Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Koronavirüs Aşısı İçin Fiyat Açıklandı!


15.06.2020
276
Koronavirüs Aşısı İçin Fiyat Açıklandı!

Koronavirüs Aşısı İçin Fiyat Açıklandı! Dünya genelinde Çin’den başlayarak neredeyse tüm dünya geneline yayılan korona virüsü için yapılan aşı çalışmaları sonuç vermeye başlamış bulunuyor. Dünya çapında yer alan her ülkede laboratuar ortamlarında gerçekleştirilen çalışmalar gün yüzüne çıkmaya başladı. Öyle ki yapılan çalışmalara yönelik beklenen haber ise İngiliz ve İsveç firması olan AstraZeneca tarafından gelmiş bulunuyor. Beklenen habere göre ilaç firması AstraZeneca korona virüsü aşısının ücretini 2,5 Euro yani yaklaşık olarak 19TL olduğunu açıklamış bulunuyor.

Covid-19 İçin Ülkeler Arasında Kapsayıcı Aşı İttifakı İmzalandı!

Covid-19 İçin Ülkeler Arasında Kapsayıcı Aşı İttifakı İmzalandı! Korona virüsü için dünya genelinde neredeyse tüm ülkelerin laboratuarlarında aşı ya da ilaç çalışmaları hızla devam etmektedir. İngiltere’nin en büyük ilaç şirketi olan AstraZeneca aşı ve ilaç çalışmasına yönelik oldukça yol almış bulunuyor. Ancak aşının başarılı olduğu henüz kanıtlanmış olmamaktadır. Kesin sonuçlara Eylül ayından itibaren ulaşacak olan şirket aşı satışı yapmaya başlamış bulunuyor.

İtalya, Almanya, Fransa ve Hollanda ülkeleri ile çoktan satış sözleşmesi imzalamış bulunuyor. İmzalanan satış sözleşmesinin ardından şirkete 300 milyon doz aşı için 750 milyon Euro ödeme gerçekleştirilecek. Satılan tek bir aşı fiyatı ise 2,5 Euro olarak belirlenmiştir. TL karşılığı ise bir tek aşı için 19TL olmaktadır. AstraZeneca, Almanya, Hollanda, İtalya ve Fransa tarafından oluşturulan Kapsayıcı Aşı İttifakı ile anlaşma imzalanmış bulunuyor. Gerçekleştirilen bu anlaşma ile Avrupa’ya 400 milyon doz aşı tedarik edileceği belirtildi.

Twitter Yeniden Mavi Tik Dönemine Dönüyor!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.