Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Lark Box Avuç İçi Büyüklüğünde Bilgisayar!


21.04.2020
551
Lark Box Avuç İçi Büyüklüğünde Bilgisayar!

Lark Box Avuç İçi Büyüklüğünde Bilgisayar! Büyüklüğü avucunuzun içi kadar olan bir bilgisayar düşüne biliyor musunuz? Düşünülecek boyutların oldukça altına olan bir bilgisayar boyutları diyebiliriz. Microsoft’un yıllar öncesinde dünyanın en büyük bilgisayarını ürettiğini duymuştuk, fakat hayallere sığdırabilmemiz oldukça mümkün görünen bir durumu ifade ediyordu. Yapılan bilgisayar her ne kadar kullanım amaçlı olmasa da avuç içi büyüklüğü bizim için hayalinde ötesini temsil ediyor. Üretilen avuç içi büyüklüğündeki bilgisayar, üretim alanında ilk olmak adına yapılmaktadır. Teknolojinin oldukça ileri seviyede kullanıldığı Çin merkezli üretimde “Chuwi” markası karşımıza son olarak tasarladığı avuç içi büyüklüğe sahip olan bilgisayarı tanıtmış bulunmaktadır.

Çin’de “Chuwi”tarafından tasarlanan avuç içi büyülüğe sahip olan bilgisayara verilen isim ise Lark Box olmaktadır. Lark Box adı verilen avuç içi büyüklüğüne sahip bilgisayarın görüntüsü üç boyutlu küp görüntüsünde olmaktadır.

Lark Box Bilgisayar Avuç İçi Büyüklüğüne Sahip!

Lark Box Bilgisayar Avuç İçi Büyüklüğüne Sahip! Tasarımı oldukça küçük olan Lark Box bilgisayar, dünyanın en küçük boyutlarına sahip 4K PC’si olarak karşımıza çıkmaktadır. Celeron N4100 işlemciye sahip olan Lark Box, Windows 10 çalışma prensibi ile çalışabileceği belirtilmektedir. 6cm * 6cm * 4cm boyutlara sahip olan Lark Box bilgisayarın ağırlığı ise sadece 0.16 litre hacme sahiptir.

Lark Box bilgisayarda ayrıca USB-A çıkışa da mevcut olmaktadır. Lark Box bilgisayar istenilmesi halinde telefon şarj etmek için de kullanılabilmektedir. Lark Box bilgisayarın görüntüsü oldukça değişik olmaktadır. Lark Box mini bilgisayar için şirket tarafından verilen herhangi bir lansman tarihi bulunmamaktadır. Fakat buna rağmen oldukça yakın bir zamanda üretimine başlanacağı tahmin edilmektedir. Lark  Box bilgisayarın küresel pazara dahi çıkması beklentiler arasında olmaktadır. Fiyat beklentileri ise yinede çok ucuz olmayacağı yönünde olmaktadır. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.