Cepyo | Tarifeler ve Paketler

İsveç 5G’ye Geçişini Tamamladı!


26.05.2020
450
İsveç 5G’ye Geçişini Tamamladı!

İsveç 5G’ye Geçişini Tamamladı! 5G sistemi İsveç’in bazı şehirlerinde tamamen aktif hale getirilmiş bulunuyor. Telekomünikasyon alanında bir devrim olarak nitelendirilen, internet hızını katlayan teknolojiye sahip 5G teknolojisine geçişini sağlayan ilk ülke İsveç olmuştur.

Teknoloji alanında devrim niteliğinde çalışmalar hızla devam ederken, iletişim hızını arttırmak için geliştirilen yeni çalışmalar devam etmektedir. Yıllardır beklediğimiz 5G teknolojisine ilk geçiş işlemini gerçekleştiren ülke İsveç olmaktadır. 5G teknolojisi İşveç’in Stockholm, Malmö ve Göteborg şehirlerinde bulunan baz istasyonlarına 5G teknolojisi aktifleştirilmiş bulunuyor. Diğer yandan 5G teknolojisi ile ilgili gelen açıklamalar doğrultusunda vatandaşlar 5G teknolojisini kullanmak için ekstra ücret ödemeyecekleri belirtilmiş bulunmaktadır.

5G Teknolojisi Nedir?

5G Teknolojisi Nedir? 5G Teknolojisinin, şu anda kullandığımız 3G teknolojisinin yirmi beş katı hızlı, yani 1 gbps hızında bir teknoloji olduğunu söylemek mümkündür. Buna göre 1 gbps internet hızı ile birlikte 1 GB veriyi 1 ya da 2 saniye içerisinde indirmek mümkün olmaktadır. 5G teknolojisi ile birlikte akıllı telefonunuzu kablosuz Wi-Fi bağlantısı ile TV’ye bağlanarak telefonda oynattığınız 4K filmi salonunuzda televizyonda izleyebileceksiniz. Ayrıca bu durumu mümkün kılan cihaz, hiç yorulmadan sizi 1 GB saniye hızında internete bağlanmanızı sağlayacaktır.

5G teknolojisinin asıl hedefi evinizdeki tüm cihazları, monitör ya da televizyonları akıllı telefonunuza bağlamak ve aynı zamanda da 1 GB/saniye hızında internete girmenizi sağlamaktır. İnternete bağlantı sağlamak sadece sizin için değil akıllı evdeki tüm eşyaları, akıllı prizleri, akıllı lambaları ve bilgisayarınızı da internete bağlayacaktır.

 Oppo Band Geliyor!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.