Cepyo | Tarifeler ve Paketler

LG K4’te Ekran Görüntüsü Alma İşlemi


27.05.2020
683
LG K4’te Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

LG K4’te Ekran Görüntüsü Alma İşlemi ile LG’nin tüm akıllı telefon modellerinde bulunan ve oldukça işe yarar bir özellik olan ekran görüntüsü alma özelliği, LG K4 telefon modelinde de bulunuyor. Bu özellik sayesinde hiç bir uygulama indirmenize ve hiç bir ayar yapmanıza gerek kalmadan ekran görüntüsü  alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma özelliği ile, telefonun ekranında açacağınız her hangi bir görüntüyü fotoğraf olarak kayıt edebilirsiniz. Kayıt edeceğiniz ekran görüntülerini dilediğiniz gibi düzenleyebilir ve çeşitli platformlar üzerinde arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

LG K4 telefon modelinde ekran görüntüsü alma işlemi diğer LG telefon modellerinde olduğu gibi oldukça kolay. Aşağıda belirtmiş olduğumuz tuşlamayı uygulayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

LG K4 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

İlk olarak kayıt etmek istediğiniz ekranı açın. Daha sonra ses kısma tuşu ile birlikte kilit tuşuna aynı anda basarak 2 saniye kadar basılı tutun. Tuşlamayı doğru yaptığınız taktirde telefonun bildirim paneline bir bildirim gelecektir. Bu bildirim işlemin başarılı olduğunu ifade etmektedir. Bu aşamada ilgili ekranın görüntüsü telefonun galeri bölümüne kayıt edilmiştir.

İkinci yol için üreticinin telefonlarında entegre gelen ‘Quick Memo’ opsiyonunu kullanmalısınız. Quick Memo’yu açabilmek için yukarıdaki bildirim çubuğunu aşağı doğru kaydırabilir ya da ana ekran(home) sanal tuşu yukarı sağ çapraza doğru sürüklenebilir. Quick Memo açıldığında anda ekranı kaydeder ve direk üzerinde düzenleme yapabilmenize imkan tanır. Yakaladığınız görüntüleri telefonunuzun galerisindeki ‘Screenshots’ ve ‘Quick Memo’ albümlerinde bulabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.