Cepyo | Tarifeler ve Paketler

İPhone Bazı Model Telefonlarının Fişini Çekecek!


07.09.2019
464
İPhone Bazı Model Telefonlarının Fişini Çekecek!

İPhone Bazı Model Telefonlarının Fişini Çekecek! İphone üreticisinden gelen haberlere göre Apple, 10 Eylül Salı günü yeni model İphone telefonlarını tanıtacak. Yeni İPhone model telefonlar ile merak İPhone Bazı Model Telefonlarının Fişini Çekecek!edilen diğer bir konu ise İOS 13 güncellemesinin ne zaman gerçekleşeceğidir. Uzun zamandır beta testinde olan iOS 13 için geri sayım başladı. iOS 13, iPhone’lara yeni yetenekler katacak ve kullanım deneyimini zenginleştirecek. Ancak bazı İPhone’lara yeni özellikler kazandırırken bazı model İPhone’lar için de destek artık kesilecektir.

Bu durumda bazı model İPhone cihazlar iOS 13 güncellemesini yükleyemeyecek. Peki hangi model İPhone cihazlara İOS 13 güncellemesi yüklenemeyecek hepsi yazımızda mevcut. Apple’ın sunacağı lansman merakla bekleniyor. Tüm gözler yeni model cihazlarda. Uzun zamandır hakkında birçok dedikodu dönen ve hatta sızıntıları bile gerçekleşen iPhone 11, iPhone 11 Max ve iPhone XR 2019, 10 Eylül’de tanıtılacak. Yeni iPhone’larla birlikte iOS 13 de gündeme geliyor. Aylar süren beta sürecinden sonra nihayet iOS 13 son kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor. ABD merkezli teknoloji devi Apple, iOS 13’ün kullanıma girmesi ile bazı iPhone modellerine sunduğu desteğe son verecek.

Şirketten gelen, yakın kaynaklara dayandırılan haberlere göre, Apple 2016’dan önce çıkan modellere iOS 13’ü desteklemeyecek.

İOS 13 Güncelleme Alacak Cihazlar

İOS 13 Güncelleme Alacak Cihazlar, güncelleme alabilecek cihazlar aşağıdaki gibidir.

 • iPhone XS
 • iPhone XS Max
 • iPhone XR
 • iPhone X
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 8
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 6S Plus
 • iPhone 6S
 • iPhone 6 Plus

İOS 13 Güncellemesi Alamayacak Cihazlar

İOS 13 Güncellemesi Alamayacak Cihazlar, güncelleme için yeterli gelmeyen cihazlar aşağıdaki gibidir.

 • iPhone 6
 • iPhone 5S

İOS 13 Ne Zaman Çıkarılacak?

İOS 13 Ne Zaman Çıkarılacak? İOS 13 için gözler Apple’ın 10 Eylül 2019 tarihinde düzenleyeceği lansmana çevrilmiş durumda. Yapılacak olan bu etkinlik ile Apple’ın iOS 13’ün tüm uygun cihazlara resmi olarak sunulması gibi detaylara yer vereceği tahmin ediliyor. Güncellemenin kullanıcılarla buluşması ise bu tarihten yaklaşık 1 hafta sonra olacak. Android ve web tarafında oldukça sevilen ve birçok uygulamanın da sunduğu karanlık mod özelliğinin iOS 13 ile birlikte geleceği düşünülüyor. Tabii bunların yanında birçok geliştirme de kullanıcıları bekliyor olacak.

Apple, Eylül etkinliğinden yaklaşık bir hafta sonra iOS’u halka yayınlama gibi bir alışkanlığa sahip diyebiliriz. Bunun, bu yıl da devam edeceği düşünülüyor. Çünkü Apple çoğunlukla kendi geleneklerine bağlı kalan bir şirket olarak tanımlanıyor. Bu kapsamda da iOS 13 için resmi olmasa da tahmini olarak bazı tarihler vermek mümkün. Büyük bir olasılıkla 16 Eylül Pazartesi veya 17 Eylül Salı günü iOS 13 geliyor.

Elbette bu yazdıklarımız Apple’ın Eylül ayı etkinlikleri çerçevesi içerisinde güncellemelerini yayınlama periyotlarından kaynaklanan bir tahmindir. Öyle ki önceki tarihlere bakıldığında iOS 12, 12 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen bir lansmanda tanıtılmış, ardından da sürüm 17 Eylül’de yayınlanmıştı. Bir önceki tarihte ise iOS 11, 12 Eylül 2017 tarihinde yapılan bir etkinlikte tanıtılmış, ardından 19 Eylül’de nihai sürümü yayınlamış.

Hal böyle olunca, daha öncekilere baktığımız zaman da etkinlik ve sürümlerin yayınlanma tarihleri arasında en az 5 gün en fazla 8 gün var. Bu durumdan yola çıkılarak tahmini olarak söylediğimiz iOS 13 yayınlanma tarihi resmi tarih olabilir.

İphone 6s Ekran Görüntüsü Alma İşlemi Nasıl Olur?

Hotspot Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Instagram’da TBT Nedir? Neden Kullanılır?

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.