Cepyo | Tarifeler ve Paketler

NASA Yüzüne Sık Dokunanlar İçin Akıllı Kolye Üretti!


29.06.2020
256
NASA Yüzüne Sık Dokunanlar İçin Akıllı Kolye Üretti!

NASA Yüzüne Sık Dokunanlar İçin Akıllı Kolye Üretti! NASA tarafından üretilen kolye yüzüne sık dokunanları uyaracak. Akıllı olarak sayacaklarımız arasından en son olarak akıllı kolye de üretilmiş bulunuyor. NASA tarafından tasarlanan akıllı kolye oldukça özel bir amaca hizmet etmektedir. Akıllı kolye korona virüsü sürecinde vatandaşların ellerini yüzlerine yaklaştırmalarını engel olmaktadır. Korona virüsü salgını etkisini yavaş yavaş azaltsa dahi, etkileri hala son sürat devam etmektedir. Korona virüsüne karşı henüz kesin bir çözüm geliştirilebilmiş olmamaktadır.

Korona virüsüne karşı vatandaşların kendilerini ve toplumun sağlığı için maske, mesafe ve hijyen üçleme kurallarına uyum sağlamaları gerekmektedir. NASA yaptığı çalışma sonucunda özellikle sıcak havaların etkisi ile birlikte yaz günlerinde ellerini sıklıkla yüzlerine götürenleri uyarmak adına ürün tasarlamış bulunuyor. NASA ellerini sıklıkla yüzüne götüren vatandaşlar için tasarladığı kolye ile elini yüzüne yakınlaştıran kullanıcılara titreşim göndererek uyarıda bulunacak.

NASA Akıllı Kolye Üretti!

NASA Akıllı Kolye Üretti! En son tasarımı için açıklama yapan NASA, ürünü ticari amaçlı üretmediğini belirtti. Akıllı kolye için satışının yapılmayacağını ve ürünün 3D yazıcı ile üretildiğini belirtti. PULSE ismini taşıyan kolyeyi isteyen kendisi üretebilecek. Bu durum da NASA, akıllı kolye için kaynak kodlu bir proje haline getirmiş bulunuyor. Akıllı kolye üretimi için tüm gerekli bilgileri internet sitesi üzerinden paylaşmış bulunuyor.

NASA, tarafından tasarlanan akıllı kolyenin çalışma prensibi oldukça basit bir şekilde çalışmaktadır. Akıllı kolyenin üzerinde bulunan yakınlık sensörü ile birlikte elinizi yüzünüzle temas ettirmek istemeniz halinde kolye harekete geçiyor. Akıllı kolye bu durumu algılıyor ve titreşim motoru ile küçük titreşimler göndererek kullanıcısına uyarıda bulunuyor. NASA, tasarladığı bu kolye ile birlikte istemsizce elini yüzüne götürenler için bu tutumlarını değiştirmeyi hedeflemektedir.

Erikli’den BMW 320i ve İPhone 11 Çekiliş Kampanyası

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.