Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Kadınlarda Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalı?


21.09.2020
424
Kadınlarda Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Kadınlarda Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalı? Saçlar kadınlarımızın en önemli aksesuarların başında gelmektedir. Kimi kadın kendine kısa model saçı yakıştırırken kimisi de uzun ve katlı gibi tarzlarda saçları yakıştırabilmektedir. Fiziksel görünümümüzün en önemli unsuru olan saçlar saçlarımız için sadece bakım yeterli olmamaktadır. Kişinin yüz şekline göre saçlarımızın kesim yapılması oldukça önem taşır. Yüz şeklinin nasıl olursa olsun saç şeklinizin kesiminin yüzünüze yakışan bir model olarak kesilmesi sizin daha güzel görünmeniz için yeterli olmaktadır. Saçlarınızı kestirmek için niyetlendiğinizde yüzünüze en yakın modeli seçmeyi özen göstermenizi tavsiye ederiz. Bir kuaföre gidip saçınızı kestirmek istediğinizde, kuaförlerde bulunan bilgisayar programlarından yardım alabilirsiniz. Bu şekilde yüzünüze en yakışan modeli bulabilir ve daha da güzel görünebilirsiniz. Saç kesiminizde kendinize en yakın modeli tercih ettiğinizde var olan kusurları kapatabileceğiniz gibi, güzelliğinizi de ön plana çıkarabileceksiniz.

Yıllardır hep aynı tarz saç kesiminden sıkılmış ve kendiniz için değişiklik arıyor iseniz muhakkak yüz tipinize en uygun saç modelini seçmenizi temenni ederiz. Yüzünüze en yakın saç modeli nedir nasıl saç kesimi yapılması gerekli gibi tüm sorularınıza cevap olmaya çalışacağız. Kuaföre gidip saçlarınızı kestirmeden önce yinede iyi bir şekilde araştırma yapabilirsiniz. Yüz hatlarınıza göre size yakışabilecek olan en yakın saç modelleri nasıl olabilir ve hangi saç modelleri size uygun olabilir hakkında sizler için fikir vermeye çalışacağız.

Yuvarlak Yüz Hatlarına Sahip Kişilere Saç Kesim Modelleri

Yuvarlak Yüz Hatlarına Sahip Kişilere Saç Kesim Modelleri, Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kişiler genelde uzun saç kesimlerini tercih etmektedirler bunun nedeni ise yuvarlak yüz hatlarının kendilerini kilolu gösterdiğine inanmaları olmaktadır. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kadınların çene hizasına kadar düz kesim saç modeli çene hizasından sonra dalgalıya dönüştürülebilir. Tercihinize göre eğer dilerseniz uzun perçemde tercih edebilirsiniz. Yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınlar uzun model saç kesim tercihlerinde katlı kesimleri de seçenekler arasında bulundurabilirler.

Üçgen Yüz Hatlarına Sahip Kişilere Saç Kesim Modelleri

Üçgen Yüz Hatlarına Sahip Kişilere Saç Kesim Modelleri, Üçgen yüz hatlarına sahip kişiler için tercih edecekleri saç kesim modelleri katlı kesimler olacaktır. Üçgen yüz hatlarına sahip kişilerin genelde alın bölgeleri geniş çene kısımları ise dar olmaktadır. Yüzünün dar kısımları olan çene ve yanak kısımlarda saçlara daha hacim gerekmektedir. Bu yüz hatlarına sahip kişilere ters üçgen olarak adlandırılmaktadır. Bu nedenle genelde saç kesimi genelde omuz hizasında ve dalgalı olarak şekil vermek gerekmektedir. Kısa ya da düz kesim tercihlerinden uzak durmaları kendileri için çok önemlidir.

Kare Yüz Hatlarına Sahip Kişilere Saç Kesim Modelleri

Kare Yüz Hatlarına Sahip Kişilere Saç Kesim Modelleri, Erkekler tarafından bayanlarda en çok sevilen yüz hattı olan kare yüze, en çok yakışan saç modeli kısa katlı ve klasik modeller olmaktadır. Yüz hatları kare yüz tipi olan kadınlar omuz hizasında katlı kesim saç kesimi ile kendilerinde farklılık yaratabilirler. Bu tarz saç kesimi kendilerini daha fazla alımlı ve havalı gösterebilir. Yüz hatlarınız kare ise genelde kakül kesimi tercih etmemelisiniz. Kare yüz sahibi insanların genelde omuz hizasında küt saç modelleri tercih etmelidir.

Oval Yüz Hatlarına Sahip Kişilere Saç Kesim Modelleri

Oval Yüz Hatlarına Sahip Kişilere Saç Kesim Modelleri, Oval yüz hatlarına sahip olan kadınlar için şanslı diyebileceğimiz sınıf arasında yer almaktadırlar. Yüzünüze tüm saç modellerin rahatlıkla yakışabileceği hatlara sahipsiniz demektir. Bu durumun vermiş olduğu güven ile genelde bu hatlara sahip olan kişiler saç modeli seçerken zorlanırlar. Kısa saç modelleri oval yüz hatlarına sahip olan kişilerde daha da bir kendisini göstererek bu kişilere ayrı bir güzellik katmaktadır. Uzun saç kesimi tercih ederler ise muhakkak yüzlerini öne çıkaracak bir modeli tercih etmelerinin önermekteyiz. Katlı kesimlerde ise düz model kesmeye önem göstermelisiniz.

Uzun Yüz Hatlarına Sahip Kişilere Saç Kesim Modelleri

Uzun Yüz Hatlarına Sahip Kişilere Saç Kesim Modelleri, Uzun yüz hatlarına sahip kadınların kendilerine uygun saç modeli tercih etmek çok önemli olmaktadır. Yaptığınız yanlış saç kesimi yüz hatlarınızı daha da ön plana çıkarabilir. Uzun yüzlere genelde yakışan saç modelleri omuz hizasında bırakılmış ve hacimli, dalgalı saç modeli olmaktadır. Kullanılan dalgalar ile birlikte yüzün uzunluğu belirginliğini kaybetmektedir. Bu tip yüzlere genelde kakülde kullanımı yapılabilir. Kesilen kakül alnı kapatması ile yüzün daha kısa görünmesini sağlar. Yüz hatlarınız uzun ise genelde uzun saç modeli tercih etmemelisiniz. Uzun yüze sahip olanlar katlı kesimden uzak durmaları gereklidir. Genelde düz kesim ve yandan ayrılmış modelleri tercih etmelidirler.

Turkcell Bilinmeyen Numara Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Öğrenilir?

Cep Telefonu IMEI Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.