Cepyo | Tarifeler ve Paketler

İtalya’da Koronavirüsü ile Robotlar Savaşacak!


04.04.2020
482
İtalya’da Koronavirüsü ile Robotlar Savaşacak!

İtalya’da Koronavirüsü ile Robotlar Savaşacak! Tüm dünyada etkisi sürdüren ve bazı ülkelerde de etkinliğini her geçen gün arttırarak korona virüsü hızla yayılmaya ve can almaya devam ediyor. Korona virüsüne karşı her ülke kendine göre yöntemler geliştirerek mücadele etmeye devam ediyor. Bu ülkelerden biri de Çin’den sonra korona virüsünde en büyük patlama yaşanan İtalya olmaktadır. İtalya korona virüsüne karşı savaşı artık robotlar ile sürdürmek istiyor. Korona virüsüne karşı İtalya robotları devreye almakta kararlı bulunmaktadır.

Ülkeye sıçrama yaptığı günden beri pek çok insanın hayatına mal olan korona virüsüne karşı tedbirlerin önemi bu durumda çok önemli olmaktadır. Sağlık çalışanlarının korona virüsü ile mücadelesi birebir olarak daha çok fazla olması İtalya’da tedbirlere yenisin eklenmesine sebep oldu. Ülkenin bir özerk bölgesi olarak bilinen Varez’de bulunan Sircolo hastanesi içerisinde çalışmakta olan sağlık personeli ile hastalar arasında korona virüsüne karşı mesafelerin korunması için robotlar kullanılmaya başlanmış bulunmaktadır.

İtalya’da Robotlar Sosyal Mesafeyi Kontrol Edecek!

İtalya’da Robotlar Sosyal Mesafeyi Kontrol Edecek! İtalya’nın Varez Şehrinde bulunan Sircolo hastanesinde başlatılan robot ile hasta ve sağlık çalışanları arasında mesafe tedbirleri korunacak. Hastaların başında bekleyen robotlar, korona virüsü nedeni ile hastanede tedavi gören hastaların sağlık durumlarını izlerken, diğer taraftan hastalar üzerinde yaptığı sağlık gözlemlerini sağlık personeline iletmektedirler. Bu robotların önünde bulunan dokunmatik ekranlar da hastaların istekleri ve acil durum sırasında gerekli olanları birimlere iletmektedirler. Böylece sağlık çalışanları ile hastalar arasındaki mesafeyi koruyarak korona virüsünün bulaşma riskini en aza indirgeneceği düşünülmektedir. Ülke genelinde bugüne kadar 4 bin ve üzeri sağlık personelinin virüse yakalanmasının ardından önemli bir çalışma olduğu gözlemlenmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.