Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Koltuk Altı Kararmasını Azaltacak Yöntemler Nelerdir?


25.07.2020
329
Koltuk Altı Kararmasını Azaltacak Yöntemler Nelerdir?

Koltuk Altı Kararmasını Azaltacak Yöntemler Nelerdir? Koltuk altı kararması pek çok kadın için oldukça sıkıntı verici bir durum olmaktadır. Bu durum özellikle yaz aylarında daha çok gündeme gelmektedir. Yazın gelmesi ile birlikte koltuk altını açıkta bırakan kıyafetler giyilmesiyle oluşan görüntüden rahatsızlık duyulmaktadır. Bu durum için ilaçlar ve tıbbi yöntemler denenmesine karşın olumsuz olarak sonuçlar verebilmektedir. Bu kapsamda bazı durumlarda doğal yöntemler denemek koltuk altı bölgesi için oldukça iyi sonuçlar verebilmektedir. Koltuk altı kararması epilasyon, sürtünme ve genetik gibi pek çok faktörden kaynaklanıyor olabilir. Piyasa genelinde satılan kozmetlik amaçlı beyazlatıcı kremler yerine evde doğal yöntemler koltuk altı kararmalarını azaltabilirsiniz.

Limon

Limon, Cilt kararmaları haricinde kararan ve yüzey rengi değişen birçok eşya ve mutfak gereçlerinde limon oldukça kullanılan bir ürün olmaktadır. Limon doğal bir beyazlatıcı görevi gördüğü için koltuk altı kararmalarına da oldukça etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Limon içeriğinde asit olmasından dolayı hassas ciltler için öncelikle vücudunun ufak bir kısmında test amaçlı deneme yapmalarını tavsiye ederiz.

Limon Uygulama İşlemi; Temizliğini yapmış olduğunuz koltuk altınız için limonu sürün, bu işlemi günde bir kez tekrarlayın. Limon ve şeker karışımı ile ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz.

Karbonat

Karbonat; Koltuk altı kararmalarında bilinen ve en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesi olmaktadır. Tüm gözeneklerin açılmasını sağlar ve koltuk altını beyazlatarak, deodorant gibi kimyasal maddelerden korur.

Karbonat Uygulama İşlemi; Karbonatı biraz su ile macun kıvamına getirin. Koltuk altınıza sürün ve biraz bekleterek durulayın.

Patates

Patates; Doğal beyazlatıcı etkisi bulunan patates, limon süremeyen ve cildi hassas olan kişiler patatesi koltuk altı kararmalarında kullanabilirler.

Patates Uygulama İşlemi; İkişer dilim patatesi her gün düzenli olarak koltuk altınızı onun. Bir diğer yöntem ise patateslerin suyunu çıkartın bu suyu koltuk altınıza sürün. Patatesi püre haline getirerek maske şeklinde de koltuk altınıza uygulayabilirsiniz.

Elma Sirkesi

Elma Sirkesi; Sirkenin mikropları öldürücü ve koku oluşumunu engelleyici özelliği bulunmaktadır. Diğer en belirgin özelliği ise beyazlatıcı bir etkisinin olmasıdır.

Elma Sirkesi Uygulama; Sirkeyi koltuk altınıza ovalayarak uygulayın. Yaklaşın 10 – 15 dakika bekledikten sonra durulayın.

Salatalık

Salatalık; Hassas olsun ya da olmasın tüm cilt tipleri için uyum sağlayabilen ve herhangi bir yan etkisi olmayan salatalık doğal bir beyazlatıcı etkiye sahip olmaktadır.

Salatalık Uygulama; Salatalığı dilimleyerek direkt olarak koltuk altınıza uygulayabilirsiniz.

Sandal Ağacı

Sandal Ağacı; Ağaç tozu ile gül suyunu karıştırın, macun kıvamı bir karışım elde edin ve koltuk altınıza uygulayın. 10 – 15 dakika kadar bekledikten sonra durulayın.

Android Telefonlar İçin Yepyeni Bir Özellik Nearby Share Geliyor! 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.