründe bulunan numarasını Turkcell’e taşımak isteyen kişilere 2GB internet hediyesi verilmektedir. Bedava internet otomatik olarak hat açıldığında aktif olacak olup herhangi bir SMS gönderme işlemi gerekmemektedir.

Vodafone’a Taşınan Numaraların İşlemleri Kaç Gün Sürer?

İngiliz iletişim devi Vodafone, Telsim firması satın alınarak ülkemizde Vodafone markası ile hizmet vermeye başlamıştır. Diğer GSM operatörleri, hatlarını Vodafone dünyasının avantajlarından faydalanabilmek için taşıma taleplerini ileterek kısa süre içerisinde Vodafone ailesine katılabilmektedir. Numara taşıma kaç gün sürer Vodafone sorusuna cevap arayan diğer operatör kullanıcıları için Vodafone tarafından 2 ila 4 iş günü arasında değişen sürede hat taşıma işlemi gerçekleştirilmektedir yanıtı verilmektedir. Numara taşıma işlemi için Vodafone’u tercih eden farklı operatör kullanıcılarının Vodafone faturalı tarifeleri tercih etmesi halinde taşıma işlemleri için Vodafone yetkilileri başvuru sahibinin adresine gelerek işlemleri gerçekleştirmektedir.

Türk Telekom’a Taşınan Numaraların İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Avea’yı bünyesine katarak SGM operatör dünyasına hızlı bir giriş yapan Türk Telekom, sunduğu uygun fiyatlı tarifelerle pek çok numara taşıma işlemi gerçekleştirmektedir. Hat taşıma kaç gün sürer Avea şeklinde operatörün eski adıyla sorulan sorulara, Türk Telekom en geç 6 gün içerisinde numara taşıma işlemleri gerçekleştirilmektedir yanıtının vermektedir. Türk Telekom’da ayrıca dileyenler numara taşıma işlemlerinin gerçekleşmesini istediği saat bilgisini de verebilmekte, ulaşılabilirliklerini aksatmadan sürdürebilmektedir. Hattını Türk Telekom faturalı hatlara taşıyanların 12 ay taahhüt vermeleri halinde, Tivibu aboneliği ayda 1 TL olarak gerçekleştirilmektedir.

BimCell’e Taşınan Numaraların İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Faturasız hatlar ile hizmete girerek kısa sürede çok sayıda aboneye ulaşan BimCell, faturasız tarifelerinden faydalanmak isteyen başka GSM operatörü abonelerinin numara taşıma başvurularını kabul etmektedir. Türk Telekom altyapısını kullanarak hizmet veren BimCell, numara taşıma talepleri için de Türk Telekom’la benzer prosedürler işlemektedir. BimCell numara taşıma kaç gün sürer sorusunda Türk Telekom ile benzer olarak en fazla 6 gün içerisinde gerçekleştirilmektedir. Mevcut hattını BimCell’e taşıyan kullanıcılardan 2018 yılı içerisine Telsim Kullanım Bedeli talep edilmemektedir.

PTTCell’e Taşınan Numaraların İşlemleri Kaç Gün Sürer?

PTTCell, Türk Telekom alt yapısını kullanarak faturalı ve faturasız tarifeleri ile kısa sürede kendine önemli bir yer edinmeyi başardı. Sıfırdan pek çok abone edindiği gibi farklı operatörlerden gelen numara taşıma taleplerini de kabul ederek Türkiye’de ciddi bir abone sayısına ulaşmayı başardı. Her geçen gün hazırladığı avantajlı tarifeleri ve paketleri ile adından sıkça söz ettiren PTTCell, 12 ay taahhütlü sunduğu faturalı tarifelerden ve diğer faturasız tarifelerden faydalanmak isteyen farklı operatör kullanıcılarına kolay bir şekilde PTTCell’li olma fırsatını sunuyor. PTTCell numara taşıma kaç gün sürer sorusuna yanıt arayan farklı operatör kullanıcıları için en geç 6 gün içerisinde PTTCell’li olma fırsatı sunan operatör, geçen zaman içerisinde mevcut hattın kullanılması ile birlikte kesintisiz iletişimin devam etmesini sağlıyor.

Numara Taşıma İşlemi Sınırlandırmaları Nelerdir?

Ülkemizde gerçekleştirilen numara taşıma işlemlerinin sebeplerinden en önemlisi, mevcut operatörünün tarifelerine göre diğer operatörlerin daha cazip fiyatlarla daha farklı tarifeler sunmasıdır. Hat taşıma kaç ayda bir yapılır sorusuna verilecek ilk cevap için mevcut hattın yeni mi alındığı veya başka bir operatörden mi taşındığı önem taşımaktadır. Yeni alınan hatlar için operatörlerle yapılan sözleşmelere göre ilk üç ay numara herhangi bir operatöre taşınamamaktadır. Bu nedenle sıfırdan sim kart satın alınırken iyice araştırma yapılarak tüm operatörlerin sunduğu tarifeler, kullanım avantajları ve kapsama alanları araştırılmadan sim kart satın alınmamalıdır. Mevcut hat en az 3 aydan sonra satın alınmış ise numara taşınması için herhangi bir problem çıkmayacaktır. Numara taşıdıktan sonra tekrar taşıma süresi için herhangi bir kısıtlama bulunmamakla birlikte operatörlerle yapılan sözleşmelere göz gezdirmekte fayda vardır. Numara taşıma işlemi için kampanyalar hazırlayan operatörlerin belirli bir süre hatta kalınma şartı bulunabileceği gibi faturalı hat tarifelerinin pek çoğunda 12 ay taahhüt şartı bulunmaktadır. Bu sürelere dikkat edilmeden gerçekleştirilen hat taşıma işlemleri için eski operatöre sözleşmede belirtilen tutarda ceza ödemesi yapılması gerekecektir.

Numara Taşıma Şartları Nelerdir?

Numara Taşıma Ücretli Mi?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.