Cepyo | Tarifeler ve Paketler

LG G4 Beat’te Ekran Görüntüsü Alma İşlemi


16.07.2020
798
LG G4 Beat’te Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

LG G4 Beat’te Ekran Görüntüsü Alma İşlemi, Akıllı telefonlarda bulunan ve en çok kullanılan özelliklerden biri olan ekran görüntüsü alma özelliği sayesinde telefonun ekranında bulunan görüntüyü fotoğraf biçiminde kayıt edebilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma işlemi akıllı telefonların ilk çıktığı dönemlerde çeşitli uygulamalar aracılığı ile yapılıyordu ancak işleme olan ilginin fazla olması üreticilerinin dikkatini çekti ve cihazlarına bu özelliği dahili olarak eklediler.

Ekran görüntüsü alma işlemi LG G4 Beat‘te de diğer bir çok akıllı telefon modelinde olduğu gibi oldukça kolay. Aşağıda belirttiğimiz tuşlamayı yaptığınız taktirde özellikten faydalanabilirsiniz.

LG G4 Beat’te Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

LG G4 Beat’te Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? LG G4 Beat modelinde ekran görüntüsünü almak için iki seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden dilediğinizi kullanarak ekran görüntüsünü alabilir, dilediğiniz gibi paylaşım yapabilirsiniz.

İlk olarak kayıt etmek istediğiniz ekranı açın, daha sonra telefonun arka kısmında bulunan ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basın ve 2-3 saniye kadar basılı tutun. Bu şekilde istediğiniz ekranın görüntüsünü rahatlıkla almış oluyorsunuz.

İkinci olarak da telefonunuzun Quick Memo opsiyonunu kullanabilirsiniz. Quick Memo ile ekran görüntüsünü alabilmek için bildirim çubuğunu aşağıya doğru kaydırmanız gerekmektedir. ya da ana ekranda bulunan sanal tuşu sağ çaprazdan yukarı doğru kaydırmanız gerekmektedir. Bu şekilde ekran görüntüsünü alabilir ve üzerinde dilediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

Tuşlamayı doğru yaptıysanız telefona bir bildirim gelecektir. Bu bildirim işlemin başarılı olduğunu ve ekran görüntüsünün galeriye kayıt edildiğini ifade eder.

LG G5’te Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

LG K4’te Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Teknosa Preo P2’de Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.